obraz

Forum Betania » Forum Betania » Działanie Złego Ducha

Forum Betania · Działanie Złego Ducha 22 godzin/y temu

Akurat sądzę, że wiem jak działa czy kusi Zły duch a jak mam wątpliwości mogę zasięgnąć wiedzy, rady od innych czy z jakichkolwiek źródeł. Potem do mnie należy decyzja jaką drogę wybiorę. Mnie np. zastanawia jak jest z dziećmi a nawet niemowlakami. Rodzice koło łóżeczka porozstawiają bożki a nawet może tym zacząć się bawić. Przecież dziecko nie może decydować! Dlaczego tak bezbronni są na rażeni na działanie Złego Ducha?
2 m-ce temu
Za dzieci odpowiedzialność ponoszą rodzice. Skutki błędów rodziców dzieci mogą ponosić do końca życia.
2 m-ce temu
Właśnie nie mogę tego pojąć. Czemu to niewinne dziecko jest winne, że ono musi ponosić skutki?
2 m-ce temu
A gdzie jest Bóg, by go to dziecko ochronić przed skutkami, które sam nie może odepchnąć? A jak to jest z Chrztem Świętym? Rodzice popełniają błędy jak dziecko jest ochrzczone. A jeśli rodzice nie są wierzący i nie chrzczą dzieci, to jak działa w ochronie takich dzieci?
2 m-ce temu
A gdy matka zabija swoje nienarodzone dziecko jeszcze w swoim łonie? Dziecko umiera, ale za ten czyn przed Bogiem odpowie matka. Pan Bóg jest w Niebie, a my mamy wolną wolę i wszyscy odpowiemy przed Nim za nasze wybory. Życie tu na ziemi przeleci w mgnieniu oka. Jesteśmy tu tylko na chwilkę. Zadbajmy przez ten czas o zbawienie duszy, bo czeka nas wieczność.
2 m-ce temu
Jezus powiedział módlcie się abyście nie ulegli pokusie !!! - modlitwa jest jakby zbroją która ochrania nasze dusze ,jeśli Jezus wypędzał złe duchy z opętanych ludzi to prawdą jest że zły duch istnieje i w dzisiejszych czasach także ! - każdy człowiek jest narażony na pokusy i obecnośc złego ducha lub duchów ,także dzieci nawet te malutkie ,właśnie skoro takie małe dzieci są bezbronne nie mają świadomości co sie dzieje są i one pod działaniami złych duchów więc rodzice powinni zadbać oto aby nic im się nie stało ,a tym bardziej że dzieci są czyste ! ,nie mają grzechów mam tu na myśli dzieci które są małe ,dlaczego tak jest że one niekiedy cierpią niewinnie ,gdzie jest pan Bóg wtedy ! - nie mam pretensji do Boga on wie co robi ,sądzę że skoro na ziemi dzieci mają rodziców to oni muszą byc odpowiedzialne za wszystko co czynią dla dziecka ! - ,a czasem wiecie jak rodzice podchodzą do tych spraw ,jak traktują matki ,ojcowie dzieci ,w jaki sposób je wychowują ,w jaki sposób żyją jak żyją często słyszy się o tragediach w domach gdzie jest przemoc ,alkoholizm,rodzice traktują dzieci jak piąte koło u wozu ,każdy ma wolną wolę wyboru jaką chce iść tak było od zawsze ! i raczej to sie nie zmieni .Sądzę że przyczyną taką jest życie jakby Boga wcale nie było ,a tam gdzie nie ma Boga ,miejsca dla niego tam żyje się po prostu na byle jak ! - nie ma modlitwy,nie ma szacunku dla siebie,dzieci,wtedy właśnie w takich rodzinach dzieją się dramaty ,gdzie niewinne dzieci cierpią najbardziej przez winę rodziców i ich zachowania ....Myślę ża Bóg tu nie ma nic do tego gdyż to rodzice sa opiekunami na ziemi dla dzieci i oni ponoszą pełną odpowiedzialność i swoje czyny które niestety przelewają się ic skutki na dzieci
2 m-ce temu
Aj ja zawsze ubolewam nad bezbronnością! Boli mnie jak niewinne dzieci często muszą ponosić skutki innych.
2 m-ce temu
Justyna napisał/a: Właśnie nie mogę tego pojąć. Czemu to niewinne dziecko jest winne, że ono musi ponosić skutki?
Dobre pytanie. A dlaczego grzech pierworodny pierwszych rodziców sprawił że cały rodzaj ludzki poniósł tego skutki.
2 m-ce temu

swiadecto kobiety ktura była dreczona przez demony mówi o harym poterze tatuażach sexie okultyzmie milosco bozej https://www.youtube.com/watch?v=CpxmWWdvmlY&t=4s
Podoba się : Grzegorz,
2 m-ce temu
Krzysztofie słyszałam to świadectwo! Tylko tam ta dziewczyna nie była całkiem bezbronna. Miała jaką taką świadomość co do wybrania Szatana.
1 m-ce temu
Grzegorz Jan napisał/a:
Justyna napisał/a: Właśnie nie mogę tego pojąć. Czemu to niewinne dziecko jest winne, że ono musi ponosić skutki?
Dobre pytanie. A dlaczego grzech pierworodny pierwszych rodziców sprawił że cały rodzaj ludzki poniósł tego skutki.
Przekichane to życie na ziemiobraz obraz obraz
1 m-ce temu
Nie wiem czy znacie tę historię ''o dziewczynce która rozmawia z Jezusem'' ks. Kostrzewa to opowiada. Tam jest właśnie i o tym jak w pewnych zabawkach tkwi zagrożenie dla dzieci, oraz w bajkach . A o takich rzeczach warto wiedzieć ponieważ potem powinniśmy tym się dzielić kiedy będzie okazja w swoim otoczeniu, i samemu ta wiedza się przyda gdy założy się kiedyś rodzine, i będzie można ustrzec swoje dzieci przed tym zagrożeniem.
Podoba się : Justyna,
1 m-ce temu
Podobno małe dzieci chronią anioły, każdego z nas chroni Anioł, choć tego do końca nie rozumiemy obraz . Dziecko małe podobno ma najlepszy kontakt z Aniołem, ale tego nie wiem coś pomieszałem.
1 m-ce temu
tylko ze trzeba codzienie prosic tego anioła
1 m-ce temu
Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie. (Iz 49, 14)
1 tyg. temu
Bezbronni są najbardziej narażeni na działanie złego ducha ponieważ są najsłabsi i po prostu bezbronni a brak odpowiedzialności, bezmyślność , ignorancja i bezrozumność niektórych ludzi dorosłych to pogłębia i do tego się przyczynia . Jak byłem kiedyś na filmie w kinie na filmie o włoskim egzorcyście Ojcu Cataldo "Liberami" . To pamiętam przyszła do ojca matka która żaliła się że jej dziecko nie słucha , że się źle uczy , że są z nim coraz większe problemy . Ojciec ją zapytał czy żyje z mężem w łasce uświecającej i czy się modli . Ona powiedziala że nie żyje w łasce uświęcającej . A ojciec Cataldo powiedział że jeżeli nie żyje w łasce uświęcającej to szatan będzie atakował w rodzinie najsłabszych w tym wypadku jej niewinne dzieci. Tak więc pierwotnym problemem tej kobiety nie było złe zachowanie dziecka , lecz jej niewierność Bogu , a problemy z dzieckiem było konsekwencją i objawami . Tak więc ona widziała problem gdzie go nie było . Tak było w przypadku kobiety kanaanejskiej i jej córki A Mt 15 21-28
1 tyg. temu
Zły duch zwodzi także innych ludzi , społeczeństwa i narody . Radzenie się innych osób nie musi oznaczać że ten ktoś ma rację i że żyje duchem Bożym . Inni ludzie nie będą znali naszych pragnień serca . Dobrze jest niekiedy odciąć dopływ nadmiaru informacji ze świata aby odpowiedzi i rozeznania szukać na modlitwie w głębi swojej duszy i w Słowie Bożym a nie w zgiełku tego świata który zabijając cisze nie daje sposobności do spełnienia warunków prawdziwej modlitwy. Dzieci są męczennikami wielu ludzi dorosłych i ich chorych ambicji i jak było powiedziane dzieci bądą sądziły własnych rodziców ... Czasy w jakich żyjemy są pokomplikowane myślę że za deprawację młodocianych nie są winni w głównej mierze rodzice , ale jeszcze bardziej rządzący , politycy , edukatorzy którzy łasi na zagraniczne pieniądze , eliminują i zezwalają na eliminowanie Pana Boga z życia publicznego , medialnego , kulturowego a także z edukacji którzy to fundują nam i promują materialistyczny sposób życia i wegetowania
1 tyg. temu
a najbardziej atakuje kapłanów gdy upadnie kapłan to upadnie cała parafia
1 tyg. temu
Krzysztof12 napisał/a: a najbardziej atakuje kapłanów gdy upadnie kapłan to upadnie cała parafia
Sporo w tym prawdy lecz gdyby tak było to by znaczyło że źródłem wiary dla ludzi nie jest Bóg a kapłan obraz . I że ktoś wierzy tyle ile jest wszystko fajnie i ksiądz fajny a to przypomina utopie . A źródłem wiary i celem wiary jest przecież Bóg . Kapłani są zwykłymi grzesznikami jak każdy , są nie tylko od dawania przykładu ale są także od Sakramentów Świętych i kierowania do Boga . Sprawowanie Eucharystii przez kapłana w grzechu ciężkim nie umniejsza mocy sakramentu Eucharystii . Jak upadnie kapłan i przez to miałaby upaść wiara ludzi to znaczyłoby to że ludzie wygodnie się poddali zrzucając odpowiedzialność na kapłanów i nie podołali " próbie wiary" , każdy Pismo Święte w domu raczej ma i modlić się może a we mszy uczestniczy się nie dla księdza tylko dla swojej duszy i jej zbawienia obraz
1 tyg. temu
Zły duch kim jest jaki ma cel ,po co zwodzi i kusi ludzi ! ,oto jest pytanie ,jaki on ma sens aby doprowadzić człowieka do zguby ,dlaczego Bóg który widzi działanie złego ducha dopuszcza jego działanie ,przecież jest potęzniejszy ,mógłby w trymiga zniszczyć złego ,a jednak tak nie jest ! ,właśnie dlaczego ! Bo każdy człowiek na ziemi ma wolną wolę wyboru ,każdy może wybrać czy kraść czy żyć uczciwie ,czy kłamać czy mowić prawdę czy nienawidzieć człowieka czy go kochać itd itd -każdy człowiek ma wolną drogę wyboru ,przeważnie po przez własną chciwość ,pychę najwięcej ludzi otwiera się na zło ,ludzie wybierają zło bo jest przyjemne,łatwe ,można żyć np czyimś kosztem,można żyć jakby Bóg nie istniał bo po co on ,do czego jest potrzebny ! skoro mam wszystko,żyje mi się dobrze ,nie liczę się z ludzmi itd ,diabeł kusił Jezusa na pustyni i Jezus wygrał bitwę ,niestety zwykli ludzie na własne życzenie przegrywają sami ze sobą ! ,tak bo wybierając świadomie życie łatwiejsze sami idą drogą przegraną a dlaczego ? - właśnie bo dlatego że celem każdego człowieka od narodzin misją jest miłość ,dobroć to jest sens życia ,miłość jest drogą do nieba tylko po przez nią niebo jest dla każdego ! ,dlaczego ludzie biedni są szczęśliwi ? bo oprócz Boga wiary ,własnej dobroci nie mają nic ! -Ludzie sami wpadają w sidła złego ,a potem ponoszą tego konsekwencje ,jednak póki człowiek ma życie kazdego dnia może swoje zycie zacząć od naprawy ! ,dlatego pan Bóg daje każdy nowy dzień aby był szanasą dla tych co się pogubili ,od ciebie zależy co wybierzesz ,złego ducha można pokonać ,można zwycieżyć a jak tak jak zrobił to Jezus po prostu zaparł się samego siebie i nie ufał szatanowi ,nie uległ pokusom,namowom jego bo wiedział do czego one doprowadzają ! ,dzisiaj są czasy gdzie raczej ludzie wybierają życie łatwe,dają przyzwolenie na działanie ducha złego ! ,ludzie odchodzą od Boga ,księża nawet też ,tutaj mała uwaga bo bardzo dużo ludzi przestało chodzic do kościoła ze wględu na te afery w kościele ,ludzie odwracają sie od wiary,Boga kościoła ,a przecież to Jezus jest w centrum wszystkiego a nie ksiądz który upadł ! czy to też nie jest prowokacyjną sztuczką złego ducha aby w ten sposób oderwać od wiary jak najwięcej ludzi ! właśnie ,rozpisałem się ale tak ja myślę ....
1 tyg. temu
Bóg nigdy nikogo nie opuszcza a diabeł działa tylko w granicach wyznaczonych mu przez Boga, inaczej mielibyśmy piekło na ziemi i cierpieli niewyobrażalnie...
1 tyg. temu
.
Proponuję Ignacjańską metodę rozeznawania duchów i tego co słyszysz.
1 dni temu
Pierwsza kwestia to taka że zły duch (demon,szatan-jak zwał tak zwał) nie ma dostępu do duszy. Może zniewolić ciało,ale dusza należy do Boga i tylko Bóg decyduje o niej.Tak więc pod tym względem jesteśmy bezpieczni. Dlaczego szatan,zły duch uderza w człowieka? To oczywiste że chce go odsunąć od Boga.On toczy odwieczną wojnę z Bogiem więc będzie to czynił do końca świata. Ale dlaczego też atakuje dzieci i dlaczego Bóg dopuszcza takie ataki na dzieci? Szatn atakuje dzieci ponieważ są czyste i niewinne,najbardziej kochane przez Boga,więc najlepsze na ofiary działania złal. Dorośli czy już nawet starsze dzieci mogą już ulegać grzechom,małe dzieci są w tej kwestii wolne od takiego ryzyka więc szatan wybiera takie dzieci które Bogu są najbliższe.A Bóg dopuszcza takie działania zła aby ludziom pokazać co grozi gdy ludzie żyją z dala od Boga,gdy pchają się w jakieś praktyki związane z działaniem zła.Nic tak dobrze nie działa na ludzi jak cierpienie dziecka. To oczywiście szokuje wrażliwych na cierpienie dzieci ludzi,trudno jest im to zrozumieć,ale dibrze też wiemy jak trudno jest Bogu dotrzeć do ludzi,powstrzymać ich od tego wchodzenia w różne formy zła. Jednak przypadków opętania dzieci nie jest wiele. Znacznie więcej jest natomiast ofiar wśród dzieci jeśli chodzi o ofiary składane szatanowi. W Polsce takich przypadków jest bardzo nie wiele,ale już za granicą jest tego znacznie więcej. Bardzo dużo ofiar wśród dzieci i młodzieży jest odnośnie różnych praktyk okultystycznych,spirytystycznych - są to przypadki gdzie dorośli bawią się w takie praktyki otwierając drzwi złu. I to jest właśnie ten tragizm gdzie przez głupotę dorosłych cierpią dzieci. Ale tak naprawdę takie sytuacje mają miejsce też w innych sferach życia: dorośli wsiadają po pijaku do aura i powodują wypadek: giną dzieci lub stają się kalekami lub sierotami. Głupota jest niestety najgorszą z chorób,gorszą od raka. Dlaczego? Ponieważ rak jest chorobą wewnętrzną,często niezależną od człowieka ( no chyba że człowiek sam do tej choroby doprowadził ale to też z głupoty). Natomiast głupota to świadome działanie człowieka który wybierając zło doprowadza do cierpienia własnego lub innych. Działanie złego ducha pojawia się najczęściej tam gdzie nie ma obecności Boga,tak więc bardzo dobrą ochroną przed złem jest MODLITWA.Ona chroni ludzi przed złem. Chyba jedną z naskuteczniejszych modlitw i ochroną jest RÓŻANIEC. Szatan boi się tej modlitwy,najbardziej jej nie znosi. Każda dziesiątka różańca jest dla szatana jak uderzenie biczem. To czy zły duch będzie działał w życiu konkretnych ludzi zależy od nich samych. Warto zauważyć że takich sytuacji wśród katolików,chrześcijan jest znacznie mniej niż wśród osób niewierzących. Dlaczego? Ponieważ tam gdzie ludzie się modlą tam szatan nie ma bardzo dostępu bo modlitwa to dla niego niezłe baty. Niestety ludzie z głupotą będą zmagać się do końca świata, gdyż zawsze będą tacy którzy Boga sobie oleją. To co my możemy zrobić i jak możemy takim dzieciom głupich ludzi pomóc to przede wszystkim modlitwą a jei widzimy że dorośli robią coś głupiego przez co migą potem cierpieć dzieci to napominajmy,ostrzegajmy. Zawsze lepiej jest spróbować jakoś pomóc niż nie robiąc nic. Pomocą w trudniejszych sytuacjach służą księża egzorcyści. Warto korzystać lub polecać potrzebującym.
do góry ↑

Dodaj odpowiedź

załącz pliki »