obraz

Forum Betania » Forum Betania » ZABIJANIE ZWIERZĄT

Forum Betania · ZABIJANIE ZWIERZĄT 6 m-ce temu

CZY UWAŻACIE, ŻE ZA ZABICIE ZWIERZĄCIA NALEŻY SIĘ TAKA SAMA KARA JAK ZA ZABICIE CZŁOWIEKA, PRZECIEŻ ZWIERZĘTA TEŻ SĄ ISTOTAMI I ONE TEŻ CZUJĄ I CIERPIĄ
7 m-ce temu
cierpia to napewno ale nie kochaja bo nie maja duszy , a kieruja sie instyktem stadnym
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
7 m-ce temu
kara za zabicie zalezy od okolicznoscości i nie porównujmy ludzi do zwierzat, jak stawiamy pieski i kotki ponad człowiekiem to coś jest nie tak
Podoba się : Jarosław, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
7 m-ce temu
Katechizm Kościoła Katolickiego wyjaśnia: „Bóg powierzył zwierzęta panowaniu człowieka, którego stworzył na swój obraz. Jest więc uprawnione wykorzystywanie zwierząt jako pokarmu i do wytwarzania odzieży. Można je oswajać, by towarzyszyły człowiekowi w jego pracach i rozrywkach. Doświadczenia medyczne i naukowe na zwierzętach są praktykami moralnie dopuszczalnymi, byle tylko mieściły się w rozsądnych granicach i przyczyniały się do leczenia i ratowania życia ludzkiego” (2417). Należy także pamiętać, że Pan Jezus dokonał Odkupienia ludzi i tylko ludzi, co podnosi wartosć czlowieka jako istoty wyjątkowej. Ta wyjątkowośc nie polega na humanizacji zwierząt, a dehumanizacji ludzi, ale ma przejaw w zachowaniu człowieka wobec zwierząt, ergo, mozna zabijać w ściśle określonym celu (pokarm, odzież, uśpienie rannych dzikich zwierząt, ktorych nie można wyleczyć weterynaryjnie) ale nie byc przy tym okrutnym. Bycie okrutnym stoi w sprzeczności z wiarą.
Podoba się : Izabela, Edward DURBAJŁO, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,

Konto anonimowe

7 m-ce temu
W PRZYKAZANIACH BOŻYCH JEST NAPISANE NIE ZABIJAJ I KROPKA NIE JEST NAPISANE NIE ZABIJAJ LUDZI, ALE ZWIERZĄTA MOŻESZ ZABIĆ. JEST WYRAŹNIE NAPISANE NIE ZABIJAJ WOBEC CZEGO WEDŁUG MOJEJ OPINI DOTYCZY TO WSZYTSKICH ISTOT ŻYWYCH! MOŻE JESTEM W BŁĘDZIE, JESTEM TYLKO CZŁOWIEKIEM, ALE BAARDZO GĘBOKO ANALIZUJĘ WSZYTKIE PRZYKAZANIE, KTÓRE SĄ NAPISANE DOBRZE, JEDNAK NIESTETY NIEPRECYZYJNIE, PRZYKAZANIE SZANUJ OJCA SWOJEGO I MATKĘ SWOJĄ POWINNO BRZMIEĆ SZANUJ KAŻDĄ ISTOTĘ ŻYWĄ, NIE TYLKO TYCH KTÓRZY CIEBIE SZANUJĄI CIEBIE KOCHAJĄ
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,

Konto anonimowe

7 m-ce temu
W ZWIĄZKU Z CZYM JA NIE AKCEPTUJĘ ZABIJANIA PSÓW, KOTÓW , JAK I RÓWNIEŻ RYB, A NAWET PAJĄKÓW, W MOJEJ OCENIE W KAŻDYM JEST DOBRO, TYLKO LUDZIE NIE ZAWSZE TO DOBRO DOSTRZEGAJĄ, CZY PAN UWAŻĄ, ŻE ZWOIERZĘTA NIE MAJĄ ROZUMU, JAK WOBEC TEGO WYTŁUMACZY PAN FAKT, ŻE PSY CZUWAJĄ PRZY ŁÓŻKACH SWOICH CHORYCH OPIEKUNÓW, JAK WYTŁUMACZYĆ FAKT, ŻE ZWIETRZĄTA RATUJĄ LUDZKIE ŻYCIE. MÓWINIE, ŻE ZWIRZĘTA NIE CZUJĄ JEST W MOIM ODCZUCIU HEREZJĄ
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
7 m-ce temu
Czy taka sama kara...Bez celowo nie wolno zabijać zwierząt, ale jako pożywienie dla ludzi już wolno człowiekowi... Za bezcelowe zabicie zwierząt powinna byc kara wieksza niż jest obecnie ZA ZNIĘCANIE się nad zwierzętami ze skutkiem śmiertelnym dałabym 15 lat
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,

Konto anonimowe

7 m-ce temu
JA NIGDY NIE JASDŁAM RYB, MIĘSA, NAWET NIE JEM JAJEK , UWAŻAM ,ŻE OWOCE I WARZYWA SĄ ZDROWSZE I MYŚLĘ, ŻE MOJE ZACHOWANIE I SZACUNEK WOBEC ZWIRZĄT SĄ GDONE DO NAŚLADOWANIA I BARDZO PODOBAJĄ SIĘ PANU BOGU. SPODZIEWAM SIĘ PO ŚMIERCI NAGRODY ZA TO

Konto anonimowe

7 m-ce temu
PO ZA TYM DZIĘKI SWOJEJ DIECIE JESTEM BARDZO SZCZUPŁA I ZWINNA, MÓJ BRAT NIESTETY JE MIĘSO I MA 120 KILO PRZY WZROŚCIE 180 CM, WIĘC TO PEWNIE OD TEGO
7 m-ce temu
obraz

Konto anonimowe

7 m-ce temu
CO CIEBIE IZABELO TAK ROZBAWIŁO W POWYŻSZEJ WYPOWIEDZI, NAUKOWO UDOWODNIONE, ŻE OSOBY OTYŁE CZĘŚĆIEJ CHORUJĄ, JA MAM TYLKO 41 KILOGRAMÓW I JESETM Z TEGO ZADOWOLONA
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
7 m-ce temu
To z wcześniejszej wypowiedzi obraz Ja tak lubię kurczaka a dokładnie udka, jem aż mi się uszy trzesą obraz

Konto anonimowe

7 m-ce temu
a czy ten kurczak wyraził na to swoją zgodę?
7 m-ce temu
No, to ma Pani, Pani Natalio, spory problem, ponieważ wlaśnie w Piśmie Św. jest opisana następująca scena (Dz 10, 9-16): Następnego dnia, gdy oni byli w drodze i zbliżali się do miasta, wszedł Piotr na dach, aby się pomodlić. Była mniej więcej szósta godzina. Odczuwał głód i chciał coś zjeść. Kiedy przygotowywano mu posiłek, wpadł w zachwycenie. Widzi niebo otwarte i jakiś spuszczający się przedmiot, podobny do wielkiego płótna czterema końcami opadającego ku ziemi. Były w nim wszelkie zwierzęta czworonożne, płazy naziemne i ptaki powietrzne. ZABIJAJ, Piotrze, i jedz! - odezwał się do niego głos. O nie, Panie! Bo nigdy nie jadłem nic skażonego i nieczystego - odpowiedział Piotr. A głos znowu po raz drugi do niego: Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił. Powtórzyło się to trzy razy i natychmiast wzięto ten przedmiot do nieba. Prosze nie tworzyc sobie dodatkowych przykazań, Pan Bóg najlepiej wie, ktore dał, nie do Pani należy osąd Mądrości Bożej. A jeżeli czuje sie Pani mądrzejsza niż Pan Bóg, to proszę zbudować w ciągu siedmiu dni własny Wszechświat, niezależny od tego, ktory został stworzony przez Boga. Zdjęcia i filmy na YouTube mile widziane.

Konto anonimowe

7 m-ce temu
Od Boga pewnie mądrzejsza nie jestem ale od niejednego księdza to na pewno. Przecież te wsyztskie przykazania ustanowili księża. Czy pan Bóg kiedyś odezwał się do jakiegoś człowieka? Może na filmie, ale nie w rzeczywistości
7 m-ce temu
idź stąd heretycki trollu
7 m-ce temu
Nie, Proszę Pani, Mojżesz nie był katolickim księdzem tylko izraelskim prorokiem, kiedy otrzymał przykazania na Górze Synaj. Prosze przeczytac Księgę Wyjścia, kto otrzymał przykazania z Ręki Bożej. Inne ustanowił Pan Jezus, pozostawiając także Dekalog. To przykazanie miłości Boga i bliźniego. Tylko część przykazań tzw. przykazania kościelne ustanowił Kościół poprzez wieki. Jeżeli się Pani wydaje, że jest Pani mądrzejsza od księży, proszę to udowodnić i zwołać konferencję w TV choćby z ks. Tadeuszem Guzem (przykazania, stosunek Kościoła do protestantyzmu), czy ks.bp. Adamem Lepą (medioznawca, temat manipulacji medialnych, blisko związany z psychologią ponieważ nad każdym przekazem medialnym, ktory ma charakter manipulacji, pracuje sztab psychologów aby media w taki lub inny sposób wywoływały emocje a więc wpływały na ludzką psychikę) i to udowodnić. Inaczej nie ma podstaw, aby wierzyć w Pani mądrość większą od księży. A pycha jest grzechem tak samo szkodliwym, jak nieczystość, można rzec, że wszelki grzech narodził się z ludzkiej pychy gdyż człowiek uwierzył w namowę szatana: "Będziecie jak Bóg" i chciał byc, jak Bóg. Konsekwencje są takie, że stworzenie rajskie, człowiek, stał sie stworzeniem ludzkim, ponieważ Pan Bóg zdawal sobie sprawę, że skoro szatan umiał wpłynąć na niewinnego człowieka w Raju, tym bardziej wpłynąłby na grzesznika.

Konto anonimowe

7 m-ce temu
I pewnie pod koniec masz rację.
6 m-ce temu
Zwracam Pani uwagę na wypowiedziany przez Panią zwrot "Jestem mądrzejsza od niejednego księdza". To ten zwrot jest wyrazem Pani pychy i to Pani w tym momencie grzeszy pychą poprzez myśli i słowa. Można mieć więcej wiedzy w danej dziedzinie nauki niż ksiądz ale to nie powód do wywyższania się nad kogokolwiek. Zalecam Pani lekturę Księgi Mądrości, Księgi Przysłów i Mądrości Syracha ze Starego Testamentu, do tego Księgę Psalmów jako medytacje i Nowy Testament. Poza tym mądrość poznaje się po owocach a nie po tym, iż się ktoś chwali, że jest mądry. Jesteś mądry/a - trzeba to udowodnić. Nie mam monopolu na prawdę, taki monopol ma jedynie Pan Bóg i nie przypisuje sobie, że mam rację. Wolałbym prowadzić rozmowę w innej formie.
6 m-ce temu
I nie przez "ty" a jeżeli, to z dużej litery. Jednak skoro ja się do Pani zwracam "Pani",to z Pani strony oczekuję tego samego. Piwa razem nie pilismy.

Konto anonimowe

6 m-ce temu
Na Pan to ja si mogę grzecznościowo zwracać do urzędnika, do profesora wyższej uczelni, do osoby starszej ode mnie o co najmniej 18 lat,ale nie do osoby, która mogłaby co najwyżej być moim starszym bratem. Mój brat jest ode mnie młodszy o 9 lat i w życiu nie przyszło mi do głowy, by jego koledzy z klasy zwracali się do mnie per Pani. TY z dużej litery piszemy przez szacunek do kogoś, ale pisanie małą literą tego słowa nie jest błędem. Miałam na studiach język polski (:
6 m-ce temu
No, to nie wiem, co Pani robiła na tych studiach. Obawiam sie, że zarówno Pani ogłada jak i Pani zachowanie tutaj jest ciężkim oskarżeniem pod adresem naszych wyższych uczelni. Jestem za lustracją i czystką w środowisku wykładowców akademickich, którzy zamiast uczyć szerzą zgorszenie i uczą błędnych nauk. Ale niech sobie nie myślą, że ujdzie im to bezkarnie. Sąd Ostateczny będzie, tak, jak zapowiedziano przyjście Jezusa Chrystusa na ziemię (bo przyszedł) Pan Bóg będzie straszny dla tych, którzy Go wykpią. Oby do tego czasu zdążyli się nawrócić. Chrystus czeka na nich ze Swoim przebaczeniem i miłosierdziem do końca ich życia.Potem będzie tylko sprawiedliwość.

Konto anonimowe

6 m-ce temu
DLACZEGO pan nie wpisał w profil swojego wykształcenia? CO nie udało się skończyć studiów i teraz winni są wszyscy do około? Kompleksy, że ktoś zaszedł dalej. Ja studiowałam na świeckiej uczelni , wiec wykładowcy nawet nie mogli nawet prowadzić misji katolickiej. W szkołach w zachodniej Europie nauczyciele czy w przedszkolach czy w szkołach świeckich nie mają prawa nosić nawet łańcuszka z medalikiem, a w klasach nie wiszą krzyże, kto panu dał prawo do nieszanowania uczuć religijnych innych osób, Polska jest krajem świeckim , gdy się w Polsce Panu nie podoba proszę wyjechać do Watykanu, nikt za panem tęsknić nie będzie

Konto anonimowe

6 m-ce temu
Fanatyzm jest odstępstwem od normy
6 m-ce temu
Nie , prosze Pani, Polska jest krajem katolickim od 966 roku. Radzę powtórzyc sobie historię, tak do matury. A Rewolucję Francuską(bycie krajem świeckim) głosić we Francji , tu nie ma dla Pani miejsca. Jak wczesniej wspomniałem, nie pojdę na uczelnie, która uwstecznia, a wszystkie polskie świeckie uczelnie, poza trzema, nie uczą lecz deprawują, a ich pracownicy, pożal sie Panie Boże "naukowcy", są niewolnikami ideologii. Czekam na dekomunizację, i to radykalną, połączoną z usunięciem niegodnych profesorów z uczelni. Wszystkich co do jednego, Pani być może również. Po dokonaniu takiej dekomunizacji można iść na studia, nie wcześniej. Mam pracę, ktorą bardzo lubię, dobrze mi za nią płacą i nie potrzebuje sie uwsteczniać na marksistowskich uczelniach. To strata czasu i pieniędzy. Nie wpisuję takich rzeczy, jak wykształcenie i praca na żaden profil, to niebezpieczne i nikt mnie do tego nie zmusi, bym takie dane wpisał. Nie jestem tu po to, by się chwalić. Pani tez jest fanatyczką - w lewactwie. Wasz fanatyzm miał tragiczne konsekwencje dla ludzkości.Wyznawca ateizmu, niejaki Pol Pot z Kambodży, uczeń salonów J.P. Sartre`a wymordował 70 % swojego własnego narodu. Tym się pochwalcie. Ateiści wymordowali 150 mln istnień ludzkich, z powodu wiary, na całym świecie. Tym się pochwalcie. W ciągu II wojny światowej i okresu powojennego ateiści wymordowali 110 tys księży katolickich w Europie i ZSRR plus 3 tys księży katolickich w Polsce, razem 113 tysięcy. Tym się pochwalcie.
6 m-ce temu
I jeszcze kwestia kultury i ogłady. Pani ma 28 lat, a ja - 41. Wypadałoby mówić "pan" ze względu na różnicę wieku, dość dużą. Jeżeli Pani uczelnia czyni ze studentów tylko wykształconych arogantów, to studiowanie tam jest stratą czsu i pieniędzy. Jedno wielkie dno, a nie uczelnia. A Pani zachowanie jest ciężkim oskarżeniem pod adresem tej uczelni.

Konto anonimowe

6 m-ce temu
Na Pan trzeba sobie zasłużyć!!!! Żeby cię ten fanatyzm do obłędu nie doprowadził. Nie dosatłeś się na studia, nie wykształciłeś się, a będziesz nam tutaj kazania prawił.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,

Konto anonimowe

6 m-ce temu
Polska jest krajem świeckim z tradycją katolicką (ale skąd to człowiek bez wykształcenia może wiedzieć) Może jeszcze powiesz,że Rydzyk powinien być prezydentem Polski. Przeczytaj sobie definicję państwa wyznaniowego i świeckiego
6 m-ce temu
nie odpisujcie temu trollowi po jej wpisach widać, że ma różne problemy natury psychicznej widocznie została bardzo skrzywdzona przez kogoś i pluje jadem dookoła módlmy się za nią
do góry ↑

Dodaj odpowiedź

załącz pliki »