obraz

Czy Kościół zaczyna iść w dwóch przeciwstawnych kierunkach ? 4 lat temu Administrator

< powrót do strony głównej

,,Czy Kościół zaczyna iść w dwóch przeciwstawnych kierunkach ?"
dodano: 2016-06-05 14:32:11
aktualizacja: 2016-06-05 14:36:00
liczba wyświetleń: 830

"Przede wszystkim słyszę i po części wierzę, że zdarzają się pomiędzy wami spory, gdy schodzicie się razem jako kościół. Zresztą nawet muszą być wśród was rozdarcia, aby się okazało, którzy są wypróbowani." Kor. 11:18-19.

Mieszkam w pewnej dzielnicy jednego z więszych miast w Polsce ..  Mam  blisko do dwóch parafii, jedna z tych parafii jest moją parafią...

          Na podstawie słyszanych homilii w obu tych parafiach zdawać by się mogło, ze idą w przeciwnych kierunkach....nie trzeba się dziwić. Dziś każdy człowiek , a tym bardziej pasterze Kościoła są zmuszeni wypowiedzieć się na temat dzisiejszych wydarzeń na świecie, w polityce, a także w odniesieniu do odgórnej hierarchii kościelnej.
Dzisiaj w Kościele kapłan nie jest w stanie głosić  homilii i pomijać notorycznie najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie.
Zresztą taka postawa kapłana 'jakoby się nic nie działo'  byłaby fałszem. 
           Tak więc mieszkając w  pewnej dzielnicy dużego miasta bywam na mszach w dwóch parafiach.
 W jednej z tych parafii gdzie bywam zdecydowanie częściej podczas głoszenia homilii, formułowania modlitw, przewija się pewien lęk u kapłanów, lęk o dobro Kościoła, w tych homiliach nie padają jednak dosłowne sformułowania kto i co...ale dało się słyszeć w nich troskę o  lud Boży, jako owczarnię której  brakuje pasterza...
da się słyszeć troskę o dobro Polski  o które dziś usilnie jeszcze walczymy. Wszystko pomiędzy wierszami.. jakby się ktoś bał... ale kto słucha ten słyszy..
.Tamtejsi  kapłani coraz częściej inicjują pieśni i modlitwy typu 'Ciebie Boga wysławiamy', " Boże coś Polskę", Modlitwy: "O ochronę przed niebezpieczeństwami",  "O łaskę Komunii świętej w godzinę śmierci". Na ostatnich procesjach podczas oktawy Bożego Ciała wszystkie one były bardzo często śpiewane i tymi słowy się modlono. Wyczuwalna była świadomość zagrozenia i ci kapłani je dostrzegają...
 
           W sąsiedniej parafii oddalonej o dwa kilometry słychać było na homilii też troskę...ale bardziej o losy imigrantów...Zganienie ludzi za podziały, za brak miłosierdzia, za egoizm. Niby nie dosłownie.. także mówiono szyfrem momentami , ale wypowiedziane słowa mi wystarczyły.
            Imigrantów porównano do setnika, który był poganinem .
A świątynie Salomona  do takiej której wstęp mieli także pognie... usłyszałam że "powinni więc mieć do naszej wstęp muzułmanie...'
ale czy dobrze rozumiano Pismo Święte ? Czy w świątyni Salomona modlono się do innych bogów niż Boga Abrahama, Izaaka ?
Czy setnik wraz z uzdrowieniem nie przyjął Jezusa ?
 
   Może coraz częściej będziemy słyszeć dwa odmienne zdania w Kościele Katolickim.. Może podział ten będzie się pogłębiał..
Ale co Pan Jezus powiedział na temat podziału ? - Od początku były nam zapowiadane, Ewangelia jest ich pełna, także mowa w Listach Pawła.
"Przede wszystkim słyszę i po części wierzę, że zdarzają się pomiędzy wami spory, gdy schodzicie się razem jako kościół. Zresztą nawet muszą być wśród was rozdarcia, aby się okazało, którzy są wypróbowani." Kor. 11:18-19.  Gdzie apostoł Paweł mówi o dobrym skutku podziałów w ramach Kościoła.
 
Jeśli więc są i mogą nadejść większe.. bacznie czuwajmy na modlitwie oraz czytając Słowo Boże byśmy w godzinę śmierci stali po prawej stronie ręki Bożej.
 
I. Chojnacka

Zaloguj się

Udostępnij post na Facebooku

Inne artykuły

„Dom” w Libanieczytaj więcej »

Ks. Grzegorz Śniadoch: Zbliżają się czasy ostateczne. Musimy zachować Wiarę i moralność katolicką!czytaj więcej »

Ksiądz Douglas Bazi: „Islamiści zabijają ludzi bez powodu. Niech świat dowie się, co się u nas dzieje!” czytaj więcej »

Chrayzmatyczna modlitwa o uwolnienie i uzdrowienieczytaj więcej »

Świadectwa które budujączytaj więcej »

Noc zesłania Ducha Sw. Łódżczytaj więcej »

Tajemnica fatimska oczami naukowców i Ojców Kościoła.czytaj więcej »

Pełne, zdecydowania, ale i zatroskania słowa naszej Premier.czytaj więcej »