obraz

Forum Betania » Forum Betania » Czystość przedmałżeńska i małżeńska.

Forum Betania · Czystość przedmałżeńska i małżeńska. 1 lat temu

Szczęść Boże. Czy są na tym forum osoby które żyją w czystość ? I będą mogły podzielić się swoim świadectwem z innymi użytkownikami? Zarówno będąc stanie wolnym i jak i w małżeństwie sakramentalnym ? Gdzie mogłabym znaleźć takiego mężczyznę który poważnie traktuje prawdy wiary i naukę Kościoła? bo nawet we wspólnotach nie jest to takie łatwe.
5 m-ce temu
Wiesz Liliana może Jacob w domu pod pantoflem żony siedzi a na portalu sobie odbijaobraz To w żartach.A na serio nigdy w życiu nie chciałabym "rozwalić"komuś małżeństwa i budować egoistyczną miłość na nieszczęściu kobiety i dzieci.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Felicyty, ale ja wiem. Ty wiesz, że ja czasem "okropna" i lubię się droczyć. To tak nawiasem jak Jacob pilnuje swa żonę. obraz
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
A Jacob to taki bez humoruobraz Jak coś palnie to szczęka opadaobraz
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Liliana z Tobą mogę się droczyć,bo Ty się nie obrażasz,znasz moje poczucie humoru.obraz
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Ciekawe czy na innym portalu chrześcijańskim za takie rozmowy dostałybyśmy bana.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
To ja się przyznam z jednego mnie wyleli za kulturalną wypowiedź na priv w stosunku do jednej użytkowniczki,bo znałam jej życie.Na forum zgrywała świętą a w rzeczywistości miała dzieci i żyła z mężczyzną bez ślubu,a póżniej się rozstali i wszystkim była zgorszona.Nawet powiem wprost dokuczała jednej z użytkowniczek,która jest osobą niepełnosprawną,a jest tutaj na portalu.Pozdrawiam.Za słowa"porządna katoliczka,której trzeba 0seksu przed ślubem"wyleciałam,bo poszła się poskarżyć moderatorowi..Tak ją prawda zabolała.A co człowiek katolik nie grzeszy,grzeszy,tylko niech nie gra przed opinią publiczną świętej.Póżniej jeszcze się to trochę toczyło,ale to nie warte opowiadania. Bo jestem tutaj i dobrze.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
A czy takie sprawy jak seksoholizm-czyli chorobliwe uzależnienie od seksu czy zaburzenia seksualne takie jak zaburzenia identyfikacji płciowej,zaburzenia preferencji seksualnych czy dysfunkcje seksualne nie wpływają negatywnie na czystość przedmałżeńską i małżeńską?Oczywiście że wpływają tylko czy są to tematy szerzej znane przeciętnemu człowiekowi?
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
każde nie leczone zaburzenie wpływa negatywnie
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Felicyty i dostałaś fachową odpowiedź od Jacoba obraz
5 m-ce temu
Liliano nie ma to jak wypowiedź "Perfekcyjnego Pana" Jacoba strzeżącego dobra swojego, rodziny,dzieci,współmałżonka no i całego środowiska ludzi związanych z wiarą katolicką.Nie wiem czy zauważyłaś na tablicy głównej, co Jacob zrobiłby z gościem,który przystawiałby się do jego pięknej żony?Ono postąpił by w bardzo "delikatny"sposób i połamałby mu nogi.obraz Co sądzisz o postawie Jacoba?
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Felicity napisał/a: A czy takie sprawy jak seksoholizm-czyli chorobliwe uzależnienie od seksu czy zaburzenia seksualne takie jak zaburzenia identyfikacji płciowej,zaburzenia preferencji seksualnych czy dysfunkcje seksualne nie wpływają negatywnie na czystość przedmałżeńską i małżeńską?Oczywiście że wpływają tylko czy są to tematy szerzej znane przeciętnemu człowiekowi?
Wszelkie dysfunkcje seksualne i inne zaburzenia/choroby muszą być ujawnione przez jedną ze stron przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa. Wprowadzanie kogoś umyślnie w błąd jest podstawą do unieważnienia sakramentu. To samo tyczy się przeszłość seksualnej partnera /partnerki jeśli dla kogoś ważna jest czystość to jasne jest że druga strona pytana o swoje wcześniejsze doświadczenia w tym zakresie powinna być szczera -zwłaszcza jeśli mężczyzna korzystał z usług agencji towarzyskiej.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, Teresa, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Dziewczyno powiem dosadnie chyba się z "choinki urwałaś"chociaż święta Bożego Narodzenia były dawno.obraz Czy Ty potrafisz patrzeć na dzisiejszy świat inaczej niż z własnego punktu widzenia?
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Felicity napisał/a: Dziewczyno powiem dosadnie chyba się z "choinki urwałaś"chociaż święta Bożego Narodzenia były dawno.obraz Czy Ty potrafisz patrzeć na dzisiejszy świat inaczej niż z własnego punktu widzenia?
Nie rozumiem .A z jakiej perspektywy mam patrzeć na świat jak nie z własnej ? Napisałam prawdę.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, Teresa, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Natalia napisał/a:
Felicity napisał/a: Dziewczyno powiem dosadnie chyba się z "choinki urwałaś"chociaż święta Bożego Narodzenia były dawno.obraz Czy Ty potrafisz patrzeć na dzisiejszy świat inaczej niż z własnego punktu widzenia?
Nie rozumiem .A z jakiej perspektywy mam patrzeć na świat jak nie z własnej ? Napisałam prawdę.
Powiem wprost nie żebym była alfą i omegą i wszystko wiedziała,bo wiele rzeczy też nie wiem.Niestety!Czy każdy człowiek myśli tak jak Ty?Czy każdy człowiek ma takie podejście do życia jak Ty,nawet jak uznaje się za katolika?Odpowiem za Ciebie,że nie.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Felicity napisał/a:
Natalia napisał/a:
Powiem wprost nie żebym była alfą i omegą i wszystko wiedziała,bo wiele rzeczy też nie wiem.Niestety!Czy każdy człowiek myśli tak jak Ty?Czy każdy człowiek ma takie podejście do życia jak Ty,nawet jak uznaje się za katolika?Odpowiem za Ciebie,że nie.
Ok ale przypominam wątek dotyczy CZYSTOŚĆ MAŁŻEŃSKIEJ I PRZEDMAŁŻEŃSKIEJ bo widzę ze chyba tego nie dostrzegłaś .
Podoba się : niezalogowany użytkownik, Teresa, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Natalia jeszcze sklerozy na szczęście nie mamobraz Ja znam temat i cały czas piszę jak najbardziej w temacie.
5 m-ce temu
Felicity napisał/a:
Natalia napisał/a:
A i jeszcze jedno ,jeśli ktoś uważa się za katolika a nie przestrzega podstawowy prawd i zasad swojej wiary to nie jest żadnych katolikiem ,ewentualnie cierpi na obłudę i hipokryzje religijną .
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, Ad am, niezalogowany użytkownik, Teresa, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Natalia napisał/a:
Felicity napisał/a:
Natalia napisał/a:
A i jeszcze jedno ,jeśli ktoś uważa się za katolika a nie przestrzega podstawowy prawd i zasad swojej wiary to nie jest żadnych katolikiem ,ewentualnie cierpi na obłudę i hipokryzje religijną .
Natalio każdy katolik jest człowiekiem ,który popełnia błędy i grzechy.Przyznasz mi rację?
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
A może Teresa się zechce wypowiedzieć w tym temacie i zaznaczam nie piszę to ze złośliwości.
5 m-ce temu
Felicity napisał/a:
Natalia napisał/a:
Felicity napisał/a:
Natalia napisał/a:
Natalio każdy katolik jest człowiekiem ,który popełnia błędy i grzechy.Przyznasz mi rację?
Tak ,każdy człowiek jest grzeszny i zdarzają mu się upadki ale jeśli ktoś z pełną świadomością odrzuca podstawowe prawdy wiary i nauczanie Kościoła bo uważa że wie lepiej, i w związku z tym poddaje nauczanie swojemu widzimisię jednocześnie uważając się za głęboko wierzącego katolika to powinien poważnie się zastanowić nas swoją postawą.
5 m-ce temu
PRZYPOMINAM CO MÓWI JEZUS CHRYSTUS. (Mt 5,33-37) Jezus powiedział do swoich uczniów: Słyszeliście, że powiedziano przodkom: "Nie będziesz fałszywie przysięgał, lecz dotrzymasz Panu swej przysięgi". A Ja wam powiadam: Wcale nie przysięgajcie, ani na niebo, bo jest tronem Bożym; ani na ziemię, bo jest podnóżkiem stóp Jego; ani na Jerozolimę, bo jest miastem wielkiego Króla. Ani na swoją głowę nie przysięgaj, bo nie możesz nawet jednego włosa uczynić białym albo czarnym. Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. (Ap, 3, 14-22) Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.Obyś był zimny albo gorący! 16 A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny,chcę cię wyrzucić z ust moich.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, Teresa, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Natalia jedno Ci mogę doradzić,żebyś popatrzyła na świat trochę szerzej.Nie z własnego punktu widzenia,bo się możesz w życiu bardzo negatywnie rozczarować.I tyle.
5 m-ce temu
Natalia napisał/a:
Felicity napisał/a:
Natalia napisał/a:
Felicity napisał/a:
Natalia napisał/a:
Tak ,każdy człowiek jest grzeszny i zdarzają mu się upadki ale jeśli ktoś z pełną świadomością odrzuca podstawowe prawdy wiary i nauczanie Kościoła bo uważa że wie lepiej, i w związku z tym poddaje nauczanie swojemu widzimisię jednocześnie uważając się za głęboko wierzącego katolika to powinien poważnie się zastanowić nas swoją postawą.
Wiem po sobie i z obserwacji ludzi, że pełna świadomość odrzucenia prawd wiary i nauczania kościoła rzadko się zdarza. Ja do tej pory jestem zagubiona co do wiary, choć uznaje "Dobro". Wiem co robią niektóre czynniki. Jak sądzisz czy alkoholik wybrał świadomie by pić, czy szukał wyjścia z jakiegoś problemu? Co do czystości seksualnej; jak sądzisz czy mogą mieć ludzie niska samo ocenę i dowartościowywać się przez swoje ciało i sprawy seksualne? Nawet ktoś nie jest świadomy jak źle o sobie myśli a sądzi, że pokaże jaki to męski jest w tych sprawach i to załatwi sprawę. Choć często to się odwraca i jest gorzej niż ma być lepiej. Natalio czy sądzisz, że każdy człowiek urodził się w dobrej katolickiej rodzinie i miał okazje poznać prawdy wiary i naukę kościoła? A jak nie czy taki człowiek nie zasługuje na żadną uwagę? Kiedyś Felicyty podała dobry przykład z narkomanem. Ty byś z pierwszego punktu widzenia od razu odrzuciła człowieka, a nie wiesz jakie głębokie i ukryte ma wartości w sercu i duszy. Pewnie nie zawsze da się to odkryć, ale czasem tak!!!
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Lilliana masz rację,Natalia w tym temacie ma zarysowane przez siebie pole widzenia i nie widzi problemów, które są na świecie związane z tym tematem.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Jedno tu napisze i czystości to też się tyczy, choć ogólnie wszelakich wartości!!! Człowiek to nie tylko czyny te co widać teraz na zewnątrz, to też dusza - kiedy był dzieckiem, nastolatkiem, który ma problemy i chowa się za maską złych uczynków. Człowiek to nie tylko wartości katolickie i nauka kościoła, to też dostrzeżenie jego piękna choć może wydawać się najgorszym draniem!!! Piszę to z własnego doświadczenia, wiele moich złych uczynków nie były całkiem świadome! Niektóre złe uczynki były drogą by zobaczyć co dobre, że czegoś nie chce czynić, albo było to sposobem by poradzić sobie z cierpieniem. Życie człowieka to nie tylko akt nieczystości przed ślubem tylko cała otoczka dlaczego wybiera taką drogę!!!
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Ooooo powiem jeszcze tak Natalio to są bardzo trudne tematy! Wartość czystości jest ważna, ale nie ważniejsza od samego człowieka. Przyznam się szczerze, że to może być trudne do zrozumienia, ale to chce zaznaczyć!!! Ja osobiście zawsze jakbym miała zrobić hierarchie, to wyglądała by tak: Dobro(Bóg), człowiek i wartości!
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
O trudnych sprawach i tematach trzeba rozmawiać, ale przede wszystkim właściwie je rozumieć.A dziewczyny takie jak Natalia,Teresa,Enfie widzą je z jednego punktu widzenia, że one tak chcą i że tak nakazuje nam nasza wiara.Gdyby tak patrzeć toby nie było na świecie zdrad,rozwodów, nieślubnych dzieci a są.Żadnego z tych czynów człowiek katolik nie pochwala,nie chciałby się znaleźć w trudnej sytuacji, ale dziewczyny takie jest życie.
5 m-ce temu
Natalio jestem wstanie zrozumieć, ze boisz się zranienia. Jednak nawet najbardziej "czysty" mężczyzna nie da ci pełnego bezpieczeństwa. Dlatego ma istnieć jeszcze Bóg, który będzie nad tym wszystkim!!!
5 m-ce temu
Piszę teraz o jednym z najbardziej osobistych świadectw: Zacznę moją historie w temacie seksualności od kobiety, która dość fizycznie przekroczyła moje granice intymnych miejsc kiedy miałam około 4 lata. Ja jestem na etapie, że wiem że coś się wydarzyło, ale emocjonalnie ten fakt do mnie nie dociera (potrafię opowiedzieć to jako historyjkę). Ofiary przemocy a w szczególności seksualnej mają to do siebie, że czują się winne sytuacji. Ja się zbuntowałam i po pierwsze dlaczego ja mam się czuć winna, jak ktoś inny powinien być winny. Przestałam się bać tego tematu, choć jak miałam koło 20, to odrzucałam mężczyzn, bo się bałam swojej reakcji na te sprawy a już małżeństwo w ogóle kojarzy się z danymi aktami. Tak niestety do 25 roku życia bałam się ogólnie małżeństwa. Druga sprawa z przemocą seksualną - to prawdopodobnie ojciec uzależniony od pornografii. Jako 6 latka miałam dostęp do tego typu gazet. Nie wiedząc co to przeglądało się co nie co. Ja się nie uzależniłam, bo po jakimś czasie znudziły mi się te gazety, choć na początku były interesujące. Ubolewam, że w rodzinie temat seksualności, to raczej był temat "tabu". Nikt nie rozmawiał ze mną o pozytywnych wartościach danego tematu a wręcz przeciwnie poznawałam negatywy. Rówieśnicy i nawet teraz w pracy to jest główny cel myślenie o "orgazmie" jak już jest dany temat - bardzo wartościowe informacje! Ja niestety poznając na własny rachunek świat seksualności sama popełniłam parę błędów w tym kierunku - niekoniecznie te najgorsze związane z czystością. Ja się przyznaje nie mam czystego podejścia do tych spraw i nie jestem całkiem czysta w tej sferze, ale nie oznacza że nie szukam danych pięknych wartości w danym temacie!!!
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Pomijając przykre przeżycia z Twojego życia.Myślałam,że tylko ja wcześnie zaczęłam teoretycznie pobierać naukę na temat seksualności człowieka. Z tej racji,że za dziecka dużo czytałam książek.I w tej dziedzinie rodzice mnie uświadamiali.Ale zanim mi rodzice uświadomili.Ja już miałam przeczytaną lekturę na temat seksualności człowieka. Pech chciał,że była to książka dla mężczyzn.Ale w życiu na tym źle nie wyszłam,bo znałam punkt widzenia mężczyzn na te sprawy.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
Felicyty masz racje tu trza pominąć przykre przeżycia - ja je tu dodałam by zobaczyć co się robi z człowiekiem po takich zranieniach. Tak doprawdy nie mając pozytywnych informacji na temat seksualności sama nieświadomie weszłam w parę błędów, z którymi walczę dalej. Założę się jakbym powiedziała tylko o błędach to bym była skreślona za brak czystości, niestety życie nie zawsze pozwala by wartości wygrywały, a w szczególności jeśli się nie ma odpowiednich wzorców. Ja i tak dziękuje, że nie stoczyłam się na same dno z tych doświadczeń. Niektórzy by się pewnie stoczyli.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
W tym temacie łatwiej jest ludziom,którzy mają silny kręgosłup moralny i są wierni wartościom,które naucza Kościół Katolicki.Czasami ludzie niewierzący są w tym temacie bardzo porządnymi ludźmi. Chociaż w dzisiejszym świecie jest wiele zagrożeń i pokus.Taki przykład pójdzie młoda dziewczyna do klubu ,nawet mająca dobrze poukładane w głowie i ktoś jej "coś"dosypie do drinku.Kiedyś popularne były tzw.pigułki gwałtu.Po której dziewczyna nic nie pamiętała i co gorsza substancja była trudna do wykrycia w organiźmie.Narkotyki,dopalacze,ciągle coś nowego w tej dziedzinie się wynajduje.
5 m-ce temu
Felicyty nie przyrównuj przemocy seksualnej, do własnych błędów. Błędy sama popełniasz, ale nie zawsze to jest coś, że ktoś nie ma wartości, tylko mogą być zagubione albo nie chce się otworzyć na piękno!
5 m-ce temu
Liliana ja na dyskoteki nie chodziłam,bo nie lubiłam takiej formy zabawy.Błędy człowiek może wszędzie popełniać nie tylko w takich miejscach. Chociaż takie miejsca sprzyjają pewnym zachowaniom.Człowiek ma rozum i musi go używać,by nie popełniać błędów gdziekolwiek się znajdzie. A przemoc była,jest i będzie.Może tak zrozumiałaś moją wypowiedź nie to miałam na myśli.
5 m-ce temu
Może na stare lata przekonasz mnie Liliana do takiej formy zabawyobraz Tylko nie wiem czy Ty lubisz takie miejsca? Słyszałaś o takiej pani Wirginia Szmyt ma 82lata i po przejściu na emeryturę została Didzejką Wiki i jest najstarszą DJ.w Polsce a może i na świecie. I bawi ludzi.A wcześniej pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi i trudną młodzieżą.A na stare lata łamie stereotypy dotyczące wizerunku seniora.obraz
5 m-ce temu
Felicity napisał/a: Liliana ja na dyskoteki nie chodziłam,bo nie lubiłam takiej formy zabawy.Błędy człowiek może wszędzie popełniać nie tylko w takich miejscach. Chociaż takie miejsca sprzyjają pewnym zachowaniom.Człowiek ma rozum i musi go używać,by nie popełniać błędów gdziekolwiek się znajdzie. A przemoc była,jest i będzie.Może tak zrozumiałaś moją wypowiedź nie to miałam na myśli.
Postaram się szerzej popatrzeć na twą wypowiedź. obraz
5 m-ce temu
Felicity napisał/a: Może na stare lata przekonasz mnie Liliana do takiej formy zabawyobraz Tylko nie wiem czy Ty lubisz takie miejsca? Słyszałaś o takiej pani Wirginia Szmyt ma 82lata i po przejściu na emeryturę została Didzejką Wiki i jest najstarszą DJ.w Polsce a może i na świecie. I bawi ludzi.A wcześniej pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi i trudną młodzieżą.A na stare lata łamie stereotypy dotyczące wizerunku seniora.obraz
Nie znoszę dyskotek. Ja się czuje, że na dyskotekach nie ma nic wartościowego i źle się tam czuje. Więc jak widzisz do niczego cię nie przekonam, bo sama jestem antydyskotekowa. A że babcinka jest DJ to interesująca sprawa. obraz
5 m-ce temu
Perpetułka Lilianna napisał/a:
Felicity napisał/a: Liliana ja na dyskoteki nie chodziłam,bo nie lubiłam takiej formy zabawy.Błędy człowiek może wszędzie popełniać nie tylko w takich miejscach. Chociaż takie miejsca sprzyjają pewnym zachowaniom.Człowiek ma rozum i musi go używać,by nie popełniać błędów gdziekolwiek się znajdzie. A przemoc była,jest i będzie.Może tak zrozumiałaś moją wypowiedź nie to miałam na myśli.
Postaram się szerzej popatrzeć na twą wypowiedź. obraz
Moja droga Liliana koniecznie musisz zinterpretować moją wypowiedź.I a nóż coś skrytykujesz i nie zgodzisz się że mną.Ostatnio czuję się "niedowartościawana" z powodu braku krytyki że strony pań obraz Mam nadzieję, że mnie dowartościujesz, a przynajmniej się postarasz,wierzę w Ciebie Liliana i Twoje możliwościobraz obraz
5 m-ce temu
Perpetułka Lilianna napisał/a:
Felicity napisał/a: Może na stare lata przekonasz mnie Liliana do takiej formy zabawyobraz Tylko nie wiem czy Ty lubisz takie miejsca? Słyszałaś o takiej pani Wirginia Szmyt ma 82lata i po przejściu na emeryturę została Didzejką Wiki i jest najstarszą DJ.w Polsce a może i na świecie. I bawi ludzi.A wcześniej pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi i trudną młodzieżą.A na stare lata łamie stereotypy dotyczące wizerunku seniora.obraz
Nie znoszę dyskotek. Ja się czuje, że na dyskotekach nie ma nic wartościowego i źle się tam czuje. Więc jak widzisz do niczego cię nie przekonam, bo sama jestem antydyskotekowa. A że babcinka jest DJ to interesująca sprawa. obraz
A to witaj w klubie antydyskotekowymobraz Taka mi naszła myśl czy Jacob lubił dyskoteki?obraz Do niczego człowieka nie da się przekonać jeżeli on sam tego nie chce.
5 m-ce temu
Ta babcia to jest zapewne kobieta z charakterem.I ma zapewne doskonałe zdrowie i ciekawą osobowość.Fakt,że pracowała z niepełnosprawnymi dziećmi i trudną młodzieżą działa na jej korzyść. I zamiast siedzieć w domu, w bujanym fotelu i narzekać na starość woli działać.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
5 m-ce temu
gdzie tam ja do dyskoteki
4 m-ce temu
cała prawda o czystości ciała ,czystości jako całokształt cielesności człowieka .Człowiek składa się z komórek które żyją składa się z pierwiastków narządów ,umysłu ,ma ciało ! ale to ciało ożywia dusza ....Lekarz powie że człowiek to biologia,chemia ,powie że miłość to chemia i nic więcej ! ,seks to chemia ,biologia gdyż podczas współżycia dochodzi do wielu chemicznych procesów ! wydzielają się hormony ,tak na to patrzy lekarz patrzy nauka i wiedza ! .Pan Jezus powiedział nie samym chlebem człowiek żyje,lecz każdym słowem które pochodzi z ust Bożych ! ,jak i ciało tak i duch potrzebują życia ! .Pismo Swięte Nowy Testament szczególnie listy apostołów wiele tekstów mówi o problemie czystości ogólnie i czystości przedmałżeńskiej ! - czy takie praktyki sa dobrem czy są popierane ? - wręcz przeciwnie ! w listach apostołów a także sam Jezus przestrzega przed życiem tzn wyborem życia w nieczystościach ! we wszelkich nieczystościach ciała seksualnych praktykach ! gdyż są to praktyki które nie podobają się Bogu są wszelką nieprawością wobec ciała i ducha takie życie prowadzi do śmierci gdyż życie w grzechu prowadzi do śmierci duszy ! .Każda nieczystość przedmałżeńska jest zatem grzechem nieczystością jest zaprzeczeniem prawdziwej roli jaką jest bycie mężczyzną i kobietą i dążenie do życia w małżeństwie ! ,posiadanie potomstwa i życia jako rodzina z panem Bogiem !. Dlatego każdy człowiek który czy to przed ślubem czy wogóle czyni wszelką nieczystość wobec swego ciała jeśli się nie nawróci umrze w grzechu i jego dusza co najgorsze umrze zatraci siebie ! .Dzisiaj ludzie nie słuchają prawdy ,nie żyją według ducha lecz według ciała ,wielu wybiera świadomie życie wobec ciała bo jest przyjemniejsze łatwiejsze gdzie nie ma żadnych hamulców ! .Pismo Swięte mówi jasno i dosadnie i tak samo pan Jezus ! czym może skończyć się takie życie ! do czego prowadzi ! .Ciało powinno byś święte !,czyste ! ,gdyż jest świątynią ducha ! ,jeśli nasze ciało jest brudne pełne grzechu czy w nim mieszka dobry duch ? ,wręcz przeciwnie ! ,dlatego każdy powinien starać się żyć tak aby przypodobać się Bogu i żyć według ducha ! a wszystko inne będzie mu dane ! .Dlaczego tyle osób które niestety uprawiają wszelką nieczystość przedmałżeńską i kiedy sa już w małżeństwie takie związki jeśli sie nie nawrócą to takie rozsypują się jak zamek z piasku ? ,bo w takich ludziach nie ma ducha miłości ! ,nie ma świątyni ducha bożego więc wszystko co uprawiają prowadzi do zatracenia siebie .
Podoba się : niezalogowany użytkownik, Teresa, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
4 m-ce temu
Przemysław Petras napisał/a: Dlaczego tyle osób które niestety uprawiają wszelką nieczystość przedmałżeńską i kiedy sa już w małżeństwie takie związki jeśli sie nie nawrócą to takie rozsypują się jak zamek z piasku ? ,bo w takich ludziach nie ma ducha miłości ! ,nie ma świątyni ducha bożego więc wszystko co uprawiają prowadzi do zatracenia siebie .
Przemysławie ty masz nadzieje dla utraconych a np. autorka tematu nie ma takiej nadziei na nawrócenie. A co gorsza nie rozumie, że są sytuacje które nie są tak proste jak świadome wybieranie nieczystości. W sumie nieważne, każdy człowiek ma prawo i szanse na nawrócenie i życie w miłości!!!
4 m-ce temu
Przemysław Petras chyba możemy powiedzieć,że dzisiaj wielu ludzi sama sobie tworzy problemy.I to nie tylko żyjący w grzechu.Ale jeszcze większe tworzą sobie tacy jak autorka wątku Natalia.Tylko czy tacy jak ona to widzą?
4 m-ce temu
Rozumiem punkt widzenia Natali i w pełni się z Nią zgadzam. Wierzę że jest nas więcejobraz Świat jest jaki jest ale to nie znaczy że musimy krakać jak wrony.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, Teresa, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
4 m-ce temu
Czy człowiek,który np.pracuje w wolontariacie w hospicjum chodzi po ulicy i krzyczy:"patrzcie jaki to jestem dobry i podziwiajcie mnie za to".On to robi i nie czeka aż go ktoś będzie chwalił i podziwiał i nie robi sobie na tym reklamy. Czy te kobiety,które tak narzekają na mężczyzn potrafiły tak postępować i się zachowywać,aby mężczyzna nie widział w nich tylko i wyłącznie obiektu pożądania seksualnego?
4 m-ce temu
Perpetułka Lilianna napisał/a: Piszę teraz o jednym z najbardziej osobistych świadectw: Zacznę moją historie w temacie seksualności od kobiety, która dość fizycznie przekroczyła moje granice intymnych miejsc kiedy miałam około 4 lata. Ja jestem na etapie, że wiem że coś się wydarzyło, ale emocjonalnie ten fakt do mnie nie dociera (potrafię opowiedzieć to jako historyjkę). Ofiary przemocy a w szczególności seksualnej mają to do siebie, że czują się winne sytuacji. Ja się zbuntowałam i po pierwsze dlaczego ja mam się czuć winna, jak ktoś inny powinien być winny. Przestałam się bać tego tematu, choć jak miałam koło 20, to odrzucałam mężczyzn, bo się bałam swojej reakcji na te sprawy a już małżeństwo w ogóle kojarzy się z danymi aktami. Tak niestety do 25 roku życia bałam się ogólnie małżeństwa. Druga sprawa z przemocą seksualną - to prawdopodobnie ojciec uzależniony od pornografii. Jako 6 latka miałam dostęp do tego typu gazet. Nie wiedząc co to przeglądało się co nie co. Ja się nie uzależniłam, bo po jakimś czasie znudziły mi się te gazety, choć na początku były interesujące. Ubolewam, że w rodzinie temat seksualności, to raczej był temat "tabu". Nikt nie rozmawiał ze mną o pozytywnych wartościach danego tematu a wręcz przeciwnie poznawałam negatywy. Rówieśnicy i nawet teraz w pracy to jest główny cel myślenie o "orgazmie" jak już jest dany temat - bardzo wartościowe informacje! Ja niestety poznając na własny rachunek świat seksualności sama popełniłam parę błędów w tym kierunku - niekoniecznie te najgorsze związane z czystością. Ja się przyznaje nie mam czystego podejścia do tych spraw i nie jestem całkiem czysta w tej sferze, ale nie oznacza że nie szukam danych pięknych wartości w danym temacie!!!
Ad amie a jesteś wstanie mnie zrozumieć? Mi nie było dane poznać samych pięknych wartości seksualnych, gdzie ucząc się co dobre a co złe, szatan szybko potrafi podkusić. Weź pod uwagę, że nie byłam dojrzałym człowiekiem i to nie były całkiem świadome wybory. I z powodu tego mam być skazana na samotność, bo życie mnie tak doświadczyło?
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
4 m-ce temu
Ad am napisał/a: Rozumiem punkt widzenia Natali i w pełni się z Nią zgadzam. Wierzę że jest nas więcejobraz Świat jest jaki jest ale to nie znaczy że musimy krakać jak wrony.
Zacznijmy od tego jak my "krakamy". Mnie mocno ubolewa "stygmatyzowanie" takich ludzi, którzy popełniają błędy a z doświadczenia wiem, że nie zawsze są one świadome. Te niby najbardziej wybory nieczystości i świadome to są rzadkością, przeważnie związane z tym tematem jest wiele problemów. Kolejny raz pytam: „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem”.
4 m-ce temu
Opowiadając, że nie znoszę "stygmatyzacji" ludzi którzy mają problem z nieczystością nie oznacza, że nie dążę do tych pięknych wartości i ich szukam u innych!
4 m-ce temu
Kobietę, która czeka do ślubu, zawsze boli, gdy natrafia na faceta, który to lekceważy i miał w swoim życiu kilka innych kobiet. Czy będzie wiernym, kochającym małżonkiem? Czy nie będzie porównywał swojej żony do poprzednich partnerek? Żona powinna być pierwsza i ostatnia, najważniejsza kobieta w życiu. Nierzadko taki mężczyzna może mocno zranić dziewczynę, która wyznaje chrześcijańskie wartości. Bardzo to smutne moim zdaniem. Smutne jest to, że Kościół nie naucza tej czystości mężczyzn, że nie edukuje ich w takich stopniu jak kobiety.
Podoba się : Perpetułka Lilianna, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
do góry ↑

Dodaj odpowiedź

załącz pliki »