obraz

Forum Betania » Forum Betania » Czystość przedmałżeńska i małżeńska.

Forum Betania · Czystość przedmałżeńska i małżeńska. 1 lat temu

Szczęść Boże. Czy są na tym forum osoby które żyją w czystość ? I będą mogły podzielić się swoim świadectwem z innymi użytkownikami? Zarówno będąc stanie wolnym i jak i w małżeństwie sakramentalnym ? Gdzie mogłabym znaleźć takiego mężczyznę który poważnie traktuje prawdy wiary i naukę Kościoła? bo nawet we wspólnotach nie jest to takie łatwe.
5 m-ce temu
A czy problem tkwi w czystości? A może gdzie indziej? Dla mnie kategoria wybierania męża tylko pod względem czystości, to trochę za mało.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Uważam, jak się będzie miał znaleźć godny mężczyzna by został moim mężem, to tak się stanie. Tyle jest mężczyzn na świecie i myślę, że jacyś znajdą którzy szanują czystość. Ale czy to wystarcza do zawarcia sakramentu małżeństwa?
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Jeszcze nie spotkałam mężczyzny, który byłby zainteresowany znajomością bez sexu. Czystość nie jest jedynym wyznacznikiem, ale dla mnie jest BARDZO WAŻNYM.
Podoba się : Marek Mar, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Enfie napisał/a: Jeszcze nie spotkałam mężczyzny, który byłby zainteresowany znajomością bez sexu. Czystość nie jest jedynym wyznacznikiem, ale dla mnie jest BARDZO WAŻNYM.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus ! Może w nieodpowiednich miejscach szukałaś. Pozdrawiam - D.B.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Dariusz Bernard napisał/a:
Enfie napisał/a: Jeszcze nie spotkałam mężczyzny, który byłby zainteresowany znajomością bez sexu. Czystość nie jest jedynym wyznacznikiem, ale dla mnie jest BARDZO WAŻNYM.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus ! Może w nieodpowiednich miejscach szukałaś. Pozdrawiam - D.B.
Słuszna uwaga Dariusz Bernard. Dla mnie Enfie to sklonowana Teresaobraz Przepraszam jeżeli Cię wyraziłam,nie miałam tego na celu.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
O to jesteś moim przeciwieństwem,bo mnie żaden tego nie zaproponował. Ale cóż któż "babci na emeryturze"zaproponuje seks?Może sobie babcia pomażyćobraz obraz Nawet w młodych latach mi nie proponowali seksu,najwyżej chcieli mieć że mną dziecko A to różnica w myśleniu mężczyzny.obraz Może to nie w mężczyznach jest problem,tylko w Tobie?A winisz mężczyzn?
Podoba się : Marek Mar, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Felicity napisał/a:
O to jesteś moim przeciwieństwem,bo mnie żaden tego nie zaproponował. Ale cóż któż "babci na emeryturze"zaproponuje seks?Może sobie babcia pomażyćobraz obraz Nawet w młodych latach mi nie proponowali seksu,najwyżej chcieli mieć że mną dziecko A to różnica w myśleniu mężczyzny.obraz Może to nie w mężczyznach jest problem,tylko w Tobie?A winisz mężczyzn?
A może Enfie jest atrakcyjną kobietą i podoba się mężczyznom dlatego otrzymuje takie propozycje? Ja mam podobne doświadczenia, dlatego na początku znajomość stawiam sprawę jasno i mówię że wiara jest dla mnie ważna i chciałabym pozostać dziewicą do ślubu. Gdy spotykałam się z mężczyzną który nie był tak bardzo zaangażowany w życie kościoła i nie mówiłam z marszu o swoich wartościach to na przeciągu kilku tygodni czy miesiąca /dwóch próbował zainicjować seks. Co więcej mało jest mężczyzn wierzących którzy twardo stoją przy wartościach dotyczących czystość . ..
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Felicity napisał/a:
Mężczyzna może mieć dziecko z daną kobietą i nie traktować jej jako kandydatki na małżonkę nawet wcale nie musi myśleć o zobowiązaniach czy ślubie ...nie jest to żaden wyznacznik innego myślenia.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Natalia zapytaj mężczyzn co myślą o kobietach w tym temacie.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Krótka piłka:mało wiesz o mężczyznach.
5 m-ce temu
...
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Natalia napisał/a:
Felicity napisał/a: Natalia zapytaj mężczyzn co myślą o kobietach w tym temacie.
Spotykałam się z mężczyznami . I każdy zdrowy facet prędzej czy później dąży do zbliżenia z kobietą a jeśli nie jest zaangażowany w życie Kościoła i nie respektuje zasad dotyczących Jego nauki to też nie kontruje tych spraw i ma mniejsze opory. Nie mówię o jakiś przelotnych znajomościach na jedną noc ,tylko normalnych związku.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Natalia jak będziesz w moim wieku wtedy inaczej na wszystko spojrzysz i inaczej będziesz widziała pewne sprawy.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Enfie napisał/a: Jeny, ludzie. Co to za pytanie? Szukałam ale tylko to miejsce znalazłam. Myślałam, że może są inne portale czy coś... Na FB znalazłam tylko stronę fundacji czystych serc. Czy w ogóle możliwe jest w tych czasach znalezienie mężczyzny, kawalera, który jeszcze "tego" nie robił i który ceni sobie wiarę i Boga? Takiego, dla którego ważne jest wnętrze a nie wygląd zewnętrzny i to, że kobieta chce tylko grubego portfela i sexu? Jestem po 30stce i już zaczynam tracić nadzieję na to, że będę miała męża....
Ja polecam ze swojej strony jakieś wspólnoty /duszpasterstwa.Ewentualnie można zalogować się na jakiś portal randkowy wprost przeznaczony dla ludzi z wartościami. Są też pielgrzymki /koncerty ŚDM.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, Enfie, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Felicity napisał/a: Natalia jak będziesz w moim wieku wtedy inaczej na wszystko spojrzysz i inaczej będziesz widziała pewne sprawy.
Wiek to również żaden wyznacznik. Poza tym rady co do mężczyzn wolałabym usłyszeć od kobiety która ma rodzinę ,dom z ogródkiem gromadkę dzieci i kochającego męża .
5 m-ce temu
Natalia nie mów mi,że jak chłopak stoi przy ołtarzu,służy do mszy czy np.należy do jakiegoś duszpasterstwa jest święty w tych sprawach. Teraz Ci powiem z innej beczki,wiesz od jakich mężczyzn w życiu słyszałam słowo "przepraszam"i od kogo dostałam więcej szacunku kiedy coś zrobił mężczyzna nie tak zapewniam Cię że nie od tych,którzy byli tacy pobożni,ale właśnie od tych" gorszych",którzy często nie chodzili do kościoła, ale umieli szanować kobietę.A Ci pobożni nie mieli czasami nawet zwykłej przyzwoitości powiedzieć słowa obraz rzepraszam. Dlatego powiem jak Jacob nie lubię ludzi nawiedzonych,tylko zdrowo myślących o życiu i wierze.
5 m-ce temu
Natalia napisał/a:
Felicity napisał/a: Natalia jak będziesz w moim wieku wtedy inaczej na wszystko spojrzysz i inaczej będziesz widziała pewne sprawy.
Wiek to również żaden wyznacznik. Poza tym rady co do mężczyzn wolałabym usłyszeć od kobiety która ma rodzinę ,dom z ogródkiem gromadkę dzieci i kochającego męża .
Ta odpowiedź świadczy o Tobie jako o katoliczce i jej z grzeczności nie skomemtuję.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Felicity napisał/a:
Natalia napisał/a:
Ta odpowiedź świadczy o Tobie jako o katoliczce i jej z grzeczności nie skomemtuję.
Marny grzesznik ze mnie. Jak każdy .
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Ja powiem tak odnośnie tego co tu poruszacie ,seks to natura biologia ,a także i miłość ,chęć bycia rodzicami ,reszta co ludzie wyprawiają tak naprawdę to czyste puste traktowanie siebie i drugiej osoby jako rzecz ! .Mężczyzna jak i kobieta kiedy są dosc długo razem nawet nie będąc w formalnym związku większość działając pod wpływem emocji ,hormonów i własnych doznań myśli ,ulega pokusie i po prostu ida do łóżka ! taka prawda ,nie ma co sie ukrywać zobaczcie co się dzieje teraz jak młodzi ludzie podchodzą do seksu ! czy myślą o szacunku ,czystości wobec siebie i drugiej osoby ? ,wogóle nie patrzą na to ! ida do łóżka i już ....Natomiast czy to jest prawdziwa miłość ? ,czy są faceci co poznając kobietę i chcą być ze soba czy nie proponują seksu czy są tacy że szanują kobietę ,jej ciało poglądy itd ? - są tacy ale ich jest mało bardzo mało .Mężczyzna który pokazuje kobiecie daje jej dowód że szanuję ją ,szanuje jej ciało. jej wiarę czystość dla mnie jest to znak że taki facet będzie dobrym mężem ,ojcem i przyjacielem i oparciem czyli wszystkim kim powinien być w małżeństwie - może to co pisze dzisiaj jest dla niektórych facetów śmieszne ,staroświeckie ! bo gdzie dzisiaj czystośc wiara po co zachowywać czystość seksualną aż do ślubu .A czym jest seks przed ślubem ? ,przyjemnością to na pewno ! ,ale nie jest prawdziwą oznaką miłości !!! - tacy ludzie nie mają do siebie szacunku ! a gdzie tu reszta ! i nie można winić tu tylko mężczyzn ! że to tylko oni sa w wiekszości winni pokus itd ,kobiety też mają swoje za uszami ! ,widzicie sedno i sens w tym wszystkim jest taki że taka czystość przedmałżęńska tak naprawdę pokazuje czy jesteśmy odpowiedzialni i czy dojrzeliśmy do sakramentu małżeństwa ! ....Tutaj koleżanka napisała odnośnie mężczyzn i roli ojca gdy pojawi się dziecko że nie musi wstępować w zwiazek małżeński i nie musi myśleć o obowiązkach jako ojciec itd ...- Powiem tak rodzina to mama ,tata i dzieci i tyle w temacie ! - dziecko jest dzieckiem i jest obowiązkiem rodziców a tym bardziej ojcu zapewnić dziecku normalny rozwój,życie i wsparcie ! ,a jeśli dany tatuś czy mamusia nie poczuwają sie do odpowiedzialności za dzieci i traktują je jak piątek koło u wozu albo jak psa bo i tak się zdarza! bo jest tak no to tacy ludzie wogóle nie powinni mieć dzieci ! ,nie dorośli i sa nieodpowiedzialni ! ...pozdrawiam
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Felicity napisał/a: Natalia nie mów mi,że jak chłopak stoi przy ołtarzu,służy do mszy czy np.należy do jakiegoś duszpasterstwa jest święty w tych sprawach. Teraz Ci powiem z innej beczki,wiesz od jakich mężczyzn w życiu słyszałam słowo "przepraszam"i od kogo dostałam więcej szacunku kiedy coś zrobił mężczyzna nie tak zapewniam Cię że nie od tych,którzy byli tacy pobożni,ale właśnie od tych" gorszych",którzy często nie chodzili do kościoła, ale umieli szanować kobietę.A Ci pobożni nie mieli czasami nawet zwykłej przyzwoitości powiedzieć słowa obraz rzepraszam. Dlatego powiem jak Jacob nie lubię ludzi nawiedzonych,tylko zdrowo myślących o życiu i wierze.
Tak ,zainteresowanie się mężczyznom zaangażowanym w życie kościoła dalej nam większe prawdopodobieństwo ze znajdziemy osobę która poważnie traktuje wartość wiary . A z człowiekiem który nie chodzi do kościoła ani się nie spowiada nigdy bym się nie umówiła nawet gdyby był szlachetny i dobroduszny bo to jednak za mało żeby powierzyć komuś swoją przyszłość .
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Przemysław pomijam inne kwestie. Ale zapytam jakie jest prawdopodobieństwo, że mężczyzna będzie chciał mieć dziecko z przypadkową kobietą?
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Natalia napisał/a:
Felicity napisał/a: Natalia nie mów mi,że jak chłopak stoi przy ołtarzu,służy do mszy czy np.należy do jakiegoś duszpasterstwa jest święty w tych sprawach. Teraz Ci powiem z innej beczki,wiesz od jakich mężczyzn w życiu słyszałam słowo "przepraszam"i od kogo dostałam więcej szacunku kiedy coś zrobił mężczyzna nie tak zapewniam Cię że nie od tych,którzy byli tacy pobożni,ale właśnie od tych" gorszych",którzy często nie chodzili do kościoła, ale umieli szanować kobietę.A Ci pobożni nie mieli czasami nawet zwykłej przyzwoitości powiedzieć słowa obraz rzepraszam. Dlatego powiem jak Jacob nie lubię ludzi nawiedzonych,tylko zdrowo myślących o życiu i wierze.
Tak ,zainteresowanie się mężczyznom zaangażowanym w życie kościoła dalej nam większe prawdopodobieństwo ze znajdziemy osobę która poważnie traktuje wartość wiary . A z człowiekiem który nie chodzi do kościoła ani się nie spowiada nigdy bym się nie umówiła nawet gdyby był szlachetny i dobroduszny bo to jednak za mało żeby powierzyć komuś swoją przyszłość .
Nie życzę Ci źle,ale oby życie Cię nie rozczarowało. I znowu kobieta uwaźa i dzieli mężczyzn na lepszych i gorszych.O tym rozmawialiśmy w wątku z Teresą więc nie ma sensu się powtarzać.
5 m-ce temu
Felicity napisał/a: Przemysław pomijam inne kwestie. Ale zapytam jakie jest prawdopodobieństwo, że mężczyzna będzie chciał mieć dziecko z przypadkową kobietą?
No chyba żaden . Za to jest masa mężczyzn którzy chcą mic dziecko z kobietą wybraną na krótszą /bądź dłuższą chwilę i wcale nie myślą poważnie o ślubie i formalizacji związku .Zjawisko konkubinatu i życia na kocią łapę jest ogromne w dzisiejszych czasach . Mężczyźni chcą potomstwa nie koniecznie wiążąc się dożywotnio zobowiązaniami .
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Natalia i winisz za to mężczyzn jak kobieta godzi się na taki układ???I powiedz mi czy bardziej mężczyźni boją się być samotni czy kobiety? A teraz powiedz mi ile kobiet będzie chciało mieć dzieci z przypadkowym mężczyzną,bo poczuję w sobie "zew"macierzyństwa?
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Rozumiem obraz
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Natalia napisał/a:
Felicity napisał/a:
Mężczyzna może mieć dziecko z daną kobietą i nie traktować jej jako kandydatki na małżonkę nawet wcale nie musi myśleć o zobowiązaniach czy ślubie ...nie jest to żaden wyznacznik innego myślenia.
Natalio tu był żart obraz
5 m-ce temu
Lilliana wie,że ja jestem wredną, żeńską odmianą Jacobaobraz obraz
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Chcąc niechcąc muszę zgodzić się z Jacobem, że coniektóre kobiety zakochują się nie w realnym mężczyznie, ale w swoich wyobrażeniach o nim.Niestety.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Natalia napisał/a:
Felicity napisał/a:
raczej wtedy mężczyźnie nie zależy na dziecku tylko na rozrywce
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Następny nie zauważył żartu obraz
5 m-ce temu
obraz
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Felicity napisał/a: Myślę że Jacobowi, chodzi o wypowiedź Natalii.On wie, że ja lubię swoimi wypowiedziami prowokować nie tylko do myślenia,ale i właściwego postępowania w życiuobraz
5 m-ce temu
Jacob Sprenger napisał/a:
Natalia napisał/a:
Felicity napisał/a:
Nie wiem na czym to polega ale mężczyźni tak robią . Jakiś czas temu spotkałam w pracy swojego byłego znajomego ze szkoły. Był z wózkiem ,zdziwiłam się bo widziałam go wcześniej i nie wspomniał ani się nie chwali że ma rodzinę . Zapytałam się go z ciekawość gdzie podziała się jego małżonką że sam chodzi z dzieckiem na spacery ?obraz A on mnie skwitował że nie ma żony i nie śpieszy mu się do małżeństwa Co było dla mnie niedorzeczne bo mężczyzna który ma dziecko z daną kobietą powinien traktować ślub jako formalność. I nawet mu to powiedziałam pytając z czym czeka skoro i tak jest uwiązany do końca życia z tą jedną kobietą . ... Ale on powiedział że to nie prawdą i dostrzega różnicę. Co jest poważnym problemem bo mężczyzna powinien wziąć odpowiedzialność za kobietę z dzieckiem i zabezpieczyć ich przeszłość a nie zostawiać sobie otwartą furtkę do do tego aby uganiać się za innymi kobietami .
5 m-ce temu
Natalia napisał/a:
Natalia napisał/a:
Felicity napisał/a:
Nie wiem na czym to polega ale mężczyźni tak robią . Jakiś czas temu spotkałam w pracy swojego byłego znajomego ze szkoły. Był z wózkiem ,zdziwiłam się bo widziałam go wcześniej i nie wspomniał ani się nie chwali że ma rodzinę . Zapytałam się go z ciekawość gdzie podziała się jego małżonką że sam chodzi z dzieckiem na spacery ?obraz A on mnie skwitował że nie ma żony i nie śpieszy mu się do małżeństwa Co było dla mnie niedorzeczne bo mężczyzna który ma dziecko z daną kobietą powinien traktować ślub jako formalność. I nawet mu to powiedziałam pytając z czym czeka skoro i tak jest uwiązany do końca życia z tą jedną kobietą . ... Ale on powiedział że to nie prawdą i on różnice widzi/dostrzega. Co jest przerażające bo mężczyzna powinien wziąć odpowiedzialność za kobietę z dzieckiem i zabezpieczyć ich przeszłość a nie zostawiać sobie otwartą furtkę do do tego aby uganiać się za innymi kobietami .
Natalia i znowu jaki ten, znowu jacy Ci mężczyźni źli!!!Ta kobieta chyba świadomie podjęła decyzję jak będzie wyglądało jej życie.
5 m-ce temu
Felicity napisał/a:
Natalia napisał/a:
Natalia napisał/a:
Felicity napisał/a:
Nie wiem na czym to polega ale mężczyźni tak robią . Jakiś czas temu spotkałam w pracy swojego byłego znajomego ze szkoły. Był z wózkiem ,zdziwiłam się bo widziałam go wcześniej i nie wspomniał ani się nie chwali że ma rodzinę . Zapytałam się go z ciekawość gdzie podziała się jego małżonką że sam chodzi z dzieckiem na spacery ?obraz A on mnie skwitował że nie ma żony i nie śpieszy mu się do małżeństwa Co było dla mnie niedorzeczne bo mężczyzna który ma dziecko z daną kobietą powinien traktować ślub jako formalność. I nawet mu to powiedziałam pytając z czym czeka skoro i tak jest uwiązany do końca życia z tą jedną kobietą . ... Ale on powiedział że to nie prawdą i on różnice widzi/dostrzega. Co jest przerażające bo mężczyzna powinien wziąć odpowiedzialność za kobietę z dzieckiem i zabezpieczyć ich przeszłość a nie zostawiać sobie otwartą furtkę do do tego aby uganiać się za innymi kobietami .
Natalia i znowu jaki ten, znowu jacy Ci mężczyźni źli!!!Ta kobieta chyba świadomie podjęła decyzję jak będzie wyglądało jej życie.
Ja myślę że to mężczyzna ma opiekować się kobietą jako ten silniejszy a nie na odwrót. Pan Bóg to tak poukładał że każdy z nas ma inną rolę /powołanie do spełnienia Kobiecość do delikatność którą mężczyzna ma chronić .
Podoba się : Dariusz Bernard, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Oczywiście, że ten świat jest w jakiś sposób bardzo sensowny poukładany.Tylko czasami sam człowiek komplikuje sobie życie.Człowiek w życiu płaci cenę za każdą podjętą decyzję.Od głupich decyzji życie dodatkowo pobiera jeszcze procentobraz
5 m-ce temu
Natalia napisał/a:
Felicity napisał/a:
Natalia napisał/a:
Natalia napisał/a:
Felicity napisał/a:
Ja myślę że to mężczyzna ma opiekować się kobietą jako ten silniejszy a nie na odwrót. Pan Bóg to tak poukładał że każdy z nas ma inną rolę /powołanie do spełnienia Kobiecość do delikatność którą mężczyzna ma chronić .
Co rozumiesz przez słowo "opiekować" w tym znaczeniu czyli mężczyzna ma się opiekować kobietą?
5 m-ce temu
to dlatego, że kobiety są z natury słabsze fizycznie (choć bardziej okrutne), bardziej emocjonalne (chociaż czasem silniejsze psychicznie od facetów, kiedy dążą do jakiegoś celu to często po trupach) i mnie inteligentne w niektórych sprawach
5 m-ce temu
Jacob Sprenger napisał/a: to dlatego, że kobiety są z natury słabsze fizycznie (choć bardziej okrutne), bardziej emocjonalne (chociaż czasem silniejsze psychicznie od facetów, kiedy dążą do jakiegoś celu to często po trupach) i mnie inteligentne w niektórych sprawach
Zgadzam się z Tobą Jacob to jest ogólna opinia o kobietach .Ale przyznasz mi że zdarzają się wyjątki także i wśród kobiet.Tylko punkt pierwszy kobieta musi dojrzeć do tego by panować nad emocjami.Najbardziej okrucieństwo kobiet widać, kiedy jest porzucona lub odrzucona przez mężczyznę na której jej zależy.Jestem ofiarą jednej takiej,bo wzięłam stronę faceta według którego zachowała się po chamsku.
5 m-ce temu
Kobieta to kobieta a chłop to chłop dwa jakże różne światy ,jak i kobiety tak że i mężczyźni są różni ,każdy ma inny swój pogląd sposób życia i charakter ,nie ma dwóch takich samych ludzi każdy jest inny ,tak samo w relacji między nim a nią jeśli nie ma zrozumienia tolerancji i co najważniejsze prawdziwej a nie złudnej fałszywej miłości to taki związek jest po prostu jednym wielkim więzieniem i katorgą i wieżcie mi ale takie związki prędzej czy później się wypalają i rozlatują strata czasu ! .Kobiety są inne od facetów są bardziej delikatne ,bardziej zaradne i bardziej przyziemnie patrzą na życie na codzienność ,ale i są i takie które mają po prostu wszystko w nosie ! ...A co do czystości przedmałżeńskiej dzisiaj coraz mniej katolików bo reszta świata niestety już nie przestrzega czystości przed ślubem przestrzega czystość seksualną !,uważają to za staroświeckie ,i taka jest prawda nie ma co tu ukrywać prawdy jak większość katolików podchodzi do kwestii seksualności przedmałżeńskiej a tym bardziej dzisiaj w dzisiejszych czasach coraz mniej ludzie decydują się na związek formalny ,aktualnie jest tendencja spadkowa zawieranych ślubów kościelnych w Polsce ! i na świecie ! ,a teraz kiedy od 1 czerwca kościół katolicki przykręcił śrubkę i warunki dla nowych kandydatów przed ołtarz to jeszcze bardziej mniej ludzi będzie decydować się na ślub kościelny ! - czego ja osobiście nie popieram gdyż po prostu jest to związek bez pana Boga ,związek nijaki ! ....
5 m-ce temu
Perpetułka Lilianna napisał/a:
Natalia napisał/a:
Felicity napisał/a:
Natalia napisał/a:
Natalia napisał/a:
Felicity napisał/a:
Co rozumiesz przez słowo "opiekować" w tym znaczeniu czyli mężczyzna ma się opiekować kobietą?
To mężczyzna powinien zapewnić kobiecie poczucie stabilizacji.A jeśli w relacji pojawi się dziecko to kobieta powinna mieć realne poczucie że jest ogarnięta i bezpieczna przy swoim mężu /partnerze.Zrzucanie tego na kobietę jest nieporozumieniem bo jesteśmy bardziej kruche i słabsze od mężczyzn . W dzisiejszym świecie kobiety za wszelką cenę chcą dorównać mężczyźnie i odebrać im ich nadrzędne rolę ale ja jestem temu przeciwna .
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
...
5 m-ce temu
Natalio masz racje, ale... Nie powiedziałabym, że kobieta jest krucha i słaba - dla mnie to niska samoocena. Zarówno mężczyzna i kobieta powinni wiedzieć jak są wartościowymi ludźmi. Mężczyzna może wspierać kobietę i w sumie czemu kobieta nie ma wspierać mężczyzny. Natalio tylko proszę nie myl słowa wspierać, z pewnymi wartościami męskimi i żeńskimi.
5 m-ce temu
Kobieta jest silna - na swój sposób!
5 m-ce temu
Krótko i konkretnie tak Pan Bóg stworzył świat, że natura mężczyzny jest inna niż natura kobiety.Po to abyśmy się wzajemnie uzupełniali.
Podoba się : Perpetułka Lilianna, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Tutaj chodzi o konkretną sytuację.Dziewczyna myślała że spotkała idealnego mężczyznę.Powiem,krótko dupek a nie mężczyzna ją rozkochał w sobie co nie jest trudne.I w jej głowie układał się idealny świat.A rzeczywistość była inna,ona potrzebna mu była do łóżka i tyle.I nie powinna się dziwić, że ona mu się znudzi to pójdzie do kolejnej naiwnej.A, że dziecko jest.Ot taki "wypadek przy pracy".Tak samo jest, że kobiety wykorzystują mężczyzn.Owinie sobie taką jedną chłopa wokół swoich czterech liter i wykorzystuje do granic niemożliwości.Jak się pojawi nowa zdobycz na horyzoncie to kopniak w tyłek i spadaj facet. Dojrzali ludzie jak wchodzą w bliższą relację z drugim człowiekiem to nie wykorzystują go.Tylko tworzą zdrową relację, która prowadzi do małżeństwa.
5 m-ce temu
Natalio rozumiem co chciałaś mi przekazać obraz Jednak chciałam zaznaczyć by nie wchodzić w skrajności. Z pierwszego rzutu oka kobieta jest słabsza, ale nie znaczy, że nie ma własnej siły. obraz Tak jak Felicyty napisała jeśli się tworzy zdrowa relacja męsko-damska to gdzieś to wsparcie z jednej i z drugiej strony wychodzi. Dla mnie nie ma tu schematu, po prostu w takiej relacji samo przez się rozumie co która osoba powinna! Dodać do tego jeszcze Boga to i mamy wielkie cudo obraz
5 m-ce temu
A ja mam pytanie jeszcze jedno - czy ważne jest szukanie schematów nawet przy tej czystości przedmałzeńskiej, w sumie ogólnie o wszystkie schematy pytam?
5 m-ce temu
Perpetułka Lilianna napisał/a: Natalio rozumiem co chciałaś mi przekazać obraz Jednak chciałam zaznaczyć by nie wchodzić w skrajności. Z pierwszego rzutu oka kobieta jest słabsza, ale nie znaczy, że nie ma własnej siły. obraz Tak jak Felicyty napisała jeśli się tworzy zdrowa relacja męsko-damska to gdzieś to wsparcie z jednej i z drugiej strony wychodzi. Dla mnie nie ma tu schematu, po prostu w takiej relacji samo przez się rozumie co która osoba powinna! Dodać do tego jeszcze Boga to i mamy wielkie cudo obraz
Pan Bóg stworzył kobiecość i męskość do zupełnie innych celów,jesteśmy różni ale nie gorsi od Siebie i nasze powołanie jest też inne. Kobieta ma swoje mocne strony charakteru które są jej zaletą i mężczyzną ma takie cechy które odzwierciedlają jego siłę. Przykład . Kobieta jest wprost stworzona do macierzyństwa i tylko ta dziedzina życia może dać jej prawdziwe spełnienie. Mamy ogromną wrażliwość sensoryczną otrzymana od Pana Boga w darze dlatego że zawierzył On nam życia drugiego człowieka. Naszą ciała są też inne bardziej pulchne ,miększe ,zaokrąglone aby tym ciepłem/bliskością które od nas bije obdarzać tego małego człowieczka.. Mężczyźni tego nie posiadają.. Kobieta potrafi zrozumieć czego oczekuje/co potrzebuje małe dzieciątko gdy zaczyna płakać..a nie potrafi wyrazić tego słowami .Kobieta jest świadoma i rozróżnia kiedy małe dziecko płaczę bo ma kolkę a kiedy płaczę bo jest głodne ,a kiedy plączę bo ma morką pieluchę .Mamy większa wrażliwość dotykową ,widzimy więcej barw i kolorów. No i jesteśmy mistrzyniami relacyjność łatwiej nawiązujemy bliską emocjonalna relację /przyjaźni z drugim osobą i to nam pomaga w macierzyństwie.
Podoba się : Daniel G., niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
A co się dzisiaj dzieje? Kobiety całkowicie odrzuciły koncepcje macierzyństwa i dały sobie wmówic że będą szczęśliwe robiąc karierę zawodową kosztem rodzicielstwa. A te które decydują się na bycie matką ,zwykle robią to w późnym wieku ,maksymalnie z jednym dzieckiem a nawet w czasie urlopu macierzyńskiego wracają szybko do pracy zawodowej wysyłając MĘŻCZYZNĘ na tacierzyńki No kompletne pomieszanie pojęć i nie wiem kto w ogóle coś takiego wymyślił
do góry ↑

Dodaj odpowiedź

załącz pliki »