obraz

Dlaczego właśnie KONFEDERACJA ? 3 lat temu Administrator

wyświetl
TYLKO POLSKA WIERNA BOGU BĘDZIE ZNÓW POTEGĄ. Konfederacja to najmłodsza partia która wyrosła na umiłowaniu do historii Polski. W miłości do polskich bohaterów poległych wcześniej i tych którzy tak niedawno zginęli w walce z sowieckim bolszewizmem. Charakterystyczne jest to, że podobnie jak naszym bohaterom dziś tym młodym ludziom media reżimowe przypinają łątkę faszyzmu lub bolszewizmu.. Konfederacja to ci sami ludzie którzy organizują Marsz Niepodległości. Konfederacja to ci sami którzy czynnie,…»

PAPIEŻE NA STRAŻY CYWILIZACJI 4 lat temu Administrator

wyświetl
Jeśli prawdą jest – a jest z pewnością – że cywilizacja świata zachodniego powstała jako produkt uboczny ewangelizacyjnej pracy Kościoła rzymskiego, i jeśli prawdą jest – a co do tego również nie ma żadnych wątpliwości – że tam, gdzie Piotr, tam i Kościół, rola papiestwa jako kreatora naszej cywilizacji nie wymaga tłumaczenia. Warto jednak przypomnieć najważniejsze na przestrzeni wieków etapy zaangażowania papieży na rzecz stworzenia i obrony cywilizacji świata chrześcijańskiego.

Mery Wager znów skazana za publiczny sprzeciw wobec aborcji. 4 lat temu Administrator

wyświetl
Mary Wagner znów została skazana przez sąd i trafi do więzienia! Ta dzielna kobieta nie przestaje mnie zadziwiać. Jest prześladowana przez władze Kanady bo namawia kobiety aby nie zabijały swoich dzieci i oferuje im pomoc. Kilka dni temu w jej sprawie zapadł kolejny wyrok. W grudniu 2017 r. Mary po raz kolejny weszła do jednej z „klinik” aborcyjnych w Ontario i zaczęła rozdawać róże i ulotki kobietom czekającym w kolejce na zamordowanie swoich dzieci. Właściciele ośrodka zabijania zareagowali błyskawicznie…»

Faszywe mity o historii stosunków polsko-żydowskich 4 lat temu Administrator

wyświetl
Pora odkryć prawdę ! profesor Jerzy Nowak : Od lat przygotowuję pierwszą polską gruntowną, opracowaną w oparciu o wielojęzyczną literaturę historię stosunków polsko-żydowskich od końca X wieku po dziś. Publikacja ta w moim zamierzeniu będzie miała 700 stron i zapełni lukę jaką jest brak całościowego polskiego opracowania tej historii, podczas gdy jest szereg wydanych w Polsce i zagranicą żydowskich książek na ten temat. Miałem zabrać się za jej sfinalizowanie dopiero za ok ze względu na kilka innych…»

Zbrodnia w Nalibokach – 8 maja 1943 sowieccy partyzanci narodowości żydowskiej wymordowali ponad 130 Polaków! Zbrodnia nierozliczona 4 lat temu Administrator

wyświetl
Zbrodnia w Nalibokach – masakra polskich mieszkańców wsi Naliboki dokonana przez oddziały radzieckich partyzantów i żydowskich partyzantów Tewje Bielskiego 8 maja 1943. Relacja z rozmowy przeprowadzonej w dniu 07.03.2007 r. z panią Marią Chilicką c. Józefa i Olimpii z d. Grygorcewicz ur. 1926 r. w Nalibokach woj. Nowogródzkie – do 1943 roku zam. Naliboki ul. Nowogródzka, sześcioro rodzeństwa, pradziadek Zachariasz Grygorcewicz był zarządcą majątku w Puszczy Nalibockiej księżnej Marii von Wittgenstein…»

Cały świat mówi o mordzie w Jedwabnem. W sprawie spalenia setek Polaków w stodole pod Gardelegen panuje zmowa milczenia . 4 lat temu Administrator

wyświetl
13 kwietnia 1945 roku niemieccy SS-mani zaciągnęli do stodoły niedaleko miejscowości Gardelegen 1016 więźniów obozu Mittelbau-Dora. Po tym jak wrota do stodoły zostały zaryglowane Niemcy podłożyli ogień, a do środka zaczęli wrzucać granaty. Większość uwięzionych spłonęła żywcem lub udusiła się od czadu. Ludzi, którzy usiłowali się uratować robiąc podkopy pod ścianami stodoły, zabijano strzelając do nich z karabinów maszynowych. Masakrę przeżyło zaledwie 11 osób: 7 Polaków, 3 Rosjan i 1 Francuz.…»

Przez lata oszukiwał nazistów. dr. Eugeniusz Łazowski - Polak, który uratował 8 tys. Żydów 4 lat temu Administrator

wyświetl
Cały świat słyszał o Schindlerze. Prawie nikt nie słyszał o dr. Łazowskim - Polaku, który uratował 8 tys. Żydów. Film Lista Schindlera powstawał w Polsce. Kiedy Spielberg skończył kręcenie Listy…, pokazał jeszcze „roboczą” wersję filmu pewnemu polskiemu Żydowi – człowiekowi powszechnie szanowanemu, pamiętającemu bardzo dobrze lata II wojny światowej i znającemu wielu Żydów, którzy przeżyli Holocaust. Po pokazie zaprosił go do słynnej krakowskiej restauracji i zapytał o wrażenia. Jakże się zdziwił,…»

NIE CHCIELI BOGA mają allaha ! 4 lat temu Administrator

wyświetl
Według ostatniego raportu Senatu we Francji w ostatnich latach roku w ciągu zostało wyburzonych ponad 2000 katolickich kościołów. W najbliższym czasie planowana jest rozbiórka kolejnych obiektów, w tym kilkanaście w samym Paryżu. W różnych źródłach podawane są inne liczby świątyń przeznaczonych do rozbiórki. Czasami miejscowej ludności udaje się powstrzymać sprzedaż lub rozbiórkę lokalnego kościoła. W notce tej ograniczam się do wyszczególnienia obiektów zburzonych w XXI wieku. Od 2001 roku…»

DOWODY NA ISTNIENIE/ ŻYCIE JEZUSA 4 lat temu Administrator

wyświetl
Historyczność Chrystusa z jakiegoś dziwnego powodu jest kwestionowana przez internetowych ateistów, mimo że dla historyków zajmujących się tym tematem stanowi ona raczej “pewniak”, podobnie jak choćby istnienie Juliusza Cezara. Martwi mnie, gdy czasem widzę katolików twierdzących, iż “wierzą, mimo że nie ma dowodów na istnienie Chrystusa”. Tak być nie może, drodzy katolicy i po tym artykule – nie będzie. Przedstawiam pozachrześcijańskie zapisy potwierdzające istnienie Jezusa Chrystusa. Dla pewności…»

Łukasz Ciepliński do Żony i Syna zza krat. 5 lat temu Administrator

wyświetl
W pracy i walce widziałem tak wielkie umiłowanie Ojczyzny, bohaterstwo i bezgraniczne poświęcenie i oddanie Sprawie, że ze wzruszeniem myślę o nich i Bogu dziękuję, że pozwolił dowodzić mi synami bohaterskiej ziemi Rzeszowskiej. Chciałem opisać ich sylwetki i czyny, by nie poszły w zapomnienie i przekazać je historii. Ponieważ nie będę już mógł tego zrobić, na Ciebie spada ten obowiązek. Cieszę się, że doczekałem dnia dzisiejszego i miesiąca Matki Bożej. Wierzę, że gdy mnie w nim zamordują, zabierze…»

FILM "SMOLEŃSK", dobra jakość 5 lat temu Administrator

wyświetl
"Smoleńsk" opowiada historię dziennikarskiego śledztwa, do którego doszło po katastrofie rządowego samolotu, w której zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Polski Lech Kaczyński wraz z żoną Marią, wicemarszałkowie sejmu i senatu, posłowie, dowódcy Sił Zbrojnych, pracownicy Kancelarii Prezydenta, działacze, kombatanci, szefowie instytucji państwowych oraz załoga.

POLSKA BASTIONEM EUROPY w proroctwach i objawieniach świętych KK 6 lat temu Administrator

wyświetl
Od wieków w bibliotekach katolickich mają swe schronienie proroctwa świętych Kościoła dotyczące ostatnich czasów i roli Polski jaką będzie pełnić w czasach ostatecznych przygotowujących świat na powtórne przyjście Jezusa. W nich wszystkich zauważamy, że Bóg szczególnie umiłował Polskę, że własnie poprzez wcześniejsze jej cierpienia, rozszarpywania... przewlekłą niewolę.. Przez Polskę, przez jej wcześniejsze poniżenie.. Bóg objawi światu swą moc. Ale wymaga od nas tym samym przestrzegania praw…»

Miłość, rodzina, zdrowe dziecko..mimo choroby... 6 lat temu Administrator

wyświetl
Wbrew stereotypom, opiniom  i pozorom.. Dzięki Bogu, miłości i wspólnym marzeniom.. Żadna sytuacja zdrowotna, materialna czy losowa nie może stanąć na drodze woli Bożej za którą idzie nowe życie, prawdziwe szczęście, i radość z nich płynąca. Kto nam może zagwarantować, że dziecko urodzone przez osobę niepełnosprawną nie będzie szczęśliwe i będzie się źle rozwijało ?

WSPÓŁPRACA POLSKO – WĘGIERSKA WZMOCNI ROLĘ EUROPY ŚRODKOWEJ NA ŚWIECIE? 6 lat temu Administrator

wyświetl
Premier Węgier Viktor Orban i rząd Polski chcą wspólnie kierować Europą Środkową – napisał analityk węgierskiego portalu Portfolio, Karoly Beke. Zauważył on, że wiele posunięć polskiego rządu jest podobnych do zmian przeprowadzanych na Węgrzech. Według niego zanosi się na wzmocnienie roli Europy Środkowej na świecie.

Każdy patriota zostanie nazwany faszystą 6 lat temu Administrator

wyświetl
"Faszystą każdy patriota  prędzej, czy póżniej zostanie...  Każdy kto się upomina o suwerenność państwa, o interes narodowy i o godność Polaków, prędzej czy póżniej zostanie ogłoszony faszystą. "

Stefan Kardynał Wyszyński - Sługa Boży i Kardynał Tysiaclecia 6 lat temu Administrator

wyświetl
"Można dać bar­dzo dużo i ser­ce zra­nić, a można bar­dzo ma­lut­ko i ser­ce roz­ra­dować, jak­by skrzydła ko­muś przy­piąć do ramion." " Wszys­tko, co nas spo­tyka – zdro­wie czy cier­pienie, dob­ro czy zło, chleb czy głód, przy­jaźń ludzka czy niechęć, dob­ro­byt czy niedos­ta­tek – wszys­tko to w ręku Bo­ga może działać ku dobremu. " "Up­rzej­me spoj­rze­nie i uśmiech znaczą często więcej, niż uda­na rozmowa. "

Potężny orędownik naszego zdrowia zarówno duszy i ciała 6 lat temu Administrator

wyświetl
Pan Jezus za pośrednictwem tego świętego dokonał tysięcy cudów. W sanktuarium św. Charbela w miejscowości Annaya znajduje się obfita dokumentacja o przeszło sześciu tysiącach cudownych uzdrowień, które prowadziły do nawrócenia.  Z pewnością jest to tylko mała część tych cudownych znaków, które się dokonały za wstawiennictwem świętego pustelnika z Libanu. Dziesięć procent z nich dotyczy osób nieochrzczonych, muzułmanów, druzów i wyznawców innych wyznań.

Adoracja i uwielbienie Jezusa.. pełne skupienia 6 lat temu Administrator

wyświetl
Podczas ostatniego spotkania młodych które miało miejsce 4 dni temu [11.06.2016 k/Częstochowy] miała miejsce adoracja podczas której w szczerych i pełnych Ducha modlitwach oddaliśmy całe swe życie Panu Bogu. Uwielbialiśmy Jezusa także poprzez modlitw w językach i śpiew.

NIE PODCINA SIĘ KORZENI Z KTÓRYCH SIĘ WYROSŁO ! 6 lat temu Administrator

wyświetl
Dziękuję Polsce która na forum europejskim broniła korzeni chrześcijańskich naszego kontynentu z którego wyrosła kultura i postęp cywilizacyjny naszych czasów. "JEDYNIE WIERNA SWYM KORZENIOM EUROPA BĘDZIE W STANIE SPROSTAĆ WYZWANIOM III TYSIĄCLECIA ....NIE PODCINA SIĘ KORZENI Z KTÓRYCH SIĘ WYROSŁO"

Maryja z Mertixell 6 lat temu Administrator

wyświetl
Działo się to pod koniec 12 wieku. Niewielka górska wioska Meritxell zagubiona gdzieś w Pirenejach stała się miejscem zdarzeń niezwykłych. Wtedy niebyła to jednak ani wioska, ani osada, a jedynie górska przełęcz znajdująca się na terenie istniejącej do dziś parafii Canillo. Zdarzyło się zatem, że pasterz wyruszył drogą na przełęcz w ośnieżony, mroźny styczniowy dzień, dokładnie w Święto Objawienia Pańskiego. Zastał tam widok niezwykły

Mężowie miłujcie swoje żony.... Wydał za Nią samego Siebie… 6 lat temu Administrator

wyświetl
W Liście do Efezjan (Ef 5, 32) św Paweł w swych rozważaniach odnośnie małżeństwa odnosi się do Chrystusa i Kościoła. Porównanie to jest bowiem ponadczasowe. Zachęca tym samym do wzajemnego obdarowywania się miłością której wzór dla mężczyzny i kobiety wygląda nieco inaczej, ale nasza miłość ma być doskonałym dopełnieniem tej którą otrzymujemy(powinniśmy otrzymać) od współmałżonka. Tak więc wzorem Chrystusa i Kościoła wzajemnie się uzupełniamy.

LICHEŃ, Rekolekcje z ojcem Johnem Bashabora. 6 lat temu Administrator

wyświetl
Tym razem rekolekcje odbywać się będą pod hasłem „Chrzest początkiem nowego życia w Chrystusie” odbędą się 20 sierpnia 2016 roku w Licheniu . Zapraszamy wszystkich do pogłębienia swojej wiary w Jezusie Chrystusie!

Ksiądz Douglas Bazi: „Islamiści zabijają ludzi bez powodu. Niech świat dowie się, co się u nas dzieje!” 6 lat temu Administrator

wyświetl
Islamiści zabijają ludzi bez powodu, (...) chcą nas zniewolić! Przestańcie! Mamy rok 2016! Proszę, opowiedzcie naszą historię. Niech świat dowie się, co się u nas dzieje - wołał chadejski kapłan podczas spotkania z grupą wiernych w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Orangevale .

Tajemnica fatimska oczami naukowców i Ojców Kościoła. 6 lat temu Administrator

wyświetl
Ciekawa analiza tajemnicy fatimskiej przez dr Wincentego Łaszewskiego. Tym bardziej zasługuje na uwagę gdyż wykład był przeprowadzony w 2013 roku. Obserwując ostatnie czasy możemy odnieść wrażenie, że w ciągu tych trzech lat przepowiednia fatimska bardzo wypełniła ten czas. zagłębmy się więc w szczegóły tajemnicy wraz z dr. Łaszewskim i odpowiedzmy sobie sami na pytanie o czym tak naprawdę Maryja chciała nam powiedzieć i przed czym ostrzec.

Ruch Rodzin Nazaretańskich 6 lat temu Administrator

wyświetl
Ruch Rodzin Nazaretańskich - wzorem dla Ruchu jest życie Świętej Rodziny z Nazaretu, która uczy nas, że świętość realizuje się w codzienności przeżywanej z Bogiem i w braterskiej wspólnocie. Ruch i rekolekcje RRN są kierowane do wszystkich: małżeństw, osób po rozwodzie i samotnych w różnym wieku.

Ks. Grzegorz Śniadoch: Zbliżają się czasy ostateczne. Musimy zachować Wiarę i moralność katolicką! 6 lat temu Administrator

wyświetl
W wykładzie pt. „Kościół walczący w służbie Chrystusa Króla. Nasza walka w czasach ostatecznych” wygłoszonym podczas Kongresu dla Społecznego Panowania Chrystusa Króla, ksiądz Grzegorz Śniadoch z Instytutu Dobrego Pasterza przeanalizował historię najnowszą pod kątem zapowiadanych w Piśmie Świętym czasów ostatecznych. Musimy być na nie gotowi, gdyż nie wiemy jaka czeka nas przyszłość,a z ujawnionych fragmentów III Tajemnicy Fatimskiej wynika, że nadchodzi dla świata ciężki czas.

Nie bójcie się Ducha Świętego 6 lat temu Administrator

wyświetl
O.Raniero Cantalamessa: teolog Yves Congar jako osoba 'z zewnątrz' nie będąca członkiem Odnowy w Duchu św. Na międzynarodowym kongresie powiedział: - jakże nie dostrzegać miejsca Odnowy Charyzmatycznej w tym strumieniu łask Ducha Świętego, w krótkim czasie rozprzestrzeniła się ona jak ogień na stepie'- powiedział to w 1981 roku i dodał - to coś więcej niż moda, to co nas najbardziej porusza to fakt, że ten ruch odmienia ludzkie życie. Słowa ojca Raniero Cantalamessa 2012r.

Czy Polacy chcą wyjść z UE ? 6 lat temu Administrator

wyświetl
Z ekranów telewizorów wciąż sączy się propaganda z której wynika, że swój rozwój Polska zawdzięcza Unii Europejskiej. W istocie jest zupełnie odwrotnie i Polska rozwija się mimo kuli u nogi jaką stała się europejska wspólnota. Niestety bardzo trudno wytłumaczyć Polakom, że mityczna Unia nie daje nam swoich pieniędzy tylko oddaje własne stymulując zadłużenie.

Chleb świętojański...Janowy ? 6 lat temu Administrator

wyświetl
Słyszeliście na pewno o chlebie świętojańskim, czy zastanawialiście się kiedyś czym jest owy chleb świętojański ? Słyszeliście także, że Jan Chrzciciel żywił się szrańczą...Czy na pewno chodziło o robactwo ? Otóż nie...:) Postaram się to wyjaśnić.

Ograniczenie handlu w niedzielę 6 lat temu Administrator

wyświetl
W Polsce rozpoczęła się zbiórka podpisów pod inicjatywą ograniczającą niedzielny handel. Choć wiąże się ona z licznymi wyjątkami, to stanowi duży krok naprzód w porównaniu z obecną sytuacją. Pomysł już teraz spotkał się z krytyką środowisk biznesowych. Mówi się o ekonomicznym szaleństwie. Tymczasem ograniczenie niedzielnego handlu niekoniecznie musi oznaczać straty ekonomiczne. Przeciwnie - jest to posunięcie sprzyjające prawdziwej wolności człowieka.

Irena Sendlerowa - jedna z wielu 6 lat temu Administrator

wyświetl
Historia niezwykłej osoby, która w nieludzkich czasach zachowywała się zgodnie z przekonaniem serca ... nie według własnego interesu. Była niosącą płomień nadziei w najciemniejsze miejsca stworzone ludziom przez ludzi w czasie II W.Ś. ...

Bojowe śmigłowce na Przymorzu gdańskim 6 lat temu Administrator

wyświetl
Z racji zbliżających się ważnych wydażeń jakimi są szczyt NATO oraz Światowe Dni Młodzieży nad Gdańskiem przez niemal dwa tygodnie, prawie codziennie "straż" trzymały dwa duże czarne śmigłowce.

Pełne, zdecydowania, ale i zatroskania słowa naszej Premier. 6 lat temu Administrator

wyświetl
Beata Szydło w mocnych słowach przypomniała opozycji o ich obowiązkach poselskich wobec narodu polskiego oraz Polaków i ich demokratycznego wyboru.

„Dom” w Libanie 6 lat temu Administrator

wyświetl
Krzyż w Bejrucie to znak wiary, ale i symbol tożsamości oraz... terytorium. Jest wyraźną informacją: jesteś u chrześcijan. Tu jest nasz świat. Będziemy go bronić. I tylko przed krzyżem klękniemy. Wolimy zginąć, niż stracić wiarę.