obraz

Forum Betania » Forum Betania » nażeczeńswtwo potem ślub i coraz więcej rozwodów gdzie leży przyczyna....

Forum Betania · nażeczeńswtwo potem ślub i coraz więcej rozwodów gdzie leży przyczyna.... 6 dni temu

Małżeństwo to związek między kobietą a mężczyzną ,ludzie się poznają potem wstępują w związek małżeński jest to najważniejsze wydarzenie duchowo fizyczne w życiu człowieka ,przed Bogiem przysięgają miłość aż do śmierci oraz wierność ,od tego momentu są jakby jedną nierozerwalnym ciałem ,co Bóg złączył człowiek nie ma prawa rozłączać ! - a jednak życie obecnie pokazuje że ludzie mają po prostu gdzieś przyrzeczenia ,mają gdzieś słowa Jezusa i idą na skróty czyli sie rozwodzą ,niekiedy z błachych powodów !- skoro przed samym Bogiem przysięga się tą miłość to trwa związek aż do śmierci jednego z małżonków ! ,ale właśnie ludzie postępują inaczej i myślą że po rozwodzie są woli i zakładają nowe związki i tutaj właśnie problem czy Bóg toleruje takie postępowanie ,myślę że odnosząc się do tego co mówi Jezus - odnośnie nierozerwalności małżeństwa ma się jednoznaczną odpowiedź.....
1 tyg. temu
Franek Franek napisał/a: To ma wspólnego, że ludzie, którzy twierdzą, że są katolikami są tak naprawdę heretykami, bo nie zgadzają się z nauką Kościoła (w dzisiejszych czasach najczęściej życie razem bez ślubu, in vitro, itp.) Czy nie wierzysz, że w Kościele Katolickim jest pełen depozyt wiary i bez żadnego skażenia i błędu można bezpiecznie w nim iść drogą do zbawienia wiecznego?
Tu piszesz o tych co zgadzają się na in vitro i im wytykasz to. Dlaczego nie docenisz tych co odrzucają in vitro?
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
1 tyg. temu
Franku jak tak innym wytykasz co możesz sobie wytknąć w swoim życiu? Nie uwierzę, że nigdy nie popełniłeś błędu przeciwko Bogu.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
6 dni temu
To według ciebie in vitro jest dopuszczalne? Jeżeli tak to stawiasz się poza Kościołem, tak samo jak ci, którzy się kłamliwie nazywają katolikami a są za in vitro. Proste.
Podoba się : niezalogowany użytkownik,
6 dni temu
Ja nie jestem za in vitro...
6 dni temu
Cały czas się pytam, bo na początku napisałeś że połowa ludzi się nie zgadza...to chyba dobrze?
5 dni temu
Właśnie nie dobrze jak się nie zgadzają z nauką Kościoła, bo przez to idą drogą do piekła.
5 dni temu
Przecież jak się nie zgadza z in vitro, to idą z nauką kościoła. To co mają się zgadzać z in vitro? Już się pogubiłam w twych słowach.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 dni temu
Franek Franek napisał/a: Właśnie nie dobrze jak się nie zgadzają z nauką Kościoła, bo przez to idą drogą do piekła.
Cały czas zajmujesz się tymi co idą do "piekła". Dlaczego nie zajmiesz się też tymi którzy idą z nauką kościoła? A czy w ogóle Franku są tacy ludzie, którzy dobrze mówią?
2 dni temu
Pewnie, że są, ale jest dużo nieświadomych, których trzeba bronić przed błędami.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
2 dni temu
Franek Franek napisał/a: Pewnie, że są, ale jest dużo nieświadomych, których trzeba bronić przed błędami.
Chciałam kończyć dyskusje Franku z Tobą. Jednak teraz to co napisałeś - to nadgorliwość! Franek zajmij się własną obroną a nie czyjąś. Ja strasznie nie znoszę jak ktoś wszystkimi się zajmuje a sobą w ogóle.
5 godzin/y temu
Wcale nie.
do góry ↑

Dodaj odpowiedź

załącz pliki »