obraz

Forum Betania » Forum Betania » Różności - zapraszam do dyskusji

Forum Betania · Różności - zapraszam do dyskusji 2 m-ce temu

Jak nigdy ten film mocno mnie poruszył. Nie było samego skupienia na cudzie, ale świadectwo matki do mnie mocno trafiło. Jak żaden film wartościowy głęboko mnie tak nie poruszył, to ten bardzo. Zachęcam do oglądania!!! Jeśli ktoś już widział to chętnie podyskutuje. Ja sądziłam, że amerykańskie filmy nawet te wartościowe nie mają często zbytnio dużo wartości. Jednak ten do mnie trafił! https://www.cda.pl/video/17975632e
obraz
5 m-ce temu
Dla mnie autorytetem w sprawach seksualnych jest Pani Wanda Półtawska. Co prawda na żadnym jakimś wykładzie nie byłam. Filmików na youtube jest wiele. Zachęcam do przejrzenia. Co wy sądzicie na temat słów Pani Półtawskiej na temat seksualności, rodziny, kobiet, mężczyzn itp.???
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Ps wiem, że się rozgaduje, ale ja tak mam często: wchodzę z impetem a potem albo znikam z takim samym impetem lub powoli. Hehe teraz to forum stało się dla mnie ciekawostką do podejmowania rozmów. Owszem nie mam rodziny, to trochę się tu rozbrykałam. Jestem rozmowna, otwarta i lubię słuchać innych wypowiedzi.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu

Kochana prof. Wanda Półtawska. Polecam szczególnie ten wykład https://youtu.be/dqz1WG3ehYU
Podoba się : Justyna, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Jeśli wy macie też jakieś różności podzielcie sięobraz obraz obraz
5 m-ce temu
pomyłka
5 m-ce temu
Jarku a ty co możesz powiedzieć o tych tematach poruszanych przez Panią profesor Półtawską?
5 m-ce temu
Zgadzam się z nią. Nic dodać nic ująć obraz
5 m-ce temu
Dużo porozmawiałeśobraz
5 m-ce temu
Ja z własnego doświadczenia. Dorastając widziałam tylko hedonizm. Pani Profesor mi pomogła co innego zobaczyć. Powiem szczerze, że dla mnie tam jest szczęście!!!
5 m-ce temu
Do tego zmniejsza mi się chęć poznania biologi seksualności, już nie widzę takiej wielkiej potrzeby jak młodsza byłam. W sumie wskazówki jak budować rodzinę też są piękne i godne brania pod uwagę. obraz obraz obraz
5 m-ce temu
Oczywiście pewnie jeszcze parę wniosków będę mieć. Dla mnie ważne było też to, że to kobieta mówi. Przeważnie jak były jakieś wartościowe słowa, to przeważnie mówił to ksiądz.Jakoś trudno mi było ich zrozumieć jak nie mają doświadczenia z seksualnością w rodzinie! Szacun dla Pani Profesor Półtawskiej mam także dlatego, że sama jest w rodzinie a do tego wszystkiego jest ginekologiem.
Podoba się : Jarek C, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Ciekawie też o relacjach damsko-męskich mówi dr. Jacek Pulikowski obraz Ktoś coś zna, słuchał? Na you tubie też jest multum jego wykładów.
5 m-ce temu
Ja jakoś nie umiem zaufać słowom, kto sam nie doświadcza czegoś. A ksiądz ma ograniczone takie relacje i nie mówię tu o seksualności. Choć szanuje ich wypowiedzi, bo niektóre są mądre, ale do mnie trafia bardziej kobieta i to w rodzinie(Półtawska).
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu

Ten film pięknie też ukazuje relacje męsko damskie i to nie bez problemów. Jakoś inaczej niż wszystkie filmy z szerokiego ekranu:
https://www.youtube.com/watch?v=Fn0-MG58_2E
5 m-ce temu
Zachęcam tez do przeczytania sztuki Jana Pawła II "Przed sklepem Jubilera". Ja nie znoszę czytać, dlatego ja raczej oglądam. Choć zdarzy mi się, że czytamobraz obraz obraz
5 m-ce temu
Kto oglądał już film "Cuda z nieba"???
5 m-ce temu

https://www.youtube.com/watch?v=phEIAkniqC0 Jak się wam podoba utwór?
5 m-ce temu
Ja kiedyś(dawno) na to trafiłam przez jakieś forum chrześcijańskie - hiszpańskie. Miałam na ten utwór "fazę" przez jakiś czas. Jak się nie mylę, ten Ojciec pochodzi z Brazylii.
5 m-ce temu
Tak nawiązując do języków. Jak bym miała fundusze, to pragnęłabym pojechać do krajów hiszpańskojęzycznych i to szczególnie za ocean. Tak samemu poznawać ich kulturę - rozmawiać z nimi. Oczywiście wtedy hiszpańskiego bym się bardziej poduczyła, ale lubię się go uczyć, przypomina mi polski(szczególnie z gramatyki), a słownictwo jest ciekawe. A język portugalski i czeski kocham je za ich brzmienie. obraz obraz obraz
5 m-ce temu
A wy lubicie podróżować? A jak tak to czy udało wam się gdzieś za granice wybrać? Jaki rodzaj turystyki wybieracie?
5 m-ce temu
Justyna nie ma to jak sama do siebie gadaszobraz obraz obraz Nic nowegoobraz Zapraszam do dyskusji, dodaje różne ciekawostki i nikt nie ma ochoty dyskutować, eh to co was interesuje?
5 m-ce temu
Ale Wy Baby lubicie trajkotać obraz Kiedyś dużo podróżowałem. Byłem pół roku w USA, 2x w Belgii, 2x w Hiszpanii, weekend w UK i 7 lat w Irlandii. Europa zachodnia jest upadła, skręcono jej kręgosłup. Nie ma to jak w Naszej ukochanej Polsce obraz
5 m-ce temu
A co to prawda kocham gadaćobraz
5 m-ce temu
Nie ma to jak w Polsce, lecz interesuje mnie kultura latynoska obraz obraz obraz Mieszkać tam bym nie chciała, ale pozwiedzać i rozmawiać z ludźmi to bardzo. Jedno z moich marzeń życiowych jest wycieczka taka tygodniowa statkiem. Do USA miałam lecieć ale wizy nie dostałam.obraz
5 m-ce temu
A przygoda by zdobyć wizę też była interesująca. Jak to zwykle "głuptula" Justyna jak pierwszy raz coś robi to popełnia tysiąc dziwnych pomyłek.
5 m-ce temu
Kocham Polskę!!! Najlepsza taka ciekawostka z mojego dzieciństwa. Jak jeździło się na wakacje do innych miast czy na wieś, to jak się wracało do Bielska-Białej, to urokowi mojego miasta nic nie dorównało. Dosłownie jak wjeżdżałam do miasta to się wydawało takie piękne.obraz obraz obraz
Podoba się : Jarek C, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Opowiedz nam tę przygodę z wizą obraz
5 m-ce temu
Jarku może nie dziś, bo idę spać
5 m-ce temu
A więc dobrej nocy gagatku obraz
5 m-ce temu
Jednak zaznaczyć chcę: tak jak kocham gadać, tak samo lubię słuchać. A jeśli ktoś potrafi opowiadać, to jest cudo. A jeśli jest interesująca wartościowa wymiana zdań to kolejne cudoobraz
5 m-ce temu
Przygoda z wizą: jak trafiłam do konsula, to nawet nie wiedziałam, że z nim rozmawiam, że to już ten etap. Po pierwsze wyobrażałam sobie, że będę siedzieć z nim w twarzą w twarz może odgrodzona jakimś biurkiem. A tu masz, gadało się przez jakieś pewnie pancerne szkło. Nie przyszło mi do głowy, że konsul może być kobietą, przekonana, ze będę rozmawiać z mężczyzną to był drugi etap zmylenia mnie, że to jest dany etap. Zorientowałam się dopiero po połowie zadawania pytań przez kobietę konsula. Nikt mnie nie przygotował, że trza być konkretnym i rzeczowo mówić. W jednym momencie nie potrzebnie mówiłam jakieś rzeczy po angielsku, które były bardzo dla mnie trudne. W pierwszym etapie pytania wcale tego nie musiałam mówić, chyba że konsul by był dociekliwy. Zamiast mówić konkretnie, troszkę za dużo mówiłam i wyszło na to, że manipuluje. Teraz bym mniej więcej wiedziała jak się zachować u konsula, by być bardziej wiarygodnym. Pomijając to czy dostałabym wizę, wiadomo jak to jest dużo zależy od "widzimisię" konsula. Jednak drugiej "takiej" okazji nie otrzymam jak poprzednio z tym wyjazdem do USAobraz
5 m-ce temu
Ja stawałem po wizę 16 lat temu. Pamiętam tylko tyle, że szybko poszło. Nie bardzo mi zależało żeby tam lecieć. Jak wyjeżdżałem ze swojego miasta na lotnisko, byłem przekonany, że nigdy tu nie wrócę - miałem łzy w oczach. Nie ostatni raz moje przeczucie mnie zawiodło. Życie płata różne figle obraz
5 m-ce temu
Ja miałam mieć raczej taki turystyczny wylot i wiedziałam że będę wracać do Polski
5 m-ce temu
Jarku a jak u ciebie wyglądała procedura z wizą?
5 m-ce temu
https://gloria.tv/video/rMdeUAeFJWHC4uEwDFcEQibmP
obraz
Kto widział ten film? Jak ja go zobaczyłam a w szczególności końcowe sceny, to pomyślałam, że bardziej pokickanego nie ma filmu o wierze chrześcijańskiej. Nie wiem czemu kościół poleca ten film!!!
5 m-ce temu
https://archive.org/details/MarcelinoChlebIWinoMarcelinoPanYVino-1955napisyPl.flv
obraz
A kto widział film "Marcelino chleb i wino" z 1955. Jak ten maluszek fajnie gra. Tak po za tym jakie to piękne jak dzieciątka są tak kochane, ufne i otwarte. obraz obraz obraz
5 m-ce temu
Miałam trochę do czynienia z dzieciaczkami, może nie własne, bo pewnie wtedy jest inaczej. Jaki jest trud wychowania dzieci. Gdyby nie było żadnych obowiązków tylko dzieci, to jeszcze jako tako można poświęcić mu czasu a czasu. Jednak te bobaski i maluszki ich bezbronność, szczerość, ufność i nie znające fałszu są taaaaaaaakie przecudowne. Lubie rozmawiać z maluszkami oczywiście na ich poziomie.obraz obraz obraz
5 m-ce temu
A szczęśliwe wspomnienia z takich czasów to są dla mnie najcenniejsze. Pomijam krzywdy!
5 m-ce temu
"Milczenie" miło mi się oglądało - ładne zdjęcia, dobrze zrobiony. Oczywiście zachowanie głównego bohatera na końcu niegodne naśladowania. "Marcelino" oglądałem dawno, za dzieciaka. Ostatnio nie oglądam wcale filmów. Wszystkie wydają mi się jakieś takie słabe.
5 m-ce temu
Oooo Jarku do zdjęć w filmie "Milczenie" to się zgodzę
5 m-ce temu
Jednak ten film mocno pokręcony, najpierw mocno wierzący, potem całkiem nie wierzący. Ja zrozumiałabym gdyby główny bohater udawał, że jest nie wierzący. Niestety wszystkie przemoce tam pokazane założę się, że każdego człowieka by to zrujnowało. Jednak sama końcówka mnie już całkiem dobiła.
5 m-ce temu
A ten bohater co chciał się nawracać i za każdym razem wydawał tego głównego bohatera, to też mnie rozbawiał na całego, przy okazji denerwował na każdym kroku.
5 m-ce temu
Jarku polecam ci "Cuda z nieba" miło by było gdyby ktoś ze mną wymienił jakieś zdanie na temat tego filmu. To jest na prawdę jedyny film który mnie poruszył. Nie chodzi mi o chorobę ani o cud uzdrowienia tylko jak rodzina została pokazana oraz co matka zobaczyła i jakie świadectwo opowiedziała.
5 m-ce temu
Jak trudno czasem zobaczyć jak ludzie do ciebie wyciągają ręcę. Najlepiej narzekać na wszystko, ale zobaczyć co dobre to mało kto to potrafi. A w filmie to mi się podoba jak matka opowiada, jakie właśnie to cudowne by zwracać uwagę na bliźniego. Doceniać ich dobroć a mniej szukać tego złego.obraz obraz obraz
5 m-ce temu
Wiesz, cały Kościół stoi na krwi męczenników. Krzyżowano ich, rzucano dzikim zwierzętom na pożarcie, obdzierano ze skóry i t.p. Sam nie wiem jak bym się zachował w takiej sytuacji, ale chciałbym mieć taką wiarę.
Podoba się : Justyna, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Tak szybko i dużo postów piszesz, że nie nadążam odpisywać obraz Być może skuszę się na te "Cuda z nieba", a jeśli do tego dojdzie, to napiszę obraz
5 m-ce temu
Jarek C napisał/a: Wiesz, cały Kościół stoi na krwi męczenników. Krzyżowano ich, rzucano dzikim zwierzętom na pożarcie, obdzierano ze skóry i t.p. Sam nie wiem jak bym się zachował w takiej sytuacji, ale chciałbym mieć taką wiarę.
Zgodzę się co do tego męczeństwa. Pewnie sama bym padła na samym początku. Na początku i w środku filmu wiara głównego bohatera była godna, naprawdę też podziwiałam go za siłę. Jednak tak szybko stać się z wierzącego w niewierzącego to dla mnie był szok. Po drugie samiutka końcówka mnie dobiła, ponieważ na prawdę bym zrozumiała gdyby On udawał przed wszystkimi tę niewiarę, ale co innego było pokazane.obraz Dlatego dla mnie ten film jest strasznie pokićkany, na maksa!
5 m-ce temu
Justyna napisał/a: Jeśli wy macie też jakieś różności podzielcie sięobraz obraz obraz
Tych różności jest dużo do podzielenia się. A filmów jest dużo, tych wartościowych oczywiście w kótrych jest coś wyjątkowego. Problem w tym że nie każdy może w filmie dostrzec dobro i uznaje go czasem za nudny...a jest tak chyba dlatego ponieważ nastawienie umysłu na szukanie 'swego'tego czego się chce doznać,odczuć, co wzbudza jakieś emocje, nasze oczekiwania których film nie spełnia. Te wartościowe wyjątkowe filmy których jest bardzo mają mają głębię którą dobrze czyta i widzi się czystym sercem. Oglądałem cuda z nieba i jest całkiem dobry, ale tu chodzi o to aby dostrzec jakieś iskierki miłości,mądrości, jakiejś pożytecznej wiedzy które zawsze gdzieś jest jak''złoto'' dobrze to umiejętnie wyłapać i to daje nam dużo do myślenia. Ostatnio był w telewizji trwam fajny film 77 razy- mężczyzna przezywa ten sam dzień aż tyle razy i dopiero przy 76 zrozumiał o co chodzi i dlaczego nie mógł nigdy uratować tej którą poznał pokochał w pierwszym dniu choć za każdym razem coś zmieniał w tym dniu bo to akurat mógł zrobić. Dopiero podpowiedź innej osoby mu w tym pomogła. Zycie nasze jest zbyt krótkie aby je marnować i tracić czas na sprawy nieistotne które trzymaja nas na uwięzi. Jednemu potrzeba aż kilka lat aby coś zrozumiał coś wspaniałego odkrył i odmienił swoje życie ku prawdziwemu życiu.. Inny potrzebuje zaledwie tydzień poszukiwań aby coś odkryć. wszystko zależy od naszego posłuszeństwa czy wsłuchujemy się w głoś Boga czy go szukamy aby potem posłuchać tego co Bóg mówi i zaczać tym posłusznie żyć aby doswiadczać i umieć dostrzegać cuda Bożej miłości w naszym życiu. Czy uważnie słuchamy innych? bo kto wie może ktoś powie nam za darmo te słowa prawdy które w głębi serca szukamy,chcemy to wiedzieć,czy może wolimy te same słowa mądrości zrozumieć po kilku latach bolesnych doświadczeń błądzenia w ciemnościach przekonań i wierzeń które nazywamy światłem a od których tak trudno sie było odczepić i uznać to za śmieci. Trudno ponieważ musimy natrafić najpierw na prawde która nas oświeci i to co uważaliśmy za dobre nagle w prawdziwym świetle ukażę się jakie jest naprawdę.
5 m-ce temu
Dodam jeszcze że tak jak z dostrzeganiem czegoś dobrego w filmach podobnie jest z odstrzeganiem wszędzie w otaczającym nas świecie... mozna to dostrzegać w naszym życiu w kazdym dniu który niesie z sobą mnóstwo iskierek które odkryjemy albo przejdziemy obok nich obojętnie. Te iskierki to miłość Boga i ludzi, to cuda Bożej miłości względem kazdego z nas...to wciąż stwarzane dla nas z ogromną Ojcowską troską o nasze dobro doczesne i wieczne arcydzieła miłości, którymi są przeróżne wydarzenia i sytuacje miłe,i niemiłe trudne czasem bolesne doświadczenia i chwile, ponieważ te niemiłe są też bardzo ważne a nawet ważniejsze gdyż najwiecej mogą nas uczyć kochać, tylko że my z ogromnym trudem to Boże dobro dostrzegamy chyba że ktoś nas pouczy jak to odkrywać, a najlepiej nam w tym pomoże jakaś dobra religijna książka,dobry człowiek, wydarzenie, czy cokolwiek co otworzy nam oczy.
5 m-ce temu
Grzegorzu czy mógłbyś podać tytuł tego filmu z Trwam o tym powtarzanym 77 razy dnia?
do góry ↑

Dodaj odpowiedź

załącz pliki »