obraz

Masakra karmelitanek z Compiègne 4 lat temu Administrator

wyświetl
„Wolność, równość, braterstwo lub śmierć" – brzmiało wzniosłe hasło przyświecające rewolucji francuskiej, która zmiotła stary porządek społeczno-polityczny. Co tak naprawdę kryło się za tymi pięknymi słowami? Przekonało się o tym 16 niewinnych zakonnic z podparyskiego klasztoru, zgilotynowanych za wierność Bogu i Kościołowi. W czasach, kiedy Rewolucja Francuska stawała się coraz bardziej okrutna, szesnaście karmelitanek bosych z klasztoru Wcielenia w Compiègne ofiarowało siebie Bogu na męczeństwo,…»

Zbawienna moc postu... Kardynał Hozjusz 4 lat temu Administrator

wyświetl
"Spożywanie nadmierne pokarmów więcej ludziom szkodzi, aniżeli posty. Przy nieopanowanym odżywianiu się trudniej jest utrzymać zgodę i pokój w narodzie, ludzie bowiem, jedząc nieumiarkowanie, stają się bardziej popędliwi i do wszelkiego zła skłonniejsi. Nade wszystko zaś, już od sześciuset lat Polska zachowuje surowe posty i dotychczas nikt nie słyszał, aby to komu szkodziło, skądże więc teraz raptem post miałby szkodę przynosić? Po wyzdrowieniu swoim przystąpił Hozjusz od razu znów do intensywnej…»

Zbawienna moc postu... Kardynał Hozjusz 4 lat temu Administrator

wyświetl
Spożywanie nadmierne pokarmów więcej ludziom szkodzi, aniżeli posty. Przy nieopanowanym odżywianiu się trudniej jest utrzymać zgodę i pokój w narodzie, ludzie bowiem, jedząc nieumiarkowanie, stają się bardziej popędliwi i do wszelkiego zła skłonniejsi. Nade wszystko zaś, już od sześciuset lat Polska zachowuje surowe posty i dotychczas nikt nie słyszał, aby to komu szkodziło, skądże więc teraz raptem post miałby szkodę przynosić? Po wyzdrowieniu swoim przystąpił Hozjusz od razu znów do intensywnej…»

Święty dla którego jedynym pokarmem była Eucharystia 4 lat temu Administrator

wyświetl
Czy jedynym pokarmem dla człowieka może być Eucharystia? Choć wymyka się to ludzkiemu rozumowi, to historia opisanych poniżej osób podpowiadają, że tak. Będziemy przybliżać postacie tych świętych których życie podtrzymywał Jezus w Eucharystii. Zaczynamy od świętego Mikołaja z Löwenbrugger.

SŁAWCIE USTA CIAŁO PANA ! 4 lat temu Administrator

wyświetl
Sławcie usta Ciało Pana; - Tajemnicę pełną chwały, I Krew, źródło łask bez miana, - Którą w okup dusz i ciał, Syn Tej, co jest Nieskalana, - Król narodów przelać chciał.

Do protestantów: CIAŁO I KREW JEZUSA 4 lat temu Administrator

wyświetl
Wobec wielu ataków na Kościół Katolicki przeprowadzonych przez protestantów postanowiłam do nich skierować parę słów zbierając wszystkie swoje komentarze już wypowiedziane. Protestanckie ataki na KK są wymierzone w Eucharystię, Matkę Bożą, wizerunki; obrazy i figury przestawiające Jezusa, Jego Matkę oraz świętych Kościoła. Podważają nieustannie w sposób agresywny istotę Kościoła Katolickiego . Do wszystkich tych aspektów znieważania Kościoła chce się odnieść. Dziś skupię się na Eucharystii.

Człowiek który ujrzał Mękę Pańską 4 lat temu Administrator

wyświetl
Artur Pawłowski od 1995 roku mieszka z żoną i dziećmi w Kanadzie, przez wiele lat był przedsiębiorą i deweloperem. W 2000 roku przeżył doświadczenie które na zawsze odmieniło jego życie.

Zwycięstwo Matki Bożej Różańcowej pod Lepanto 5 lat temu Administrator

wyświetl
Zwycięstwo Maryi Po ostatecznym zwycięstwie wojsk sprzymierzonych w Zatoce Korynckiej papież Pius V, przypisując wiktorię wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny, ustanowił w Kościele dzień 7 października świętem Matki Boskiej Zwycięskiej, a jego następca Grzegorz XIII ogłosił ten dzień świętem Matki Bożej Różańcowej. W ten sposób Królowa Różańca Świętego odniosła zwycięstwo pod Lepanto i obroniła chrześcijańską Europę przed zalewem islamu i tureckim panowaniem. Papież Leon XIII zalecił też w 1883…»

DZISIAJ 22 DZIEŃ M-CA KU CZCI ŚW.CHARBELA MAKHLOUFA-PUSTELNIKA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 5 lat temu Administrator

wyświetl
Dzisiaj, jak w każdy 22 dzień miesiąca polecamy się opiece św. Charbela-libańskiego cudotwórcy, choć zmarł jeszcze w XIX w.,to za jego wstawiennictwem do dnia dzisiejszego dokonało się kilkadziesiąt tysięcy poświadczonych cudów! Święty mnich i pustelnik nie przestaje działać,przychodząc potrzebującym z pomocą w chorobach duszy i ciała.

Fatima dzieje/ piękny film 5 lat temu Administrator

wyświetl
Film jest wierną rekonstrukcją wydarzeń z 1917 roku. Dziś mija 100 rocznica od dnia pierwszego objawienia Maryi w Fatimie. "Troje dzieci bawiło się właśnie w Cova da Iria, gdy dostrzegły dwa błyski, podobne do błyskawicy, po których ujrzeli Matkę Bożą nad drzewkiem. Była to, zgodnie z opisem Siostry Łucji, „Pani ubrana na biało, bardziej błyszcząca niż słońce, promieniejąca światłem czystszym i intensywniejszym od kryształowego pucharu z wodą, prześwietlonego promieniami słonecznymi”. Jej nieopisanie…»

Przepowiednia Matki Bożej Licheńskiej 5 lat temu Administrator

wyświetl
"Ta ziemia będzie przesiąknięta łzami męczenników świętej sprawy. W sercu kraju młodzież legnie na ofiarnym stosie. Niewinne dzieci poginą od miecza. Ci nowi, a nieprzeliczeni męczennicy będą za wami błagać przed tronem sprawiedliwości Boga, gdy będzie bój ostateczny o duszę całego narodu, gdy będzie sąd nad wami. W ogniu długich doświadczeń oczyści się wiara, nie zgaśnie nadzieja, nie ustanie miłość. Będę chodziła między wami, będę was bronić, będę wam pomagać, przez was pomogę światu. Ku zdumieniu…»

Coraz więcej cudów za wstawiennictwem św. Łucji z Fatimy. 5 lat temu Administrator

wyświetl
Sanktuarium w Fatimie otrzymuje liczne listy – tradycyjne oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej – z informacjami o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem siostry Łucji dos Santos – ujawniła s. Angela Coelho, wicepostulatorka procesu beatyfikacyjnego uczestniczki objawień maryjnych z 1917 r. Poinformowała też o dużej liczbie próśb modlitewnych, jakie docierają do tego portugalskiego sanktuarium i są pomocne w związku z trwającym procesem.

Święta KK Teresa Neumann, proroctwo dla Polski 5 lat temu Administrator

wyświetl
Teresa urodziła się w katolickiej rodzinie krawca w Bawarii. 10 marca 1918 ratując bydło z płonącej stajni wuja, uległa wypadkowi, którego skutkami był paraliż i ślepota. 29 kwietnia 1923, w dzień beatyfikacji Teresy z Lisieux odzyskała wzrok, a 17 maja 1925, w dzień kanonizacji karmelitanki wróciła jej władza w nogach. 13 listopada 1925 wykryto u Teresy zapalenie wyrostka robaczkowego. Poprosiła swoją rodzinę, aby zabrała ją do kościoła na wspólną modlitwę w intencji powrotu do zdrowia. Następnie…»

DZISIEJSZE CZYTANIA 6 lat temu Administrator

wyświetl
(Hbr 13,1-8) Niech trwa braterska miłość. Nie zapominajmy też o gościnności, gdyż przez nią niektórzy, nie wiedząc, aniołom dali gościnę. Pamiętajcie o uwięzionych, jakbyście byli sami uwięzieni, i o tych, co cierpią, bo i sami jesteście w ciele. We czci niech będzie małżeństwo pod każdym względem i łoże nieskalane, gdyż rozpustników i cudzołożników osądzi Bóg. Postępowanie wasze niech będzie wolne od chciwości na pieniądze: zadowalajcie się tym, co macie. Sam bowiem powiedział: Nie opuszczę cię…»

Cud w Sokółce, dokument naukowy, wideo 6 lat temu Administrator

wyświetl
Na początku stycznia 2009 r. białostocka Kuria Metropolitalna zwróciła się z oficjalną prośbą, o pobranie i ekspertyzę „materiału złączonego z Komunikantem”, do wybitnych patomorfologów z dwóch niezależnych zakładów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku – prof. dr. hab. med. Marii Elżbiety Sobaniec-Łotowskiej i prof. dr. hab. med. Stanisława Sulkowskiego, znanych w kraju i za granicą naukowców, od ponad 30 lat zajmujących się diagnostyką histopatologiczną i ultrastrukturalną, autorów wielu prac…»

Cud w Vailankanni 6 lat temu Administrator

wyświetl
Cud w Vailankanni 26 grudnia 2004 roku potężna fala tsunami o wysokości 12 metrów zatrzymała się na progu bazyliki Sanktuarium Matki Bożej Dobrego Zdrowia w Vailankanni, w której uczestniczyło we Mszy św. przeszło 2000 wiernych. Bazylika w Vailankanni znajduje się w odległości 100 m od brzegu morza i jest na tym samym poziomie co inne budynki, które wokół niej stoją. Jest rzeczą niewytłumaczalną z naukowego punktu widzenia, dlaczego fala tsunami, która popłynęła w głąb lądu na odległość pół kilometra…»

Biblia, Arka Noego 6 lat temu Administrator

wyświetl
71 A potem Pan rzekł do Noego: «Wejdź wraz z całą twą rodziną do arki, bo przekonałem się, że tylko ty jesteś wobec mnie prawy wśród tego pokolenia. 2 Z wszelkich zwierząt czystych1 weź z sobą siedem samców i siedem samic, ze zwierząt zaś nieczystych po jednej parze: samca i samicę; 3 również i z ptactwa - po siedem samców i po siedem samic, aby w ten sposób zachować ich potomstwo dla całej ziemi. 4 Bo za siedem dni spuszczę na ziemię deszcz, który będzie padał czterdzieści dni i czterdzieści nocy,…»

Codzienna transmisja z Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej 6 lat temu Administrator

wyświetl
Oglądacie transmisję na żywo z sprzed Ołtarza Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Boże Narodzenie .. 6 lat temu Administrator

wyświetl
"Dziś narodził się nam Zbawiciel, tego świata Odkupiciel"

Niech żyje Chrystus Król! 14 letni Józef Sánchez del Río zamęczony bo kochał Jezusa. 6 lat temu Administrator

wyświetl
DZIŚ IDZIE PRZEZ POLSKĘ. José Sanchez del Río urodził się 28 marca 1913 roku w Sahuayo w Meksyku. Jego rodzina nie była zamożna, ale za to głęboko wierząca. Ojciec był właścicielem rancza. José miał dwóch starszych braci i młodszą siostrę. Bardzo lubił jeździć konno. Gdy rodzina przeniosła się do Guadalajary, dużego miasta, chłopiec mógł uczęszczać do szkoły katolickiej. Tam też zetknął się z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży Meksykańskiej. Zapraszamy na film .

Objawienia Maryi w Soufanieh Syria Damaszek, źródło świętego olejku. 6 lat temu Administrator

wyświetl
Objawienia w Soufanieh – dzielnicy Damaszku, stolicy Syrii, są niezwykłe. Nie tylko dlatego, że obfitują w nadzwyczajne zjawiska. Jeszcze bardziej niezwykły był skutek, jaki wywołały: zostały zaakceptowane zarówno przez miejscowych hierarchów katolickich jak i prawosławnych.W domu Myrny na ścianie wisi niewielka ikona przedstawiająca Matkę Bożą z Dzieciątkiem Jezus. 27 listopada 1982 z obrazu zaczął wydzielać się olej. Było go tak wiele, że spływał na podłogę. W ciągu godziny zapełnił cztery talerze.…»

Film na postawie Ewangelii Łukasza 6 lat temu Administrator

wyświetl
Bez zmartwychwstania wszystko, co wyznajemy traci sens. Wielka Niedziela daje nadzieję na życie wieczne, na miłosierdzie Boga do każdego z nas. Wierzmy zatem na co dzień, nie tylko od święta. Czytajmy Słowo, a wyciągnięte wnioski, bez nadęcia, poczucia wyższości czy fałszywie pojętej misji stosujmy w życiu codziennym. Patrzmy na bliźnich bez uprzedzeń i podejrzliwości, a z miłością. Nie szukajmy tych złych, gorszych. Pamiętajmy, że każdy nawet największy grzesznik, tak samo jak my, jest dzieckiem…»

Wskrzeszenia za przyczyną Jasnogórskiej Pani 6 lat temu Administrator

wyświetl
Nadprzyrodzona interwencja Ten i inne wybrane opisy cudów, które miały miejsce od 1382 r. zebrano w międzywojniu w książce zatytułowanej „Cuda i łaski zdziałane za przyczyną Jasnogórskiej Matki Bożej dawniej i dziś”. Można o nich przeczytać we wznowionym wydaniu. W księdze opisano kilka wypadków powrotu ludzi do życia: autor z imienia, nazwiska i miejscowości wymienia osoby, których bliscy zostali wybudzeni z uznanego za śmiertelny snu.

Czy Benedykt XVI powiedział już ostatnie słowo jako papież? 6 lat temu Administrator

wyświetl
Jak za czasów Piotra, również i dziś Kościół, jeden, święty, powszechny i apostolski, ma tylko jednego prawowitego Papieża. A przy tym od trzech lat żyje wśród nas dwóch Następców Piotra. Nie stanowią dla siebie konkurencji, ale ich obecności jest naprawdę niezwykła. Byłem świadkiem tego, jak Benedykt XVI na zakończenie swego pontyfikatu złożył Pierścień Rybaka, co normalnie ma miejsce po śmierci Papieża. Postanowił jednak nie rezygnować z obranego przez siebie imienia, w odróżnieniu od Celestyna…»

Niech teraz ten co powstrzymuje ustąpi miejsca, wówczas ukaże się niegodziwiec 6 lat temu Administrator

wyświetl
Ks. Paweł Murziński : " Mam przekonanie, że abdykacja Benedykta XVI wypełnia proroctwo św. Pawła z 2 Listu do Tesaloniczan "ustąpi ten co go powstrzymuje" Jeśli tak to oznacza, że weszliśmy w proroczy tydzień czyli 7 letni okres w połowie którego zacznie się wielki ucisk, a więc wskazuje to  mniej-więcej na  jesień tego roku...Proroctwa przekazują pewną kolejność wydarzeń : oczyszczenie narodu wybranego Polski, apokaliptyczna schizma w Kościele czyi oczyszczenie świątyni, nowy porządek świata czyli…»

Zapiski Kardynała Wyszyńskiego cz.I 6 lat temu Administrator

wyświetl
Wielka Boga - Człowieka Matko ! Bogarodzico - Dziewico, Bogiem Sławiena Maryjo !Królowo Świata i Polski Królowo!

Czytając Pismo Święte cz.II 6 lat temu Administrator

wyświetl
Słowo Boże można czytać w różny sposób, osiągając bardzo różne cele. W ciągu naszego życia zaaprobujemy jeden lub kilka sposobów, ale trudno na początku zdecydować, jaka metoda okaże się w moim życiu najbardziej odpowiednia i owocna. Jedno jednak nie ulega wątpliwości: trzeba po prostu czytać! Podobnie bowiem nie zdobywa się sprawności w pływaniu poprzez lekturę wielu książek na ten temat ani przez teoretyczne rozważanie na temat wyższości jednego stylu nad drugim. Nieodzowne jest pływanie.

Modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie 6 lat temu Administrator

wyświetl
Modlitwę prowadzi o Daniel z Pustelni w Czatachowie. "Świętość nie jest luksusem dla nielicznych, ale obowiązkiem dla mnie i dla Ciebie" – Matka Teresa z Kalkuty

Czy Kościół zaczyna iść w dwóch przeciwstawnych kierunkach ? 6 lat temu Administrator

wyświetl
"Przede wszystkim słyszę i po części wierzę, że zdarzają się pomiędzy wami spory, gdy schodzicie się razem jako kościół. Zresztą nawet muszą być wśród was rozdarcia, aby się okazało, którzy są wypróbowani." Kor. 11:18-19.

Tajemnica z LA SALETTE ...WIelka Nowina przekazana przez Maryję. Najważniejszy fragment pomijany do dnia dzisiejszego. 6 lat temu Administrator

wyświetl
Ksiądz Piotr Glass, kapłan słynący z wyjątkowej gorliwości w głoszeniu Słowa Bożego na poniższym filmie czyta i opisuje Orędzie Maryjne z La Salette. Smutne jest to, że w całym tym Orędziu została wycięta najważniejsza jego część, a mianowicie "Sekret z La Salette"

Jezus z Nazaretu część 1 6 lat temu Administrator

wyświetl
Jedna z najsubtelniejszych i najwierniejszych Ewangelii ekranizacji życia Jezusa wg św. Jana. Na szczególną uwagę zasługuje postać Roberta Pawella, który stworzył ziemską postać Jezusa od której trudno oderwać wzrok.

Jezus z Nazaretu część 2 6 lat temu Administrator

wyświetl
Druga część ekranizacji życia Jezusa na podstawie Ewangelii św.Jana obejmuje tak szczególne fragmenty Ewangelii jak 'Opowieść o synu marnotrawnym', 'Cudowne rozmnożenie chleba', Nawrócenie Marii Magdaleny', 'Błogosławieństwa', 'Wskrzeszenie Łazarza', "Wjazd Jezusa do Jerozolimy', 'Wyrzucenie przekupniów ze świątyni', 'Uzdrowienie setnika'. Szczerze polecam i zapraszam na film.

Czym naprawdę jest świętość 6 lat temu Administrator

wyświetl
Wspinać się czy schodzić? Do raju nie wchodzi się jutro ani pojutrze, ani za dziesięć lat: wchodzi się tam dzisiaj, kiedy jest się biednym i ogołoconym! (Leon Bloy)

Boże Ciało > Żywy Chrystus 6 lat temu Administrator

wyświetl
Oto stoję u drzwi i kołaczę, Jeśli kto usłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną...

Chlebie Najcichszy... 6 lat temu Administrator

wyświetl
Chlebie najcichszy, otul mnie swym milczeniem Ukryj mnie w Twojej bieli, wchłoń moja ciemność

Akt oddania i zawierzenia św. Józefowi. 6 lat temu Administrator

wyświetl
Polecam tę modlitwę, św. Józef jest patronem tych którzy poszukują drugiej połówki na całe życie, ale jest także opiekunem rodzin i ludzi pracy. Także tych co poszukują pracy i mają trudności z jej podjęciem. Sw.Józef jest żywy wczoraj i dziś. Powierzmy mu swoje życie.

Maj miesiącem Maryjnym :) 6 lat temu Administrator

wyświetl
Miesiąc zawierzenia Matce Najświętszej jeszcze trwa ...Gońmy więc na Nabożeństwo majowe póki jest i wypraszajmy Łaski u Matki naszej.. nie marnujmy łaski :)

Chrayzmatyczna modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie 6 lat temu Administrator

wyświetl
Każdy z nas pragnie być zdrowy...wspaniałą wiadomością dla nas jest fakt, że Jezus Chrystus pragnie tego samego dla nas...

Świadectwa które budują 6 lat temu Administrator

wyświetl
Umacniają naszą wiarę, siły, dają motywację do walki...

Noc zesłania Ducha Sw. Łódż 6 lat temu Administrator

wyświetl
A tak wyglądało na zesłaniu Ducha św. na nocnym czuwaniu prowadzonym w Łodzi przez wspólnotę Mocni w Duchu.