obraz

Tajemnica fatimska oczami naukowców i Ojców Kościoła. 6 lat temu Administrator

< powrót do strony głównej

,,Tajemnica fatimska oczami naukowców i Ojców Kościoła."
dodano: 2016-05-29 22:52:14
aktualizacja: 2016-10-26 12:23:29
liczba wyświetleń: 5374

Ciekawa analiza tajemnicy fatimskiej przez dr Wincentego Łaszewskiego. Tym bardziej zasługuje na uwagę gdyż wykład był przeprowadzony w 2013 roku. Obserwując ostatnie czasy możemy odnieść wrażenie, że w ciągu tych trzech lat przepowiednia fatimska bardzo wypełniła ten czas. zagłębmy się więc w szczegóły tajemnicy wraz z dr. Łaszewskim i odpowiedzmy sobie sami na pytanie o czym tak naprawdę Maryja chciała nam powiedzieć i przed czym ostrzec.

Jan Paweł II powiedział, że objawienie fatimskie jest najważniejszym objawieniem od czasów apostolskich. W tym orędziu jest ostrzeżenie przed Apokalipsą jako karą za nasze grzechy. 
Wincenty Łaszewski mówił, że zazwyczaj patrzymy na historię Polski tylko z naszego doczesnego, świeckiego punktu widzenia. Może czasem należałoby spojrzeć na nią z punktu widzenia nadprzyrodzoności. W tym ujęciu to co Polacy mają do zrobienia w świecie i Polska jest jednym z elementów orędzia fatimskiego.
Siostra Łucja w jednym z listów napisała " Świat współczesny bardziej zasługuje na karę niż Sodoma i Gomora " W III tajemnicy fatimskiej mamy jakby potwierdzenie tych słów kiedy ogień z nieba spada...nie na dwa miasta tylko ale na cały świat mając go zniszczyć za popełnione grzech jako Boża kara Biblijna.
 Fatima w odróżnieniu od innych objawień Maryjnych ma tę cechę, że jest cały czas aktualna,  możemy śmiało stwierdzić, że dziś po 100 latach prawie jej otrzymania wiemy o niej dużo więcej niż 50 lat temu. 

-W tajemnicy Fatimskiej Maryja wyrażnie zwraca uwagę na Polskę. Można by się zastanawiać co wyjątkowego jest w naszej Polsce, że Bóg zwraca na nią szczególną uwagę.. Może to jest mesjanizm ? Może misja do spełnienia ?
 dr. Łaszewski odpowiada -  ten wyśmiewany mesjanizm polski może okazać się prawdziwy i owocny. A co Polska ma szczególnego ? Myślę, że pytanie jest przewrotne
bo jeśli spojrzymy na historię zbawienia to Bóg zwykle wybiera to co jest ostatnie i najsłabsze...tak jak Maryja mówi w magnificacie " wejrzał na uniżenie służebnicy swojej". Pan Bóg zawsze wybiera "to" co najsłabsze, aby moc Boża objawiła się. Drugim elementem wybrania narodu Polskiego przez Boga jest jej wierność Kościołowi i
oddanie Polaków jej wstawiennictwu.

     W  tajemnicy fatimskiej wszystkie ostrzeżenia wygłoszone przez Kościół są warunkowe.. Łucja to często podkreślała " Ale pamiętajcie, wszystko jest warunkowe" "
Niezależnie od wszystkich wydarzeń które będą się działy my wszyscy i tak jesteśmy po stronie zwycięskiej, Matka Boża przepowiada, " W ostateczności i tak zatryumfuje me niepokalane serce" natomiast Jan Paweł II często powtarzał ludziom kładąc im rękę na ramieniu " Pamiętaj, zwycięstwo przyjdzie przez Maryję "
Natomiast prymas Hlond w swym proroctwie powiedział więcej : " Zwycięstwo wasze jest pewne, pod opieką Maryi pracujcie " 

    Siostra Łucja przekazując treści tajemnicy wskazuje na moment wskazany przez Maryję który doprowadzi nas do zwycięstwa. Pierwszym czynnikiem który wymienia Maryja są jej słowa " Sprawi to pokolenie niepokalanego serca, nowe pokolenie.....Pokolenie, które będzie karmić się sokami niepokalanego serca Maryi."
Łucja przekazuje nam słowa  o pewnej chwili, która nastąpi nagle.. o pewnym przebudzeniu, które ogarnie to nowe pokolenie. Drugim czynnikiem zwycięstwa Maryjnego, kiedy to Maryja mówi Łucji " Pokolenia Boga pokona pokolenie szatańskie "  

     Nie wszyscy wiedzą, ale głoszenie tajemnicy fatimskiej swego czasu było zakazane przez władze komunistyczne. Wbrew pozorom ta tajemnica zawiera w sobie
elementy polityczne. Kościoła bowiem nigdy nie da się odłączyć od polityki  bo on siłą rzeczy, siłą wydarzeń zawsze będzie z nią sprzężony. Siostra Łucja mówi 
że zwycięstwo niepokalanego serca będzie mieć wymiar polityczny...Pokolenie szatańskie o którym ostro mówi Łucja, pokolenie które chce zniszczyć świat...pokolenie,
które chce zaciągnąć jak najwięcej ludzi do piekła...to pokolenie przegra - tak mówi Maryja - zostanie pokonane, ale nie gromem z nieba, a przez nas.

     
Tajemnica fatimska zaczyna się od opisu piekła. Maryja w ten sposób objawia nam najstraszniejszą prawdę w następstwie czego przedstawia nam co my ludzi powinniśmy zrobić aby uniknąć potępienia Bożego. Maryja daje nam receptę, którą jest nabożeństwo do niepokalanego jej serca. 

      Trzecia tajemnica zaczyna się od wizji anioła. Anioł ten strąca iskry mające podpalić cały świat. Bóg jakby kłóci się sam ze sobą, nie chce karać ludzi i powstrzymuje iskry.. Sprawiedliwość Boża jest jakby bezradna wobec miłosierdzia Bożego...zlewa na ludzi kolejną falę miłosierdzia Bożego...Anioł wtedy krzyczy
donośnym głosem  "pokuty ! pokuty ! pokuty !"  To znaczy, że kara śmierci została nam zamienia na inną karę.. na pokutę wynagradzającą za chory, konający świat.
Następnie pojawia się wizja zniszczonego do połowy miasta  a nad nim idzie orszak z zanurzonym w modlitwie prawdziwym papieżem i "resztkami" duchownych ubranymi w bieli...idą na śmierć oddać życie za lud boży.. Tryumf prawdziwego dobra dokona się wtedy kiedy wszystko będzie przegrane...Idą za papieżem ..prawdziwie rozmodlonym..by jak papież zginąć..

            .........Wojna skończy się dopiero wówczas na ile krew męczenników będzie na tyle obfita by przepłakać sprawiedliwość Bożą.......

                              
                                                                       c.d.n.      
                                   
Na podstawie wykładów dr. Wincentego Łaszewskiego
                                                       redagowała : Izabela Chojnacka

Zaloguj się

Udostępnij post na Facebooku

Inne artykuły

„Dom” w Libanieczytaj więcej »

Ks. Grzegorz Śniadoch: Zbliżają się czasy ostateczne. Musimy zachować Wiarę i moralność katolicką!czytaj więcej »

Ksiądz Douglas Bazi: „Islamiści zabijają ludzi bez powodu. Niech świat dowie się, co się u nas dzieje!” czytaj więcej »

Chrayzmatyczna modlitwa o uwolnienie i uzdrowienieczytaj więcej »

Świadectwa które budujączytaj więcej »

Noc zesłania Ducha Sw. Łódżczytaj więcej »

Pełne, zdecydowania, ale i zatroskania słowa naszej Premier.czytaj więcej »

Akt oddania i zawierzenia św. Józefowi.czytaj więcej »