obraz

Forum Betania » Forum Betania » Kapłani, apostołowie naszych czasów, mocni w Bogu, w Duchu...

Forum Betania · Kapłani, apostołowie naszych czasów, mocni w Bogu, w Duchu... 2 m-ce temu

Chciałabym otworzyć wątek dla Ewangelizacji kapłanów ich wyjątkowych homilii...Szczególnie tych kapłanów których podziwiamy za odwagę.., którym dziś zamyka się usta bo sprzeciwiając się lewicowemu terrorowi głoszą prawdę i nazywają zło złem a dobro dobrem..którym dziś już nawet w Polsce zamyka się usta...Mam też na myśli kałanów którzy Słowem Bożym i zywą wiarą prawdziwie ewangelizują...Tych kapłanów jest ogrom, sama osobiście poznałam wielu takich i wiele budujących homilii wysłuchałam, W internecie także pośród małowartościowych rzeczy dziś mozna ich znalezć i posłuchać..Jedni budują naszą wiarę, inni modlą się o nasze uzdrowienia , jeszcze inni wskazują drogę.. Posłuchajmy i wklejajmy...
2 m-ce temu

Kolejna piękna homilia ks Dominika Chmielewskiego ..
takze świadectwo o Medjugorie
, Świadectwo Nawrócenia Dominika Chmielewskiego i jego miłość do Matki Bożej.
https://www.youtube.com/watch?v=-AmS3myA_zE
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
2 m-ce temu

Słuchałem kiedyś świadectwa ks. Dominika Chmielewskiego, byłego karateki, z czarnym pasem. I w moich oczach było ono bardzo szczere i pełne prawdziwej wiary w Boga. Myślę, że warto posłuchać, co mówi. Ja słuchałem tego akurat: https://www.youtube.com/watch?v=uFd8nVGxj24
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
2 m-ce temu

Kiedyś byłam na mszy świętej z modlitwa o uzdrowienie którą prowadził, wydał mi się wtedy zbyt emocjonalny, ale w brew mojej ocenie czułam, że Pan Bóg przez niego działa (może to dziwne i sprzeczne ale tak było) Dziś dopiero słucham jego homilii i jestem pod wrażeniem, nie mam wątpliwości, że to tzw Boży apostoł obraz Ma w sobie dziecieńctwo Boże i żywą wiarę.. także wiedzę obraz
https://www.youtube.com/watch?v=LN3sMSV8Z2Y
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
2 m-ce temu
Ja również podobnie odczuwam to i widzę w nim, że jego wiara jest żywa i Bóg przez niego działa, nawet jeśli nie jest jeszcze doskonały pod każdym względem. Bo tak to jest, że Bóg działa poprzez ludzi, którzy, jak każdy z nas, nie są jeszcze w pełni doskonali. obraz
Podoba się : Izabela, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
2 m-ce temu

Kolejny kapłan..niestety niedawno został przeniesiony do innego klasztoru z zakazem mówienia i zakazem odprawiania mszy... za mówienie prawdy..
https://www.youtube.com/watch?v=0BeLjy0BuMQ
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
2 m-ce temu

Badajcie duchy, Kapłan Piotr Glass, On to prowadził wielką pokutę w Częstochowie, Kapłan którego homilie na pewno prowadzą do Boga, Dziś przybliża problem złych duchów które mogą nas zwieść przez pyche nawet w Kościele..
https://www.youtube.com/watch?v=c6JhXheEz_A
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
2 m-ce temu
goszkie zale z ks dominik chmielewski https://gloria.tv/video/3VZDoHifsiWCA2jAvAHUgATkv
obraz
Podoba się : Izabela, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
2 m-ce temu
Warto też się zapoznać z działalnością ks. Michała Kaszowskiego, który przybliża Naukę Kościoła poprzez swoją stronę internetową: http://www.teologia.pl/
obraz
2 m-ce temu
Czyli nie ma w nas życia, bo spożywamy samo ciało Chrystusa, bez Jego krwi. Tak wynika z cytatu przytoczonego przez o. Augustyna.
2 m-ce temu
Z tego co wiem, Pan Jezus jest cały nawet w kawałku św. Hostii. Na ile wiem, taka jest nauka Kościoła. Czy ten cytat Augustyna na pewno jest sprawdzony albo dobrze zinterpretowany? Gdzie padły te słowa albo gdzie je przeczytałeś?
Podoba się : Izabela, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
2 m-ce temu
A jak myślisz? W tym wątku jest tylko jedna wypowiedź o. Augustyna. "Kto spożywa moje ciało i pije moją krew..." Tam jest spójnik "i" a nie "lub". Wiesz, nie czepiałbym się, gdyby to nie była osoba narzekająca na protestantyzację Kościoła. Albo ktoś jest dokładny do końca albo... Oczywiście domyślam się, że z tego wina to zrezygnowano z przyczyn praktycznych (cena, higiena - wszyscy piją z tego samego kielicha, dzieci też musiałyby pić), ale dziwnie takie cytaty wyglądają w ustach kogoś bardzo pryncypialnego. Tylko tyle.
2 m-ce temu
Nie słuchałem tego wystąpienia, ale w także Piśmie Świętym jest "i". Jak dobrze się przyglądniesz, to ten cytat nie wyklucza, że jeśli ktoś przyjmuje Pana Jezusa tylko pod postacią chleba, albo tylko pod postacią wina to też ma życie wieczne. A tym, co mają wątpliwości, że tak jest mówi o tym Kościół ustanowiony przez Boga, by wyjaśniać prawdziwą interpretację słów Pisma Świętego, które to ten sam Kościół zatwierdził, że taki zestaw ksiąg jest Słowem Bożym.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
2 m-ce temu
Aha, myślałem, że coś wiesz... Nie musisz mnie strofować, że takie jest nauczanie Kościoła, bo ja o tym wiem. Myślałem po prostu, że masz głębszą wiedzę i znasz uzasadnienie, którego jestem ciekaw i tyle. Nie ma problemu. PS. Z tym "i" to akurat trudno mi się zgodzić. Koniunkcja jest prawdziwa tylko wtedy, gdy oba zdania są prawdziwe.
2 m-ce temu
Nie strofuje Cię, tylko po prostu mówię. Nie znam Cię, tak jak Ty siebie znasz, więc nie wiem, jakie są przyczyny, że wstawiasz takie teksty. Ale pamiętaj, że też inni to czytają i że u innych można wzbudzić niepotrzebne wątpliwości. Dobrze jest wziąć pod uwagę, że Ci, co są ludzkimi autorami słów z Pisma Świętego, mogli nie operować doskonałością językowego wyrażania, tego co chcieli powiedzieć. Albo np. nasze rozumienie zdań jest zbyt ścisłe technicznie, a np. autor tych zdań, albo tłumacz operował bardziej językiem swobodnym, gdzie nie ma zawsze stuprocentowej zgodności z zasadami budowy zdań. Więc i tak najważniejsza jest interpretacja słów. A tu klucz ma Kościół, prowadzony przez Ducha Świętego. Ten cytat powinien pomóc rozwiać wątpliwości: "Jam jest chleb życia. Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata." Ewangelia św. Jana 6, 48-51.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
2 m-ce temu
Wątpliwości są normalnym składnikiem wiary (tym się ona różni od wiedzy). Portal ten sprawia wrażenie zgromadzenia osób, których wiara jest na tyle silna, że nikomu nie powinno przyjść do głowy, że ją stracą pod wpływem jakiejś tam wątpliwości (szkoda, że tak nisko oceniasz tutejsze osoby), zwłaszcza że w XXI w. bardzo trudno jest zamknąć się pod kloszem z dala od świata i jego wątpliwości. Na innych forach katolickich (nie wymienię nazw, żeby nie być posądzonym o reklamę) forumowicze nie wyrażają Twoich obaw i walenie obuchem w głowę pod tytułem: "taka jest nauka Kościoła i koniec!" zdarza się ekstremalnie rzadko. Uprzedzając Twoje zastrzeżenia, których klucz już zdążyłem poznać - nie są to żadne wywrotowe fora spod znaku "katolicyzmu otwartego", lecz takie, które w regulaminie mają obowiązek bezwarunkowej akceptacji nauki Kościoła. Ale spełnienie takiego warunku nie oznacza, że nie można poprosić np. obecnych tam katechetek o poszerzenie swojej wiedzy. Nie jest też niczym złym przyznanie się, że czegoś się nie wie.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
2 m-ce temu
Marcin , od kiedy to przedstawienie nauki Kościoła jest agresją ? Jesli na jakimś portalu Tobie jej nie przedstawiano to mało katolicki to musiałbyc portal..i jednak Ci nie pomogli skoro tu jesteś i pytasz ponownie.. Kościół Katolicki tak samo udziela pod dwoma postaciami Ciało Chrystusa. Tak samo pod postacią wina, ja niejednokrotnie tak spozywam, ale w Ciele normarnie zawarta jest krew, tak więc ze wzgledu na ogromną liczbę wiernych (bo katolików jednak jest najwiecej) Kościół przyjął, że pod postacią Ciała Jezusa Eucharystycznego zawiera się także Jego Krew. Patrząc na Twoje Ciało też krwi nikt nie widzi..Kościół ma takie prawo ponieważ dał mu je Sam Jezus. Mówi to w Ewanglii, że Duch święty zostanie Dany Kościołowi i" Duch objawi Wam więcej....." "Cokolwiek związecie na ziemi będzie związane, cokolwiek rozwiązecie na ziemi będzie rozwiązane" Jezus wstępując do nieba daje takie prawo swym apostołom i ich następcom. Poić winem miliony osób i kazdego dnia nie jest fizycznie mozliwe, chocby ze względu na cenę wina jak i choroby alkoholowe niektórych osób..Stąd Kosciół miał uzasanienie by prawo by całe Ciało Jezusa wraz z Jego Krwią wstąpiło w białą Hostię.
2 m-ce temu
Marcin M . Powinieneś porozmawiać z Jakimś dobrym kapłanem..Pisząc dobrym mam na myśli nie tylko jego "Swiatłość duchową" ale by był dany akurat Tobie przez Pana Boga..o takiego kapłana nie raz trzeba się długo modlić, o tym piszę sw Faustyna, że "każda dusza jest prowadzona przez Boga za pośrednictwem kierownika duchowego o które trzeba się wcześniej modlić" Polecam Ci jej dzienniczek, ten gruby, dobrze sie czyta, Ona w nim sama wszystko wyjaśnia....Szukaj zawsze przy klasztorach i zakonach, tam łatwiej znależć właściwą pomoc..
6 dni temu
Mam wreszcie trochę czasu, aby odnieść się do wypowiedzi Izabeli, które zadziwiły mnie absurdalnością swojej interpretacji. Izabelo, w którym zdaniu napisałem, że przedstawienie nauki Kościoła jest agresją?!?! Nie czytasz ironii i metafor? Oto kilka cytatów, do których nawiążę, aby jaśniejszy stał się mój przekaz, skoro do tej pory taki nie był. "Jesli na jakimś portalu Tobie jej nie przedstawiano to mało katolicki to musiałbyc portal.." W którym zdaniu napisałem, że jej nie przedstawiono? Proszę, zacytuj to zdanie. "i jednak Ci nie pomogli skoro tu jesteś i pytasz ponownie.." W ogóle o to nie pytałem! Z którego zdania wynika, że pytałem? "ale w Ciele normarnie zawarta jest krew, tak więc ze wzgledu na ogromną liczbę wiernych (bo katolików jednak jest najwiecej) Kościół przyjął, że pod postacią Ciała Jezusa Eucharystycznego zawiera się także Jego Krew." No widzisz i to jest jakaś odpowiedź. Za nią mogę podziękować. Mam prośbę: czytajmy uważnie, nie doszukujmy się drugiego dna, bo to zaoszczędza nam wszystkim czas. Czytając Wasze wypowiedzi jawi mi się smutny obraz ludzi, którzy na tym forum rzadko mają okazję dyskutować, skoro tak przedziwnie tłumaczą moją chęć dowiedzenia się czegoś, pogłębienia swojej wiary. Albo wychodzę na heretyka (uwaga, znowu użyłem ironii...) albo na kogoś, kto wymaga pomocy. Ani jedno, ani drugie nie jest bliskie prawdy.
4 dni temu
...poic... wystarczy oplatek zanurzyc...
3 dni temu
No. To też jest jakieś wyjście.
3 dni temu
PICIE Z KIELICHA JEST I POWINNO BYĆ WYŁĄCZNYM PRZYWILEJEM KAPŁANA.
2 dni temu
a podczas sakramentu małżeństwa albo na mszy prymicyjnej czy w domu osoby chorej ? obraz piją z kielicha wierni obraz z resztą jest 14 sytuacji, kiedy udziela się komunii pod obiema postaciami, poczytaj sobie Pamiętajcie też, że jako katolicy wierzymy, że pod postacią czy chleba czy wina jest cały Chrystus, w najmniejszej cząstce. Nie ma różnicy między przyjmowaniem komunii czy pod jedną czy drugą postacią, bo to Jeden i Cały Chrystus. "Gdyby ktoś przeczył temu, że w czcigodnym sakramencie Eucharystii pod każdą postacią i w każdej oddzielonej cząstce obecny jest cały Chrystus - niech będzie wyklęty."
2 dni temu
Kiedyś poczytałem Franek i stąd wiem że przyjmowanie Krwi z Kielicha jest tylko przywilejem kapłana. Jak znajdę to tu zamieszczę.
18 godzin/y temu
a gdzie to czytałeś, bo stanowisko Kościoła Katolickiego jest takie jak poniżej : Zasady przyjmowania Komunii św. pod dwoma po­staciami, z uwzględnieniem pozwolenia ordynariusza oraz przygotowania przez stosowną katechezę podaje „Ogólne wprowadzenie do Mszału Rzymskiego". W numerze 242 ustalono, że Komunię św. pod dwoma postaciami mogą przyjmować: 1. dorośli neofici w czasie Mszy, która następuje po chrzcie; bierzmowani dorośli w czasie Mszy zwią­zanej z bierzmowaniem; ochrzczeni, których przyj­muje się do wspólnoty kościelnej; 2. nowożeńcy w czasie Mszy połączonej z zawarciem małżeństwa; 3. diakoni w czasie Mszy ich święceń; 4. ksieni w Mszy, w czasie której otrzymuje błogosła­wieństwo; dziewice w czasie Mszy ich konsekracji; osoby, które składają lub odnawiają śluby zakonne, w czasie Mszy połączonej z ich pierwszą profesją, jej odnowieniem i profesją wieczystą oraz ich rodzi­ce, krewni i współbracia zakonni; 5. świeccy pomocnicy misyjni w Mszy, podczas której publicznie otrzymują misję; inne osoby w Mszy, w czasie której otrzymują misję kościelną; 6. chory, który przyjmuje Wiatyk i wszyscy obecni, gdy Mszę odprawia się w domu chorego; 7. diakon i usługujący, kiedy spełniają swoje funkcje w czasie Mszy; 8. w czasie koncelebry; - wszyscy, którzy spełniają wówczas rzeczywiste funkcje liturgiczne, a także wszyscy alumni semi­narium biorący udział w koncelebrze; - w swoich kościołach łub kaplicach: wszyscy członkowie instytutów ślubujących zachowanie rad ewangelicznych oraz członkowie innych sto­warzyszeń, w których poświęcają się Bogu przez śluby zakonne, ofiarowanie lub przyrzeczenie; oprócz tego wszyscy, którzy stale zamieszkują w domu tych instytutów i stowarzyszeń; 9. kapłani, którzy uczestniczą w wielkich obchodach, a nie mogą ani celebrować, ani koncelebrować; 10. wszyscy, którzy biorą czynny udział w Mszy cele­browanej w czasie odprawiania przez nich reko­lekcji; wszyscy, którzy biorą udział w zebraniu jakiegoś zespołu duszpasterskiego, podczas Mszy, w której wspólnie uczestniczą; 11. osoby wymienione w nr 2 i 4 w czasie Mszy ich jubileuszów; 12. chrzestny, chrzestna, rodzice, współmałżonek oraz świeccy katecheci dorosłego neofity w Mszy zwią­zanej z jego inicjacją; 13. rodzice, członkowie rodziny oraz szczególniejsi do­broczyńcy uczestniczący w Mszy nowo wyświęco­nego kapłana; 14. członkowie zgromadzeń w Mszy konwentualnej oraz Mszy zgromadzenia ... . Ponadto Konferencja Episkopatu Polski podczas Kon­ferencji Plenarnej w dniu 8 lutego 1979 roku podjęła u-chwałę o udzieleniu ogólnego pozwolenia na Komunię św. pod dwoma postaciami we wspólnotach zakonnych i wspólnotach do zakonnych przyrównywanych nie pod­legających ordynariuszom zakonnym w następujących wypadkach: 1. ksieni w dniu otrzymania błogosławieństwa, dzie­wicom w Mszy, w czasie której otrzymują konse­krację, składającym i odnawiającym śluby zakonne oraz obchodzącym jubileusz w czasie Mszy oraz rodzicom i członkom wspólnoty; 2. uczestnikom Mszy koncelebrowanej; 3. odprawiającym rekolekcje w czasie Mszy dla nich odprawianej; 4. w czasie Mszy konwentualnej lub wspólnotowej w następujące dni: wszystkie uroczystości; - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Koś­cioła; - święto św. Stanisława Kostki Patrona Polski; - święto Patronów Zgromadzenia; - w dni Kapituły generalnej Zgromadzenia domu, w którym Kapituła się odbywa. Wszystkie inne przypadki wymagają zezwolenia in­dywidualnego lub ogólnego ordynariusza miejsca. Co do sposobu udzielania Komunii św. pod dwoma postaciami, biskupi polscy ustalili, że należy Ciało Chry­stusa zanurzyć w Jego Krwi i następnie podać do spo­życia. Zarówno przed Komunią św. pod jedną postacią, jak i pod dwoma, zalecany jest tzw. post eucharystyczny Post ten należy zachować przez godzinę poprzedzającą przyjęcie Komunii św. Postu nie narusza woda oraz lekarstwo. Zwolnione z jego zachowania są osoby chore, w podeszłym wieku oraz ich opiekunowie. Przyjmując Komunię Św., musimy mieć świadomość, że przyjmujemy samego Boga, który daje nam siebie pod postacią chleba oraz wina. To wyróżnienie, jakie nas spotyka, powinno samo w sobie mobilizować do jak najlepszego wewnętrznego i zewnętrznego przygotowa­nia na tę wyjątkową chwilę. Nie są więc niezbędne szczegółowe instrukcje ze strony Kościoła tym osobom, które świadomie podchodzą do Stołu Pańskiego.
do góry ↑

Dodaj odpowiedź

załącz pliki »