obraz

Forum Betania » Forum Betania » Listy

Forum Betania · Listy 6 m-ce temu

Cześć! Czy ktoś byłby chętny na pisanie listów? Myślę że w dzisiejszych czasach jest to nietypowe ale tez jednocześnie wydaje mi się bardzo wartościowe. Pozdrawiam obraz

Konto anonimowe

6 m-ce temu
Kościół zabijał w średniowieczu czarowcice i heterykó, t o tym zapomnieliście, wtedy to niby nie było morderstwo, przypominam, że to państwo a nie kościół zajmują się podtrzymywaniem i dają pieniądze na dzieci niepełnosprawne. Jakim prawem wymagacie od chorej matki 3 dzieci będącej w ciąży by świadomie osierociła swoje dzieci? W Polsce nie ma nakazu aborcji ale taka kobieta powinna mieć wybór, Bóg dał człowiekowi wolną nieprzymuszoną wolę, Wy naprawdęwierzycie, że posłowie ugną się i wystraszą jakiś betańczyków?
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
6 m-ce temu
Bóg dał człowiekowi wolna nieprzumszona wole, to prawda ale bynajmniej nie po to aby skazywał na smierć własne dzieci. Wolna wola jest po to aby człowiek mógł twórczo i mądrze korzystać z tego co Bóg mu dał oraz stać na straży tego co Bóg powierzył Jego opiece jako nienaruszalne i święte. Uważam ze takim czymś jest przede wszystkim rozwijające się i wzrastające pod sercem matki powstałe nowe życie, maleńki, bezbronny człowiek. Wolna wola jest tez po to aby ten właśnie nowy człowiek w wyniku rozsądnych kierowanych miłością wyborów rodziców nie ponosił odpowiedzialności za zło, z którym nie ma nic wspólnego. To sprzeciwia się nie tyle prawu Bożemu co wogole prawu naturalnemu aby poczęte dziecko płaciło najwyższa cenę - cenę własnego życia za to ze dorośli, mający wolną wole i rozum ludzie popełnili „nieodwracalne” błędy. Napisałam w cudzysłowiu bo wierze ze dla Boga każdy błąd jest odwracalny...owszem pewnych konsekwencji się nie cofnie ale to nie jest powód aby brnąc tym bardziej w jeszcze większe, jeżeli nie największe zło jakim jest odbieranie życia drugiemu człowiekowi. Nie chodzi o to aby posłowie się wystraszyli ale aby zrozumieli jak wielka odpowiedzialność biorą za kształt całego narodu i jednocześnie ze w związku z ta odpowiedzialnością powinni stać na straży życia nienarodzonych. Rozumiem ze polityka państwa tez niesie ze sobą pewne problemy i kwestie wymagające zaplanowania i rozwiązania, właśnie jak naprzyklad pomoc rodzinom wychowującym dzieci niepełnosprawne, ale rozwiązaniem napewno nie jest „pozbycie się problemu”. Takie rozwiązanie to ucieczka od problemu. Poza tym Myszka, nie tylko Betanczycy chcą walczyć o ta sprawę...istnieją fundacje i stowarzyszenia które już podejmują działania w celu zmiany decyzji rządzących w sprawie kompromisu aborcyjnego
Podoba się : Mateusz, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
6 m-ce temu
Pisanie listów odręcznie to wyjątkowa rzecz i tylko wyjątkowa osoba może być adresatem mojego czasu i wysiłku wydatkowanego w taki sposób. Bardzo chętnie pisałbym takie listy do kobiety, na której mi zależy, którą kocham albo którą chcę zainteresować swoją osobą. Ale do obcej, przypadkowej osoby? Musiałbym to lubić, a tak nie jest.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
6 m-ce temu
Oj, szkoda, usunęła konto, a tyle miałem jej do napisania...
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
6 m-ce temu
Tu chyba bardziej potrzebna byłaby modlitwa niż słowa. Gdyby tak każdy kto tu się z nią zetknął pomodlił się mocno za nią, to już byłoby coś i tego myślę Jezus bardziej by od nas pragnął niż długiego, wielowątkowego wałkowania razem z nią różnych tematów.
Podoba się : Grzegorz Jan, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
6 m-ce temu
Modlitwa jak najbardziej, ale w obliczu takich oszczerstw i herezji rzucanych na forum publicznym musimy też stawać w obronie Kościoła Świętego.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
6 m-ce temu
Bóg dał ludziom różne talenty. Mamy je rozwijać, korzystać z nich, a nie zakopywać w ziemi (ta ostatnia postawa jest potępiona w NT). Jeżeli ktoś potrafi dobrze operować słowem pisanym, to powinien służyć tym darem w głoszeniu Dobrej Nowiny. Ja akurat mam lekkie pióro (zarabiałem zresztą w ten sposób przez dużą część kariery zawodowej), więc staram się ewangelizować w ten sposób. Grunt to rozeznać swoje powołanie, bo będziemy z tego rozliczeni.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
6 m-ce temu
Nie chciałem tu oceniać odkąd dokąd dobrze, że mówiliście, a gdzie już nie. Słowa są potrzebne, czasem nawet bardzo. Tak po prostu, czytając to, co ona pisała, to mam spore wątpliwości, czy to jest pożyteczne wiele z nią dyskutować i wyjaśniać, w tej chwili, w takim stanie, jakim ona teraz jest. A przecież nikt z nas nie chciałby tracić czasu na rzeczy niepożyteczne. A długie dyskusje mogą być czymś takim. Dlatego, tak podzieliłem się z Wami swoją myślą. Każdy z Was ma swoje sumienie i rozeznanie, a ja w te szczegóły nie wchodzę. Dobrze jest po prostu starać się rozeznać, czy tu warto i potrzebna jest długa rozmowa, czy też po prostu na razie wystarczy słowne wskazanie kierunku, głównych, najważniejszych punktów. Ale nie chodzi też o to byśmy teraz nad tym wiele się rozwodzili. Myślę że się rozumiemy. Miejmy nadzieję, że kiedyś zmieni swoje myślenie i podejście do różnych spraw. Pozdrawiam i cieszę się, że razem tu jesteśmy.
Podoba się : Aneta Ciarach, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
6 m-ce temu
Miałem na studiach dużo psychologii (ogólnej, społecznej i jeszcze czysto zawodowa na specjalizacji), ale nie podejmowałbym się mimo tego oceny, w jakim ta dziewczyna jest stanie i czego potrzebuje. To nie ten poziom znajomości drugiego człowieka. Zadała pytania, postawiła tezy - nie sądzę, aby oczekiwała ignorowania jej przez nas. Każdy psycholog Ci powie, Macieju, że traktowanie drugiego człowieka jak powietrze to bardzo często krzywda większa niż najbardziej negatywny komunikat w jego kierunku. Jasne, że są wyjątki od tej reguły, stykam się z nimi także w swojej pracy, ale nie widzę przesłanek, że taka wyjątkowa sytuacja wystąpiła w jej wypadku. Co do tego, na co kto przeznacza swój czas, to już zostaw decyzję każdemu z nas.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
6 m-ce temu
każdy kto jest za aborcją to nazista bo dzieli ludzi na lepszych (tych, co mają prawo żyć) i gorszych (co można na nich aborcję wykonać) każdy ma prawo do życia
5 m-ce temu
Aneto, dobry pomysł z tym. Ucieszę się jak dostanę list od kogoś, pisać i wysłać. Faktycznie to bardzo wartościowe listy, wirtualne listy odpadają. Chętnie napiszę obraz
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
4 m-ce temu
też bym mógł napisać list, lubię pisać nawet obraz
2 m-ce temu
Aneta to jest dobry pomysł. Miło jest dostawać listy. To tak samo ja od półtora roku nie mieszkam w domu rodzinnym i od tej pory żadnej kartki świątecznej nie dostałam i jest mi trochę smutno z tego powodu bo zawsze się cieszyłam że ktoś o mnie pamięta i fajnie tak postawić taką kartkę na półce i patrzeć na nią kiedy się jest w pobliżu. Pozdrawiam Cię Serdecznie obraz
Podoba się : Aneta Ciarach, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
do góry ↑

Dodaj odpowiedź

załącz pliki »