obraz

Forum Betania » Forum Betania » Czatachowa/O.Daniel

Forum Betania · Czatachowa/O.Daniel 1 tyg. temu

Witam, czy są osoby, które przyjeżdżają na pustelnie i spotkania organizowane przez wspólnotę miłość i miłosierdzie Jezusa ?
2 tyg. temu
Witam, ja uczestniczę w spotkaniach Wspólnoty, przyjeżdżam do pustelni.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
2 tyg. temu
Milo poznac, ja również tam dosyć często jezdze aczkolwiek nie do końca przekonuja mnie te spoczynku w duchu. Czytam trochę Biblie i nie znajduje tam podstaw lecz tego nie neguje skoro uzdrawia obraz A jakie ma Pani odczucia co do tego ?
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
2 tyg. temu
Spoczynki w Duchu Św. są bardzo przyjemnym uczuciem. Ma się wrażenie jakby stał za tobą ktoś, kto chroni cię przed upadkiem i podtrzymuje cię przy spoczynku, czasami Duch Św tobą kołysze, raz na prawo, raz na lewo
1 tyg. temu
TAK, jak dotąd w Czatachowie akurat nie byłam, ale na wielu podobnych spotkaniac, a transmisję z Czatachowy czesto słucham. Chyba ty jest wątek gdzieś gdzie możnaby wklejać transmisje z tych spotkań.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
1 tyg. temu
Kołyszę się mocno.. nawet przez internet podczas modlitw obraz
1 tyg. temu
he znowu emocjonaliści atakują słuchajcie biskupa miejscowego, który zaleca powstrzymanie się od udawania się tam KOMUNIKAT KANCELARII KURII DIECEZJALNEJ PŁOCKIEJ Powiadamiamy duszpasterzy i wiernych diecezji płockiej, że działalność Pustelni w Czatachowie (o. Daniel Galus) nie posiada aprobaty Metropolity Częstochowskiego, ks. arcybiskupa Wacława Depo. Dotyczy to również działającej przy tzw. Pustelni Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa. W związku z tym apeluje się do kapłanów i wiernych świeckich o powstrzymanie się od organizowania wyjazdów zbiorowych i indywidualnych do tego miejsca. Przypominamy starożytną zasadę św. Ignacego Antiocheńskiego: „Nie czyńcie nic bez biskupa, […] kochajcie jedność, unikajcie podziałów»” (List do Filadelfian, 7, 1) Płock, dnia 27 marca 2017 r. Ks. dr Piotr Grzywaczewski Kanclerz Kurii Wikariusz Biskupi ds. Sakramentalnych
1 tyg. temu
Franek, Ty jesteś na bieżąco ? Już spotkania główne zostały dawno przywrócone. Jakaś diecezje (jedna) odradza tylko swoim parafianom tam jeżdzic ale biskup miejscowy jak i pozostali biskupi wyrazili aprobatę tych spotkań więc nie jątrz jak zły duch,
1 tyg. temu
Sam arcybiskup Depo był na tych spotkaniach nawet jest nagranie ale podejrzewam, ze za dużo było skarg od proboszczów innych parafii, ze im ludzie odchodzą a wiadomo, ze chodzi o pieniadze. Wracając do tematu to rozumiem, ze spoczynek to rowniez uzdrowienie ale jak ktoś pada jak sam widziem 5 razy w przeciagu 30min to dziwne PAN Jezus raz uzdrawiał i koniec. Również jest napisane "zdrowi nie potrzebują lekarza"
1 tyg. temu
Ja osobiście nie lubię mówić o spoczynku w Duchu, bo ludzie którzy go nie mają lub którzy przypisują tym spotkaniom magię za dużo o nim mówią..za dużo pytań o spoczynek., a przecież dla ludzi co go mają nie o jest tu celem czy istotą modlitwy, a to, że Pan Bóg naprawdę działa w naszych sercach i ciałach bo spoczynek między innymi to potwiedza. Jest objawem działania Bożego w nas, a to działanie jest najważniejsze obraz
1 tyg. temu
Proszę o jakiś link do informacji, że biskupi wyrazili zgodę, bo nie mogę znaleźć sam nic. Jakby nie było to nie wierzę w żadne spoczynki tego nigdy w Kościele nie było nie jest to katolickie więc nic dobrego nie przynosi ci ludzi wyłączają swój rozum po prostu po wpływem nagłego przypływu emocji
1 tyg. temu
mimj.pl tam jest list od arcybiskupa. Tez nie zapominajmy ze kościół po zmieniał prawa Boże choćby 10 przykazań inaczej one są napisane w Bibli, "jedyny pośrednik to PAN Jezus" a my mamy ich wielu itd. Jako głowę kościoła uważa sie papieża a nie Jezusa, więcej jest w dzisiejszych czasach nauk ludzkich niż Boga. Warto studiować osobiście pismo aby mieć otwarte oczy, trzeba pamietac, ze zły jest bogiem TEGO świata a w czasach ostatecznych nastana wielkie znaki i cuda, i zwioda nawet wybranych. Mamy być czujni
1 tyg. temu
Kuba, widzę, że protestanci namieszali Ci w głowie, przykre to jest...Proszę byś Ty nie mieszał ludziom w głowach skoro dałeś sie sam zwieść. Nie ma tu zadnej sprzeczności w tym co podałeś, ani w 10 przykazaniach bo katolicy uczą się też całosci i skrót ten nie koliduje z całoscią a pomaga tylko w konkretach, w przestrzeganiu czynów, znam całosć bo znam Biblię dobrze. A z tym " posrednikiem" to juz jest tak zakłamany problem i tak sztucznie wymuszony przez nich że grzechem jest nie tylko ze względu na kłamstwa i matactwa ale też dla inteligencji człowieka. Jezus jest Bogiem , Jezus pojednał świat z Ojcem poprzez ofiarę jaką złożył z siebie Samego...na tym polega jego "pośrednictwo" jak i cała misja.
1 tyg. temu
Jeśli chodzi o Matkę Bożą to po pierwsze : Jest ona pośrednikiem w modlitwie.....KAŻDY KOGO PROSISZ O MODLITWĘ JEST TEŻ POSREDNIKIEM W ZBAWIENIU BO MODLĄC SIE ZA CIEBIE PRZYCZYNIA SIĘ DO TWOJEGO ZBAWIENIA. O ILEŻ BARDZIEJ MATKA BOGA ? PO DRUGIE : PRZYKAZANIE 4 MÓWI " CZCIJ OJCA SWEGO I MATKĘ SWOJĄ " Jezus wypełniał wzorowo to przykaznie, JEZUS WZOROWO CZCIŁ SWOJĄ MATKĘ, TO JESUS JAKO WZOROWY SYN WYNOSI JĄ NA OŁTARZE BO JEST MIŁOŚCIĄ WIĘC JEGO MATKA JEST NAJLEPIEJ UHONOROWANA. Skoro czwarte przykazanie każe czcić swoich rodziców, to o ileż bardziej należy czcić MATKĘ BOGA ?? to wynika z czwartego przykazania.
1 tyg. temu
Katechizm Katolicki podaje dwie formy dziesięciu przykazań, także tych Biblijnych, gdybyś naprawdę czytał Biblię o znał te dwie formy to nie wyszukiwał byś sztucznego problemu jak to czynią protestanci a nie dał byś się zwieść...
1 tyg. temu
Franek Franek napisał/a: Proszę o jakiś link do informacji, że biskupi wyrazili zgodę, bo nie mogę znaleźć sam nic. Jakby nie było to nie wierzę w żadne spoczynki tego nigdy w Kościele nie było nie jest to katolickie więc nic dobrego nie przynosi ci ludzi wyłączają swój rozum po prostu po wpływem nagłego przypływu emocji
Jest List od Arcybiskupa na stronie mimj.pl
1 tyg. temu
http://zwiedzenie.blogspot.com/2014/09/matka-boska-ekumeniczna.html?m=1
obraz
1 tyg. temu
http://zwiedzenie.blogspot.com/2015/07/co-kazdy-katolik-musi-usyszec-o.html?m=1
obraz
1 tyg. temu

https://www.youtube.com/watch?v=AGT2s4iNZPw&t=1146s
1 tyg. temu

https://www.youtube.com/watch?v=O8IgwXTw6Ek
1 tyg. temu
Protestantyzm jest podzielony na setki wyznań.rozpadli się przez herezje a dziś w kościele protestanckim mogą już ślubować homoseksualiści. Protestancki kościół angliksąński http://kosciol.wiara.pl/doc/2547522.Anglikanskie-sluby-dla-homoseksualistow
obraz
http://www.sfora.pl/swiat/Homoseksualisci-moga-brac-slub-koscielny-a12922
obraz
http://pikio.pl/norwegia-kosciol-zadecydowal-homoseksualisci-moga-brac-sluby-w-swiatyniach/
obraz
https://www.wprost.pl/swiat/166907/Kosciol-Szwedzki-zezwoli-na-sluby-homoseksualne.html
obraz
1 tyg. temu
Homoseksualna rewolucja w ojczyźnie Lutra – pastorzy w Berlinie odprawiają homo śluby Read more: http://www.pch24.pl/homoseksualna-rewolucja-w-ojczyznie-lutra---pastorzy-w-berlinie-odprawiaja-homo-sluby-,45374,i.html#ixzz4kBP2Jhb8
obraz
1 tyg. temu
Homoseksualiści łączeni w kościele protestanckim ewangelickim https://gloria.tv/article/Ydogc8eRq21i4DJpvzebPRbz6
obraz
1 tyg. temu
Wróćcie do Źródła..na litość Boską!
1 tyg. temu
Bogusław napisał/a: Wróćcie do Źródła..na litość Boską!
O jakim żródle mowisz ?
1 tyg. temu
Źródło jest tylko jedno.
1 tyg. temu
Właśnie, więc do kogo to mówisz ? Kto w Kościele Katolickim nie jest według Ciebie przy żródle ?
1 tyg. temu
Banda heretyków coś tu chce mieszać. Święty Kościół Rzymsko- Katolicki jest wprost ustanowiony przez Boga samego i strzeże pełnego depozytu wiary otrzymanej z Nieba, nic nigdy nie zmienił więc przestańcie kłamać o zmianie 10 przykazań. Kościół Katolicki tylko jeden jest według świadectwa dziejów, owym zgromadzeniem wiernych, założonym przez Chrystusa, w którym biskupi, jako następcy Apostołów, pod prze­wodnictwem papieża, następcy Piotra, wykonywają w następstwie nieprzerwanym urząd nauczycielski, ka­płański i królewski. Żadna protestancka sekta, jakiej bądź nazwy, nie jest Ko­ściołem, założonym przez Chrystusa, bo o każdej da się udowodnić, że powstała dopiero po Chrystusie, tylko przez odpadnięcie i oderwanie się od prawdzi­wego Kościoła Chrystusowego. Na każdej z tych sekt, spełniają się prędzej lub później słowa Chrystusa: "Każda roślina, której nie sadził mój Ojciec niebieski, będzie wyrwana" (Mt. 15, 13). Protestanckie sekty nie są trwałe. Pojawiają się, narobią wrzawy, zamącą spokój, wywołają klęski, i niszcząc wszystko, same w końcu ulegają zniszczeniu i rozbiciu. Kościół Katolicki zaś trwa nieprzerwanie od tysięcy lat bo do niego tylko odnosi się obietnica Pana naszego: "Na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą" (Mt. 15, 18).
1 tyg. temu
@ Izabela Trafnie zauważyłaś że "według mnie" obraz Tak,to moje spostrzeżenie do którego chyba mam prawo,tak czy nie? I właśnie w/g mnie niektórzy udzielający się na tym forum marnotrawią mnóstwo energii w wyszukiwanie w sieci i wklejanie tutaj kolejnych filmików czy innych artykułów których treść niewiele ma wspólnego z Wiarą,wręcz przeciwnie,wypacza ją i stawia w dwuznacznej nieraz pozycji.I stąd mój post o powrocie do Źródła. Mam świadomość że płynę tutaj pod prąd,i wiem że niebawem zostanę zlany pomyjami,ale nie przejmuję się tym,wyschnę obraz Takie to moje spostrzeżenie,może warto by tę energię wykorzystać na wzrastanie w wierze,na szukanie Dobra,pielęgnowaniu tego dobra w sobie..czyli powrót do Źródła obraz Moja wiara to nie wiara w niemieckich pastorów lecz w Boga,propagowanie tutaj ich działań nie służy jedności Kościoła lecz jego rozbiciu.A komu najbardziej zależy na rozbiciu Kościoła? Dziękuję za uwagę.
1 tyg. temu
@ Bogusław. Myślę, że nie tylko mylisz pojęcia ale potrafisz nawet wrzucać dobro i zło do jednej szuflady nie sprawdzejąc czym są i twierdzić, że posprzątałeś. W tych linkach jest zawarta prawda, są to konkretne wydarzenia że ślubu homoseksualistów w kościele protestanckim. Ten ślub się tu odbył w Niemczech bo ja tu jestem i luzie tutejsi wiedzą o nim z autopsji. Wiadomosć o tym pozwoliła wielu protestantom wrócić do Kościoła Katolickiego kiedy zobaczyli czym tak naprawdę jest protestantyzm...Czy to tak nic nie znaczące dla CIebie że inni ludzie się nawracąją i wracają do Kościołą Katlickiego ? Co Ty zrobiłeś by innych protestantów uświadomić poza tym, że robiłeś uwagi tym co to robili ? Czy zalezy Tobie na drugim człowieku na tyle by go czasem uświadomić faktami że błądzi? Róznica pomiędzy nami polega na tym, że ja by kogoś upomnieć posługuję się faktami,wydarzeniami, które sa ogólnodostępne i do sprawdzenia, a TY własną filozofią dyskredytacją innych nie opartą na żadnym realnym argumencie.
1 tyg. temu
@ Bogusław /Pozostałe filmy są to wykłady profesora Guz, kapłana o wyjątkowej wiedzy i duchowości. Dzięki jego wykładom wielu protestantów się nawróciło...Czy Ty Bogusław słyszałeś o profesorze Guz ? W Radiu Maryja często ma wykłady . Czy Radio Maryja też Marnuje czas pozwalając się temu autorytalnemu kapłanowi wypowiadać ??
1 tyg. temu
@ Izabela Różnica między nami polega na tym że ja nie uprawiam personalnych wycieczek.
1 tyg. temu
Bogusław, pomyśl choć raz o tym co mozesz zrobić dla innych, a swoją świętość zostaw Bogu.
Podoba się : Jaska M, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
1 tyg. temu
Zawsze Twoje na wierzchu obraz Pokuszę się jednak o personalną wycieczkę i napiszę że marnujesz swą inteligencję komentując praktycznie każdy post tego forum obraz Tak zdeterminowana osoba przysłużyłaby się niejednej wspólnocie,nie pomyślałaś o tym?
1 tyg. temu
Jestem we wspólnocie, a w internecie każdy moze dotrzeć do nieporównywalnie dużo wiekszej liczby osób niż we wspólnocie...
1 tyg. temu
Heretyckie jest przekonanie, że każdy ma prawo do swojego zdania na temat wiary, tak jakby nie było Jednej Prawdy Objawionej! Wolność sumienia to wolność do wyznawania tego, czego naucza Kościół Katolicki i bycie mu posłusznym, bo tylko on jest drogą do Boga.
1 tyg. temu
Tak Franku ja tez tak sądze...nie powinnismy sie oceniax i krytykowac...tolerancja to podstawa..Starajmy sie uszanowac kazdego zdanie...a nie na siłe przekonywać /krytyka i sugestiami/Ale to tylko moje skromne zdanie.Pismo mowi wyraznie nie sądź nikogo a nie....
Podoba się : niezalogowany użytkownik,
1 tyg. temu
Ale Franek właśnie napisał odwrotnie, że nie mamy prawa do własnego zdania obraz Mnie zatrważa taka postawa, bo nawet Bóg dał człowiekowi wolną wolę i możliwość popełnienia błędów. Jak dobry ojciec, rodzic ziemski patrzy, czy dzieci wyciągają wnioski z lekcji. No, ale cóż... dzisiaj mamy czasy, kiedy nie szanuje się nawet głowy KK i ulega kreowaniu rzeczywistości przez media stwierdzając, że to Boża postawa.
1 tyg. temu
Tak Basiu masz racje .. .mimo nadal podtrzymuje dalsza czesc mojego zdania mojej wypowiedzi .Pozdrawiam Cie serdecznieobraz
1 tyg. temu
(A mialo byc Franku ja nie tak sadze...uwazam....)
1 tyg. temu
Ciekawa rzecz właśnie dostałam informacje od przyjaciółki której wysłałam także powyższe linki o ślubach homoseksualnych u protestantów, a ona przekazała je pewnemu zagubionemu protestantowi, który od dawna ją prosi o modlitwę a przez protesntyzm był wrogo nastawiony do Kościoła Katolickiego i negował go. Zadne argumenty podobno do niego nie trafiały, a te linki wczoraj mu wysłała i podobno zwiątpił w swoje racje...jest zszokowany tym co robi Kosciół protestancki i chce coraz bardziej rozmowy na temat Kościoła...Naszego Koscioła....Tak wiec warto ewangelizować faktami czy nie ? Bycie tylko miłym niczego wielkiego nie wskóra..mili są także ateisci.
1 tyg. temu
Nieprzyjaciele Kościoła ogromnie nadużyli pojęcia wolności sumienia. Wielu katolików posługuje się nią bezkrytycznie i przyczyniają się do zamieszania pojęć. A jednak dla dusz jest to kwestia życia i śmierci. W znaczenie katolickim można rozumieć wolność sumienia w tym znaczeniu, że człowiek w swojej działalności prywatnej i publicznej ma swobodę, ma prawo, jak powiada Leon XIII w Encyklice Libertas: "ma w Państwie prawo według obowiązku sumienia słuchać woli Boga i wypełniać Jego rozkazy, bez żadnych przeszkód". W żadnym wypadku nie jest to postawa, że "każdy ma prawo wierzyć, w co chce i tkwić w swoich błędach, które prowadzą go do piekła". Polecam : W Encyklice Quanta cura Pius IX w ten sposób mówi o wolności sumienia: "(Zwolennicy naturalizmu), rozwijając konsekwentnie ową fałszywą ideę rządu społecznego – nie wahają się sprzyjać błędnej, jak najfatalniejszej dla Kościoła katolickiego i dla zbawienia dusz, opinii, nazwanej szaleństwem przez Naszego, świętej pamięci poprzednika, Grzegorza XVI – mianowicie, że wolność sumienia i wyznań jest właściwym każdemu człowiekowi prawem, że powinna być głoszoną i zabezpieczoną w każdym, dobrze zorganizowanym Państwie; że obywatele mają zupełne prawo wypowiadania śmiało i publicznie swoich opinij, jakiekolwiek by one były, przy pomocy słowa, druku lub też w inny sposób, a bez ograniczenia ze strony władzy kościelnej, czy świeckiej. Upierając się przy tych lekkomyślnych twierdzeniach oni nie myślą, nie zastanawiają się nad tym, że głoszą wolność zatraty i że, jeżeli, dozwolonym jest zawsze ścieranie się zdań ludzkich, to nigdy nie zabraknie ludzi, którzy zuchwale opierać się będą prawdzie i pokładać zaufanie w paplaninie mądrości ludzkiej, a to jest niesłychanie szkodliwe złudzenie, którego starannie unikać powinna wiara i mądrość chrześcijańska, stosownie do nauki samego Pana naszego Jezusa Chrystusa". Także chodzi mi o to, że w sprawach wiary nie można mieć swojego zdania (innego niż naucza Kościół Katolicki) ponieważ Bóg objawił jak chce, by ludzie oddawali Mu cześć.
Podoba się : Administrator, Izabela, niezalogowany użytkownik,
1 tyg. temu
Tylko ja tu o prawie Bożym nie pisałam, a o ułomności ludzkiej. Daj Ci Boże abyś nigdy nie zgrzeszł obraz
Podoba się : Jaska M, niezalogowany użytkownik,
1 tyg. temu
Izabela napisał/a: Jestem we wspólnocie, a w internecie każdy moze dotrzeć do nieporównywalnie dużo wiekszej liczby osób niż we wspólnocie...
W jakiej jesteś wspólnocie?
1 tyg. temu
Dobre pytanie. Jestem związana z Odnową w Duchu świętym od 22 lat. Na przełomie miast w których mieszkałam począwszy od mojego rodzinnego miasta Gniezna i Poznania na początku byłam zwiazana z gnieznieńską Odnową w Duchu oraz poznańską dominikańską bardzo dojrzałą JEROZOLIMĄ to ta grupa Odnowy od lat organizuje spotkania na Lednicy. Ale jeszcze ważniejsze było dla mnie wieloletnie przewodnictowo duchowe pasterza tej wspólnoty Ojca Aleksandra Koza ,Dominikanina, który uchodzi za duchowość..wyjątkowa wiedza, duchowosć i pokora. Także Ojcowie Franciszkanie i tam też Częsciowo spotkania w Odnowie. W Pózniejszym okresie częsciowo prowadzili mnie : Doktor Marian Piątkowski z Poznania (egzorcysta) oraz Ks, Edmund Szaniawski . Ks Piątkowski już nie żyje, ale sk Edmund zna mnie jak własną kieszeń i podobno miło wspomina obraz Także Andrzej Maria Dejer kapucyn z Bydgoszczy oraz sam Ojciec John Baschabora który też mnie zapamiętał bo zawsze w tłumie poznaje obraz Wymieniłam tu dłuższe kierowinictwa bo było tego więcej....
6 dni temu
W jakiej jesteś wspólnocie? ja np. w Kościele Katolickim !
3 dni temu
Wspólnota to tak jak zakony ...mają swoje różne powołania podobnie jak ludzie stąd by skuteczniej działać ku chwale Bożej gromadzą ludzi o podobnym powołaniu powołanym np do pomocy ubogim (Caritas) do studiowania Bili, do opieki nad chorymi, do modlenia się o zdrowie duszy i cała współbraci, do modlitw Maryjnych itp... Kazda z tych wspólnot działa w centrum Kościoła Katolickiego i ma swój charyzmat tak jak zakony które róznią się nieco powołaniem. Odnowa zastała już opisana w Piśmie święty w Liście do Koryntian bardzo szczegółowo..przez św Pawła jako jedno z powołań życia chrześcijan Kościoła, a gównym jej celem i działaniem dziś jest adoracja i uwielbienia Najświętszego Sakramentu, żywego Pana Jezusa co widać po frekwencji na adoracjach, jak się rozmawia z tymi ludzmi to w kazdym Kościele podczas adorcji spotkać można przede wszystkim ludzi z Odnowy. Stanowią wyrazną większość na adoracjach i codziennych mszach świętych.
do góry ↑

Dodaj odpowiedź

załącz pliki »