obraz

Forum Betania » Forum Betania » Błędy współczesności

Forum Betania · Błędy współczesności 11 m-ce temu

Dla zwiększenia chwały Bożej, wywyższenia świętej wiary rzymsko-katolickiej i dla usunięcia błędów oraz ochrony wiernych przed herezją w tym temacie będę pisać o współczesnych błędach pseudokatolików, którzy wiedzą lepiej co jest dobre od samego Pana Boga i sprzeciwiają się nauce Kościoła a w rzeczywistości błądzą i idą prosto na potępienie. Wpis 1. Błąd - Wiele osób, szczególnie młodych, mówi, że nie potrzebuje księży bo przecież można samemu modlić się do Boga. Odpowiedź - oczywista herezja, typowo protestancka, bo wzięta z błędu luterańskiego o powszechnym kapłaństwie. Wrogom Kościoła i Boga nie chodzi tutaj o modlitwę a tylko o walkę z Kościołem i zniszczenie go poprzez uderzenie w kapłanów ( "uderzą w pasterza a rozproszą się owce" mówi Pan Jezus u św. Mateusza). Oczywiście, że można się modlić do Boga samemu, ale tak samo jak na pustyni nie przeżyje się bez wody tak do Nieba jest niezwykle trudno dość bez sakramentów, których bez urzędowego kapłaństwa i Kościoła nie ma. Dlatego ta mówiący pseudokatolicy są heretykami bo uderzają w samo serce Kościoła. Ponadto jest to najczęstsza wymówka dla leniuchów aby nie iść do kościoła na mszę świętą.
9 m-ce temu
Damian napisał/a: "...Tylko spójrz: wszędzie tam, gdzie ołtarz chrześcijaństwa został otoczony wielką wspaniałością i przepychem, stwierdzisz, że zawsze osiągany efekt jest wręcz przeciwny, aniżeli wymaga tego prawdziwy charakter religijności..." __________________ Karol Finney DUCHOWE PRZEBUDZENIE
Damienie, "jeśli ślepy będzie prowadził ślepego, czyż obaj w dół nie wpadną" ? A może byś tak zamieścił przykłady z historii, tych tzw. przeciwnych efektów, właściwego oddawania Bogu czci i chwały ? Proponuję Ci poczytać Stary Testament, albo konkretne książki, jak to kolonizowali Amerykę Północną protestanci spod gwiazdy pentagramu.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
9 m-ce temu
Dziś zamiast zwykłego wpisu dowcip. Według protestantów Pan Jezus powiedział do św. Piotra : "I tobie dam klucze królestwa niebieskiego---- weź je, schowaj i daj za 1500 lat lutrowi, kalwinowi i wszystkim innym, co powiedzą, że zrozumieli Mnie najlepiej" obraz obraz obraz
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
9 m-ce temu
Jacob Sprenger napisał/a: Dziś zamiast zwykłego wpisu dowcip. Według protestantów Pan Jezus powiedział do św. Piotra : "I tobie dam klucze królestwa niebieskiego---- weź je, schowaj i daj za 1500 lat lutrowi, kalwinowi i wszystkim innym, co powiedzą, że zrozumieli Mnie najlepiej" obraz obraz obraz
Zaiste, "ciekawy argument" ! Tylko prowadzić spory i ewangelizować, używając tej klasy "argumenty"... Postaram się i ja poszukać protestanckich "argumentów", dla przeciwwagi.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
9 m-ce temu
Nie znajdziesz nic logicznego, bo cała "nauka" protestancka nie dość, że jest sprzeczna sama w sobie to jeszcze każdy odłam (z 50 tysięcy czy więcej już?) ma swoją. Z resztą po co chcesz argumentować za heretykami? KPK poleca katolikom unikać doktryn przeciwnych katolicyzmowi. To jeszcze jeden dowcip : Protestanci myślą, że Jezus powiedział " Idźcie na cały świat i interpretujcie moje słowa tak, aby udało się wam stworzyć ponad 50 tysięcy różnych wyznać i kościołów" obraz obraz obraz Wpis 19. Błąd - Kościół powinien wrócić do źródeł i ideałów "Kościoła pierwotnego" Odpowiedź - oczywista herezja i jak każda inna, atak na Kościół. Bardzo wiele złego dzieje się z powodu tego błędu w tzw. neokatechumenacie (który tak na prawdę jest żydowską herezją), o którego błędach nie starczyłoby chyba internetu pisać hehe. Kościół nieustannie się przemienia, dlatego za błędne należy uznać poglądy tych katolików, którzy uważają, że odnowa polega na ścieśnieniu go do skromnych proporcji starożytności, jakoby ta właśnie skromna forma była jedynie prawdziwa i uprawniona. Tymczasem w odnowie wizji Kościoła nie chodzi o wprowadzanie zmian, ale raczej o to, aby zachować i uwydatnić jego oblicze i rysy, nadane mu przez Chrystusa, czyli zachować depozyt wiary. W tej odnowie chodzi o przywrócenie Kościołowi doskonałej postaci i kształtu, które by odpowiadały pierwotnemu jego wyglądowi, a zarazem godziły się z tym koniecznym postępem, przez który Kościół słusznie i prawnie rozwinął się z pierwotnych instytucji do dzisiejszego stanu. Dlatego brednią jest twierdzenie neokatechumeludzi, ze od czasów Konstantyna Kościół pobłądził i dopiero ich guru Kiko odkrył właściwy sposób przeżywania religijności i sposób na Kościół i że wszyscy powinni wrócić do tego co było w pierwszych wiekach. Jest to oczywiście zakamuflowany atak na Kościół Katolicki.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
9 m-ce temu
"KPK poleca katolikom unikać doktryn przeciwnych". Dlaczego ? Czy to jest nauka Jezusa ? Czy "kogoś tam" ,jeśli to drugie to jest nieważne. Błąd poznawczy powoływać się na autorytety. "Idźcie na cały świat i interpretujcie moje słowa tak, aby udało się wam stworzyć ponad 50 tysięcy różnych wyznać i kościołów" Dlatego KK jest jeden i jest prawdziwy. Błąd pierwotny pogląd. Reszta poniżej poglądów jest bardziej rzeczowa. Pierwszy kardynalny błąd: stwierdzenie katolicyzm ( słowo pochodzi z greckiego powszechny, papież Franciszek sprzeciwia się działalności pozyskiwania wiernych na siłę np. w Afryce), jest najstarszy ,pierwszy, ma długą tradycję. Stwierdzam,że oranżada jest najsmaczniejsza na świecie. W obu przypadkach mowa o pierwotnym poglądzie. Tak musiało się stać, iż katoliczym jest najlepszy i wyjaśniam dlaczego tak jest. Wyprać sobie mózg, oglądając tendencyjny program na Tv Trwam Antykultura Protestanci. Protestantyzm to odrzucenie istotnych elementów katolicyzmu. Jakich elementów? Katolicyzm to dziedzictwo Chrystusa, jeśli w to nie wierzysz jesteś kiepem. Dialog ekumeniczny ma sens jezeli protestantyzm powróci do jedności katolickiej. To jest definicja dialogu ? Skoro, Tobie odebrano prawo do wolności, nie odbieraj go innym. Uparcie trwaj w błędach! Dlaczego Polacy tak z wielkim upodobaniem wyjeżdżają do protestnackcich zachodnich krajów? Czy im nie pasuje "polskie dziadostwo" z księdzem, wójtem i wsiokiem z forsą na czele ?
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
9 m-ce temu
Damian ja miałam szczęście,że urodziłam się w rodzinie katolickiej.Moi rodzice przekazali mi wiarę,nauczyli jak mam żyć i postępować,by starać się być coraz lepszym człowiekiem i żyć zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego.Być blisko Boga,Chrystusa,którzy bezgranicznie mnie kochają...I wiesz moja wiara daję mi pełnię szczęścia.Jestem szczęśliwą osobą chociaż trudności życiowe mnie nie omijają tak jak innych ludzi,ale dostaję siłę i wsparcie gdzieś ,,z góry". A teraz Ci powiem co mi powiedział pewien starszy niewierzący człowiek.,,Nie wierzę w Boga,bo go nigdy nie poznałem,bo nikt mi nie powiedział,że On istnieje,nie spotkałem Go ale zawsze w życiu kierowałem się Dekalogiem,bo to są najdoskonalsze prawa ludzkie jakie mogą istnieć".
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
9 m-ce temu
Wpis 20. Błąd- Kościół założony przez Chrystusa na ziemie już nie istnieje bo się podzielił. Kościół Katolicki jest jednym z takich Kościołów powstałych po podziale. Odpowiedź - oczywista herezja, głupota i totalne nierozumienie czym jest Kościół - Mistyczne Ciało Chrystusa. Podczas swojego pobytu na ziemi Chrystus Pan zbudował na ziemi swój jedyny Kościół oparty na św. Piotrze, aby wszystkie pokolenia rodzaju ludzkiego mogły otrzymać owoce Jego odkupienia. Kościół ten jest jeden, święty, katolicki i apostolski. Kościołowi temu Chrystus udzielił pełni niezbędnej władzy, aby strzegł nienaruszalnie całego depozytu wiary, a wszystkim ludom, plemionom i narodom przekazywana była ta sama wiara. Chrystus polecił także, aby przez chrzest Kościół włączał wszystkich ludzi do Jego mistycznego ciała, aby w nim na zawsze byli zachowani, wzrastając w nowym życiu łaski, bez której nikt zgoła nie może wysłużyć sobie i osiągnąć życia wiecznego. Dlatego też ten Kościół, który stanowi mistyczne ciało Chrystusa, będzie zawsze trwał, rozwijając się niezmiennie i niewzruszenie w swej własnej naturze aż do końca czasów, przynosząc wszystkim swym członkom niezbędne środki zbawienia. Z deklaracji Dominus Iesus : " Wierni zobowiązani są wyznawać, że istnieje historyczna ciągłość — zakorzeniona w sukcesji apostolskiej 53 — pomiędzy Kościołem założonym przez Chrystusa i Kościołem katolickim: «To jest jedyny Kościół Chrystusowy (...), który Zbawiciel nasz po zmartwychwstaniu swoim powierzył do pasienia Piotrowi (por. J 21, 17), zlecając jemu i pozostałym apostołom, aby go krzewili i nim kierowali (por. Mt 28, 18 nn.), i który założył na wieki jako 'filar i podwalinę prawdy' (1 Tm 3, 15). Kościół ten, ustanowiony i zorganizowany na tym świecie jako społeczność, trwa w (subsistit in) Kościele katolickim, rządzonym przez następcę Piotra oraz biskupów pozostających z nim we wspólnocie (communio)», Istnieje zatem jeden Kościół Chrystusowy, który trwa w Kościele katolickim rządzonym przez Następcę Piotra i przez biskupów w łączności z nim, Nie wolno więc wiernym uważać, że Kościół Chrystusowy jest zbiorem — wprawdzie zróżnicowanym, ale zarazem w jakiś sposób zjednoczonym — Kościołów i Wspólnot eklezjalnych. Nie mogą też mniemać, że Kościół Chrystusowy nie istnieje już dziś w żadnym miejscu i dlatego winien być jedynie przedmiotem poszukiwań prowadzonych przez wszystkie Kościoły i wspólnoty». Dlatego pamiętajcie dzieci- Kościołem, który założył nasz Zbawiciel Jezus Chrystus jest Kościół Rzymsko-Katolicki, inne wyznania, czy to prawosławni odpadli od Kościoła w XI w. potem potworzyły się z podpuszczenia diabła różne sekty protestanckie, ale Kościół Katolicki trwa niezmiennie od 2000 lat. Co do protestantów to uważają oni, że Jezus powiedział : "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać to co in się podoba z Mojego nauczania a to co jest dla nich za trudne mogą sobie swobodnie odrzucić żeby nie było im za ciężko żyć" obraz obraz obraz
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
9 m-ce temu
Wpis 21. Błąd - Wszystkie wyznania jakie są powinne utworzyć jeden Kościół. Odpowiedź - fałszywy ekumenizm. Oczywista herezja i brak zrozumienia czym jest Kościół Katolicki i, że tylko on został założony przez Jezusa i trwa nieprzerwanie od 2000 lat. Wiele osób niestety wyznaje fałszywy ekumenizm, bo chorują na "tolerancję" a nie znają teologii i eklezjologii. Wiele młodych osób uważa, że nie ma różnicy między katolikami a np. protestantami - wynika to oczywiście z niewiedzy i zaniedbań nauki religii. Otóż prawdziwym ekumenizmem jest to, że odłączone wyznania - czy to prawosławni czy wszyscy inny, którzy odłączyli się od Jedynego Kościoła-po prostu mają do niego wrócić. Mają zaakceptować w pełni to, czego naucza Kościół Katolicki i wyrzec się swoich błędów. Wtedy nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz. Dla zainteresowanych polecam encyklikę Mortalium animos. "Pracy nad jednością chrześcijan nie wolno popierać inaczej, jak tylko działaniem w tym duchu, by odszczepieńcy powrócili na łono jedynego, prawdziwego Kościoła Chrystusowego, od którego kiedyś, niestety, odpadli. Powtarzamy, by powrócili do jednego Kościoła Chrystusa, który jest wszystkim widomy i po wsze czasy, z woli Swego Założyciela, pozostanie takim, jakim go On dla zbawienia wszystkich ludzi ustanowił."
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
9 m-ce temu
A ja mam pytanie, bo akurat tego nie wiem. Jak Jan Paweł II podchodził do odłamów religijnych?
9 m-ce temu
Szukał wspólnych punktów (np. modlitwy o pokój) i dawał swoją osobą świadectwo, że jedyną prawdziwą wiarą jest święta religia chrześcijańska. W końcu to za jego pontyfikatu powstała deklaracja Dominus Iesus i to on ją podpisał (polecam przeczytaj sobie, wiele odpowiedzi na twoje pytania tam znajdziesz)
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
9 m-ce temu
Dziękuje Jacobie jak znajdę czas to pewnie to uczynię
do góry ↑

Dodaj odpowiedź

załącz pliki »