obraz

Coraz więcej cudów za wstawiennictwem św. Łucji z Fatimy. 1 lat temu Administrator

< powrót do strony głównej

,,Coraz więcej cudów za wstawiennictwem św. Łucji z Fatimy."
dodano: 2017-03-02 08:09:46
aktualizacja: 2017-03-02 08:09:46
liczba wyświetleń: 1042

Sanktuarium w Fatimie otrzymuje liczne listy – tradycyjne oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej – z informacjami o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem siostry Łucji dos Santos – ujawniła s. Angela Coelho, wicepostulatorka procesu beatyfikacyjnego uczestniczki objawień maryjnych z 1917 r. Poinformowała też o dużej liczbie próśb modlitewnych, jakie docierają do tego portugalskiego sanktuarium i są pomocne w związku z trwającym procesem.

 Możemy mówić o dużym zaufaniu wiernych do wstawiennictwa siostry Łucji – powiedziała wicepostulatorka, zastrzegając się jednocześnie, że na razie nie może podać daty ewentualnej beatyfikacji.

Przed dwoma tygodniami w Coimbrze zakończył się oficjalnie diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego siostry Łucji. Diecezja ta, na której terenie zmarła 13 lutego 2005 r. wizjonerka, rozpoczęła ten proces już w trzy lata po jej śmierci na mocy specjalnego zezwolenia papieskiego. Ponad 15 tysięcy stron dokumentacji przesłano do Stolicy Apostolskiej. Analizuje ona 11 tysięcy listów napisanych przez zakonnicę podczas swojego życia w klasztorze oraz 61 świadectw osób, które znały zmarłą w wieku 98 lat karmelitankę.

W lutym ksiądz Romano Gambalunga, postulator procesu beatyfikacyjnego, stwierdził, że ogłoszenie trzeciej wizjonerki z Fatimy błogosławioną powinno nastąpić w stosunkowo krótkim czasie, dodając, że jest spokojny o zakończenie procesu. Zaznaczył, że czynności procesowe wymagają szczegółowych studiów w Watykanie, które będą stanowić „okazję do pogłębionej refleksji teologicznej i duchowej”. – Dla wielu osób siostra Łucja już jest święta. Stała się nią nie w wyniku swego udziału w objawieniach, ale przez swoje doświadczenie duchowe w Karmelu – powiedział postulator.

Zaloguj się

Udostępnij post na Facebooku

Inne artykuły

„Dom” w Libanieczytaj więcej »

Ks. Grzegorz Śniadoch: Zbliżają się czasy ostateczne. Musimy zachować Wiarę i moralność katolicką!czytaj więcej »

Ksiądz Douglas Bazi: „Islamiści zabijają ludzi bez powodu. Niech świat dowie się, co się u nas dzieje!” czytaj więcej »

Chrayzmatyczna modlitwa o uwolnienie i uzdrowienieczytaj więcej »

Świadectwa które budujączytaj więcej »

Noc zesłania Ducha Sw. Łódżczytaj więcej »

Tajemnica fatimska oczami naukowców i Ojców Kościoła.czytaj więcej »

Pełne, zdecydowania, ale i zatroskania słowa naszej Premier.czytaj więcej »