obraz

Forum Betania » Forum Betania » Wybory

Forum Betania · Wybory 21 godzin/y temu

Na kogo zamierzacie GŁOSOWAĆ? Tylko się szanujmy. Ja się waham pomiedzy Kukizem, a Konfederacją. Z tym ,ze Kukiz wybrał komunistów obraz . Więc zostaje mi Braun, ale jest Korwin nie wiadomo co się po nim spodziewać. Nawet jak go nie rozumiem Pis wiadomo,ze wygra dlatego oddam głos mniejszym partią.
6 dni temu
hmmm
5 dni temu
Bardzo dużo ludzi odda głos na Konfederacje a dlaczego ? - bo ludzie chcą faktycznej zmiany ,PIS coś robi ,widac to ale sądzę że w te wybory będzie spora niespodzianka dla wszystkich zobaczycie ! ,sondaże sondażami a prawda pokaże zupełnie co innego ,czy jesli wygra PIS czy będzie lepiej ? ,czas pokaże ,ale ludzie będą stawiać na taki model kraju aby młodym osobom było dobrze ! ....zastanawia mnie tylko jedno bo jeśli b dużo osób będzie głosowac na Konfederacje a nie wejdą do Sejmu no toś nie halo z wyborami .....
5 dni temu
Nie jest pewne, że wygra PIS, a gdyby nie wygrał, wygra koalicja, najprawdopodobniej złożona z POKO, Lewicy i PSL, którym bliskie są lewicowe, antychrześcijańskie poglądy. Co wybierasz? Nawet jakby Konfederacja była idealna (a nie jest) i weszłaby do sejmu to i tak nie miałaby siły rządzić. Poza tym Konfederacja nie weszła do europarlamentu - gdyby zamiast tego głosy były oddane na PIS, to może Wiosna, lub szerzej Lewica, miała by jednego posła mniej...
5 dni temu
Poza tym mówienie, że bardzo dużo ludzi odda głos na konfederację jest moim zdaniem nieuczciwe. Po pierwsze nie znamy przyszłości. Po drugie do Europarlamentu nie przekroczyli progu wyborczego, z sondaży wynika, że nie przekroczą progu.
5 dni temu
Adam Ber. Na Kukiza nie głosuj. Być może całkiem dobrze zapowiadał się na samym początku swojej kariery politycznej, ale teraz startuje do wyborów razem z tymi, którzy dobrze obrazują to z czym miał walczyć. Zagłosuj na ludzi z Ruchu Narodowego lub ze środowiska związanego z Grzegorzem Braunem. Obie te grupy znajdują się na listach Konfederacji. Jeśli się nie mylę, to ci od Brauna zazwyczaj mają na listach Konfederacji pozycje numer 5.
5 dni temu
Adam Ber - i nie przejmuj się straszeniem, że jeśli oddasz głos na Konfederację, to do władzy może dojść PO-KO i spółka (Lewica, PSL), czy jak oni się tam nazywają. Jeśli tak byśmy myśleli, to nigdy w Polsce nie będzie naprawdę dobrej zmiany. PiS to taka fałszywa prawica (choć są tam zapewne także jednostki wartościowe). Niemalże owijają się flagami biało-czerwonymi, robią wrażenie, że są po stronie ludzi wierzących, ale rządzą jak rządzą. Sporo można im zarzucić, ale taki podstawowy zarzut, który mogę Ci podać na pierwszym miejscu, to jest to, że nie zakazali aborcji tj. zabijania dzieci. Czyli nie zmienili, choć mogli, prawa sprzecznego z przykazaniem Bożym. Z tego względu sumienie nie pozwalałoby mi oddać głosu na PiS. Nie wybieraj tzw. "mniejszego zła". Zagłosuj na ludzi z Ruchu Narodowego lub tych od Grzegorza Brauna. Będziesz miał spokojne sumienie, a resztę zostaw Panu Bogu.
Podoba się : Mateusz,
5 dni temu
Jeśli ktoś z Was drodzy forumowicze,wierzy w tzw "instytucje wyborów i PKW",to musi być coś z Wami nie tak.Tyle lat nic się nie zmienia,tylko nazwy partii,a Ci zdrajcy nas sprzedają na każdym kroku.Konfederacja to Ci sami ludzie.Przekonacie się za jakiś czas,że mam rację.Radze dokładnie poczytać czym jest demokracja i co ona w PL oznacza.Kloccie się dalej,ale nic Wam to nie da,bo ONI i tak się sami wybierają i tak to trwa od 89 a może i dłużej.Zyjecie fikcja i nie macie na nic wpływu i mieć nie bedziecie.Kazde wybory to zaslona dymna,zebyscie wierzyli moi mili,ze macie "coś" do powiedzenia.Niestety nie macie racji.Tyle w temacie.Pozdrawiam Ps Jeśli ktoś czuje się urażony,to z przepraszam
5 dni temu
Sorki za błędyobraz
5 dni temu
Maciej Marek napisał/a: Tyle lat nic się nie zmienia,tylko nazwy partii,a Ci zdrajcy nas sprzedają na każdym kroku Konfederacja to Ci sami ludzie.

Dlaczego uważasz, że Konfederacja to "ci sami ludzie" i że to "zdrajcy"?? Podaj jakieś argumenty proszę. Czy będący na liście Konfederacji - Ruch Narodowy albo Grzegorz Braun byli kiedykolwiek u władzy? Dlaczego nazywasz ich zdrajcami?
5 dni temu
Byłem w ich strukturach i widziałem co się dzieje.Walka o stołki,tylko tyle się liczy,a to co widzisz to gra pod publike.Nie mówię że wszyscy tam są źli,ale niestety większość to karierowicze i sprzedawczyki,ewentualnie rodzina innych polityków.Wiecej nie bede tłumaczył,powiem tak-po czynach ich poznacie.Obiecac można wszystko i wszystkim.Bo polityk nie jest rozliczamy z niczego, z tym bardziej z obietnic i wypowiedzianych słów publicznie.Gdyby byli rozliczeń i i ludzie mogli na nich rzeczywiście wpływać byłoby na pewno dużo lepiej.Niestety jest jak jest i to się nie zmieni.Jedyny Bóg może na tych ludzi wpłynąć,aby zrozumieli że źle postepuja.
5 dni temu
Wszystkie partie są nic nie warte.Niestety przykre ale prawdziwe. Tyle miałem do powiedzenia.Dobrej nocy i wspaniałego dnia drodzy forumowiczów.
5 dni temu
Maciej Marek napisał/a: Byłem w ich strukturach (...) większość to karierowicze i sprzedawczyki

Napisałeś tutaj ciężki zarzut, że "większość to sprzedawczyki" - podaj jakiś dowód na to, że większość Ruchu Narodowego albo ludzi od Grzegorza Brauna to sprzedawczyki? Kto np. jest sprzedawczykiem i dlaczego tak uważasz? W jaki sposób sprzedał się?
5 dni temu
Napisałem ogólnie o wszystkich partiach,a co zrozumiałeś to Twoja rzecz.Ja tutaj nie bede nikogo wymieniał,bo nie na tym rzecz polega.
5 dni temu
Maciej Marek napisał/a: Napisałem ogólnie o wszystkich partiach,a co zrozumiałeś to Twoja rzecz.Ja tutaj nie bede nikogo wymieniał,bo nie na tym rzecz polega.

Nie, nie napisałeś jedynie ogólnie. Napisałeś też konkretnie, że "Konfederacja to ci sami ludzie". Zatem ponawiam pytanie - dlaczego uważasz np. Ruch Narodowy, który jest na liście Konfederacji za sprzedawczyków? Podaj dowód?
5 dni temu
konfederacja nie ma szansy wygrac ale ma szanse pomuc wygrać wybory dla poko ,odbierajac głosy dla pis
Witam, idąc za głosem rozsądku zagłosuję na PIS. Pozdrawiam.
5 dni temu
Daniel G. napisał/a: Adam Ber - i nie przejmuj się straszeniem, że jeśli oddasz głos na Konfederację, to do władzy może dojść PO-KO i spółka (Lewica, PSL), czy jak oni się tam nazywają. Jeśli tak byśmy myśleli, to nigdy w Polsce nie będzie naprawdę dobrej zmiany. PiS to taka fałszywa prawica (choć są tam zapewne także jednostki wartościowe). Niemalże owijają się flagami biało-czerwonymi, robią wrażenie, że są po stronie ludzi wierzących, ale rządzą jak rządzą. Sporo można im zarzucić, ale taki podstawowy zarzut, który mogę Ci podać na pierwszym miejscu, to jest to, że nie zakazali aborcji tj. zabijania dzieci. Czyli nie zmienili, choć mogli, prawa sprzecznego z przykazaniem Bożym. Z tego względu sumienie nie pozwalałoby mi oddać głosu na PiS. Nie wybieraj tzw. "mniejszego zła". Zagłosuj na ludzi z Ruchu Narodowego lub tych od Grzegorza Brauna. Będziesz miał spokojne sumienie, a resztę zostaw Panu Bogu.
Ale ja się nie boje straszeniem, To nie jest straszenie Pisu, widzisz źle to wszystko odbieracie jak TVp robi materiały. Ja nie z tego sie boje Korwina ,tylko on jest już taki od dawna. Pamiętaj to jest mój głos, mój wybór bo zaczyna się mówić kto ma na kogo głosować obraz
5 dni temu
A zobaczcie co się dzieje we Włoszech tam jest rewolucja jakaś.
5 dni temu
To nie jest straszenie Pisu, tylko ja nie rozumiem Korwina i się go boje, bo gada różne rzeczy, ale to juz wczesnie było. Fani Konfederacji mówią co innego , Ale dzieki. Na Kukiza mam nadal chęc głosu, ale on musi zmienić koalicje, najlepiej jakby poszedł z Konfederacją. Byc moze źle tez odebrałem obraz ..Pamiętaj to jest mój głos, mój wybór bo zaczyna się mówić kto ma na kogo głosować obraz . No niestety i tak Pis będzie rzadził drugą kadencję ze względu na to,ze jest spora społeczeństwa, która oglada tylko TVP, a TVp jest telewizją rządową. Gdy rządziła opozycja TVp miała ten sam stosunek jak TVN Xd, ale chętnie oddam głos na mniejsze partie, tak jak mówiłem, ale nie na Lewicę czy tego typu partie. Pis niestety nie daje szans mniejszym partiom i mam pewne obawy.
4 dni temu
Korwin nie dotrzymał obietnicy wyborczej jaką składał przed wyborami do Europarlamentu... Poza tym chce aby Polska wyszła z NATO, czy też tak chcecie ? A Kukiz wcześniej o krytykował PSL, a teraz się do nich przyłączył? Przecież miał być anty systemowy...
4 dni temu
Paweł K, Konfederacja to nie tylko Korwin. Ja bym na Korwina nie zagłosował, choć w różnych sprawach wypowiada się on mądrze. Konfederacja to dla mnie przede wszystkim Ruch Narodowy i środowisko Brauna - na nich warto oddać głos.
Podoba się : Mateusz,
4 dni temu
A jakby nawet weszli do sejmu, to co będą mogli zdziałać ?
4 dni temu
Będą mogli np. w sprzyjających okolicznościach wejść w koalicję z PiSem i powstrzymać tę partię przed realizacją uroszczeń środowisk żydowskich dot. majątku bezdziedzicznego. Będą mieli szansę przepchnąć ustawę antyaborcyjną itd.
4 dni temu
Ale PIS nie chce realizować roszczeń żydowskich, więc nie trzeba go przed tym powstrzymywać. Poza tym, moim zdaniem, moglibyśmy zapłacić Żydom odszkodowania jeżeli coś utracili podczas wojny, ale z tego co by nam zapłacili Niemcy obraz Ustawę antyaborcyjną PIS mógłby wprowadzić sam (też ubolewam nad tym, że tego nie wprowadzono teraz - jednak ufam, że to podtrzymują).
4 dni temu
Wolę PiS bo mimo że popełnia durne błędy to trzyma się konkretnych zasad i nie obraża też ludzi. Szanuje jeszcze jakieś wartości (w kwestii aborcji będzie musiał coś zmienić,bo obecnie nie jest jeszcze dobrze,ochrona powinna być pełna). Konfederacja niestety wyzywa katolików popierających PiS, Sośnierz namawiał do tego by ci którzy biorą kasę na 500+ nie głosowali w wyborach co jest zachowaniem antypatriotycznym,Korwin groził ludziom śmiercią,wyżynaniem LGBT i stoi po stronie Rosji. Na taką grupę jako katolik nie mogę głosować. Po prostu Ruch Narodowy mnie bardzo mocno zawiódł. Pozostał tylko PiS. Lewactwo całkowicie odpada.
4 dni temu
Ja przeczuwam iż w niedziele 13 chociaż nie wierzę w zabobony PIS zdecydowanie wygra na tyle że będzie rządził samodzielnie ,ludzie zwykli ,emeryci renciści widzą jak teraz jest w Polsce a co było poprzednio ! ,fakt PIS nie jest idealny również przez te 4 lata popełnił błędy nikt nie jest doskonały ,ale po prostu ludzie widzą jak jest a przecież każdy by chciał aby żyło mu się w miarę dobrze we własnym kraju ,jest sporo do zrobienia jeszcze bardzo dużo więc jest jakaś szansa aby to zrobić ,nie mówie tylko o polityce socjalnej ale o innych sprawach ,tak czy siak prawdopodobnie będzie to rekord frekwencji w historii wyborczej w Polsce ! ,Polska jest pięknym krajem,i powinna być dobrym miejscem dla życia ,niech pan Bóg błogosławi Polsce !
2 dni temu
BRAWO WYBORCY KONFEDERACJI! Ważne, aby do Sejmu weszło choć kilku posłów tej formacji politycznej. Będą pieniądze na działalność. Powstrzymają PiS przed szkodliwym działaniem i poparcie zacznie im rosnąć. Oby tylko w poniedziałek rano nie okazało się, że są pod progiem tak jak w maju.
2 dni temu
Konfederacja PiSu nie powstrzyma,ponieważ jest za słaba. Poza tym sama nie jest wiarygodna aby móc oceniać PiS. Ma w składzie bandę Korwina który czyni z Konfederacji antykatolicką,prorosyjską bandę. Powinna najpierw sama się oczyścić i zacząć postępować godnie jak przystało na grupę katolicką. Jako jeszcze Ruch Narodowy zapowiadała się bardzo dobrze, popsuło się gdy stworzyli tą Kofederację i dołączył do nich Korwin. Durne jego pomysły,prorosyjskość zaczęły udzielać się innym. Dopóki nie wywalą go to Konfederacja nie będzie miała wzrostu poparcia.
2 dni temu
Mimo że jest słaba tj. będzie miała niewielu posłów, to będzie podnosić larum w sprawach ważnych, gdzie PiS mógłby chcieć podejmować złe decyzje. Dzięki temu, że będą w Sejmie, to już nie będzie dało się ich tak izolować, udawać, że ich nie ma. Opinia publiczna będzie dowiadywała się o rzeczach, o których dotychczasowa szkodliwa opozycja okrągłostołowa nie mówiłaby. W ten sposób Konfederacja, mimo że nieliczna to może być dość skuteczna. Tak to z grubsza widzę, a czas pokaże jak będzie. Pytanie jeszcze kto dokładnie wejdzie do Sejmu z ich listy. Mam nadzieję, że głównie Ruch Narodowy i Grzegorz Braun ze swoimi ludźmi. I zgadzam się, że lepiej by było, gdyby Konfederacja była bardziej jednolita tj. bez Korwina.
2 dni temu
Tak ogólnie to im więcej będzie grup prawicowych tym lepiej,ale dla Konfederacji byłoby znacznie lepiej gdyby wywaliła Korwina i odeszła od jego durnych pomysłów, chorych planów które zaczęły udzielać się innym. PiSowi potrzeba jest grupy która będzie pilnowała tego przestrzegania szacunku dla wartości,dla ludzi. Ale jak pisałem - Konfederacja powinna najpierw sama się oczyścić by pouczać innych.
1 dni temu
Prawda jest taka, że bez Korwina nie byłoby ich w sejmie (i na odwrót). To taki związek z rozsądku obraz
1 dni temu
Chyba jest jednak inaczej. Gdyby nie było Korwina to mieluby jeszcze większe poparcie,gdyż ludzie nie uznają tego prorosyjskiego szaleńca. Gdyby nie on to ludzie skierowaliby poparcie dla Konfederacji. Dlatego myślę że nie masz racji. Korwin Konfederację niszczy, zmienia całkowicie jej charakter a katolickiej na antykatolicką,z polskiej na antypolską - tak jak lewactwo. Warto zauważyć że jako Ruch Narodowy grupa miała znacznie większe poparcie niż jako Konfederacja.
do góry ↑

Dodaj odpowiedź

załącz pliki »