obraz

Forum Betania » Forum Betania » Przyjaźń damsko męska?

Forum Betania · Przyjaźń damsko męska? 1 lat temu

Za namową jednej z osób zakładam temat o przyjaźni między mężczyzną a kobietą. Czy to między świeckimi osobami czy kapłanem a zakonnica czy mieszane. Co o tym myślicie? Czy według was jest to możliwe? Ja uważam, że tak.
Bo chciałam poznać zdanie innych na ten temat, dosyć kontrowersyjny obraz Poza tym sama mnie namawiałaś do założenia tego tematu obraz
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
Tak namawiałam. Ale pierwszy wpis odczytalam jako twoje wątpliwości. obraz
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
Siostra zakonna Elżbieta: Inaczej jest jeśli kobieta już jest mężatką lub celibatariuszką lub żyje samotnie, ale bez presji zamążpójścia. Wtedy jest gotowa dostrzec też inne formy miłości niż miłość małżeńska, seksualna.
Nie wnikam w twoje wybory i śluby celibatyjne. Jednak wyjście za mąż wiąże się z zalożeniem rodziny a nie tylko nawiazuje do relacji męsko-damskich. Niektórzy w malzenstwie sprawy seksualne moga wiązać tylko by począć nowego czlonka rodziny. Niektorzy wybierają też współżycie malzenskie jako wzmocnienie wlasnych relacji. Jednakże co do seksualnosci w malzenstwie nie jest na pierwszym miejscu. Najpierw Bóg a potem te relacje o ktorych piszesz w temacie. Ale wracajac do tematu to tylko o formie seksualnosci w malzenstwie tak tylko chcialam wspomnieć. Moje zdanie na te relacje mesko damskie pisalam wczesniej. obraz
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
Perpetułka Lilianna napisał/a:
Siostra zakonna Elżbieta Iwaniuk napisał/a:
Felicity napisał/a: Zgadzam się z wypowiedzią Agi Agnieszki.Chociaż znana jest przyjaźń najpierw Karola Wojtyły a później papieża Jana Pawła ll z doktor Wandą Pułtawską. Ale ja chciałabym zapytać autorkę wątku jak definiuje i jak widzi swoją przyjaźń z mężczyzną.?
Chętnie odpowiem na pytanie obraz Przyjaźń taką postrzegam jako duchową więź, opartą na Bogu. Ale też na wzajemnym zrozumieniu, zaufaniu i wzajemnej trosce, modlitwie. A sytuacji kiedy pojawiłyby się jakieś uczucia lub pragnienia na dojrzałej reakcji na nie, czyli najpierw szczera rozmowa na ten temat, ustalenie granic, tego "co mogę a czego nie mogę ci dać". Jeśli jest potrzeba zrobić przerwę w kontaktach na jakiś czas. Takie sytuacje naprawdę nie zawsze muszą kończyć się romansem czy związkiem. Mogą wręcz umocnić przyjaźń i pogłębić relację, pobudzać rozwój, dojrzewanie. Zakochanie to TYLKO EMOCJA, chemia. Naprawdę nie trzeba za nim iść. To co innego niż miłość. Można być w kimś zakochanym i wcale nie pragnąć być z nim w związku. Taka niespełniona miłość, pod warunkiem, że jest dobrze przeżyta i obie strony są dojrzałe, może być ogromną łaską i narzędziem rozwoju. Z kolei często zakochanie się w takiej relacji wcale nie pojawia. Znam wielu świetnych, wspaniałych mężczyzn, którzy są zarazem dla mnie na tyle aseksualni, że w życiu bym się w nich nie zakochała obraz
Ja już nie rozumiem, to Elżbieto jak jesteś pewna swego zdania skąd temat z pytaniem czy przyjaźń damsko męska jest możliwa?
Ja też uważam że jak człowiek jest pewien podjętej przez siebie decyzji i uważa, że jest ona słuszna to nie pyta się innych o ich zdanie.Myślę, że Elżbieto są w Tobie wątpliwości.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
1 lat temu
Wiesz co Elżbieto ? Nie uwierzyłam Ci , nie przekonałaś mnie , to Twoje życie i Ty wybierasz ścieżkę , którą idziesz . nie rób niczego wbrew sobie , bo nie dasz w końcu rady tego dżwignąć .
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
Aaaa Elżbieto namówiłam cię na ten temat tylko po to by nie zasmiecać wątku Ani Drew, która poruszała inny temat niz ty. obraz
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
Ehh, widzę, że się kompletnie nie rozumiemy nawzajem.. Ja nie pytam o MOJE życie tylko ogólnie, z ciekawości. Ja chciałam podyskutować, a nie szukać porad!
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
To dyskusja się potoczyła Elżbieta Iwaniukobraz Ale decyzja dotyczy Twojego życia i Ty ją będziesz musiała sama podjąć.Życzę Ci,abyś podjęła taką której nie będziesz żałować w życiu.Aby to była ta właściwa.
Podoba się : Perpetułka Lilianna, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
Dziękuję obraz Bóg dał mi poznać, że decyzja, którą podjęłam jest właściwa obraz
Siostra zakonna Elżbieta Iwaniuk napisał/a: Ehh, widzę, że się kompletnie nie rozumiemy nawzajem.. Ja nie pytam o MOJE życie tylko ogólnie, z ciekawości. Ja chciałam podyskutować, a nie szukać porad!
To była, jest dyskusja. To jest tak sliski temat ze nie mozna pisac ogolnie.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
1 lat temu
Ciekawy dylemat. A ja bym rozszerzył pytanie z początku. Co to jest przyjaźń? Czy przyjaźń jest możliwa? Ja chyba jestem z tych co to się nie przyjaźnią. Nie utrzymuję kontaktów, a raczej nie są one utrzymywane z mojej inicjatywy. Nie mam czegoś takiego. Podobno myśląc, że przyjaciołom zależy na nas, podbijamy sobie samoocenę. Ludzie też różne definiują przyjaźń. Dla jednych przyjaciel to ktoś z kim można ponarzekać przy piwie. Dla innych ktoś, na kogo zawsze można liczyć. A ja nie wiem, zawsze jak myślałem, że mam z kimś jakieś głębsze relacje, to się to szybko kończyło. I to źle kończło dla mnie. Przyjaźń istnieje? Jeśli tak to czym ona jest? A może to tylko złudzenie kojarzone z niektórymi kolegami/koleżankami, które sobie tworzymy żeby poczuć się lepiej?
Dlatego ja nie odróżniam pojęcia znajomość od przyjaźni. Ja znowu mam na odwrót Tomaszu. Potrafię z wieloma osobami bliższą relacje nawiązać.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
1 lat temu
Hm a są i tacy którzy wolą zyć sami tzn bez przyjaciela nie mają nawet kolegi znajomego i jest im dobrze ! ,są tacy ! ,można powiedziec że tacy ludzie są nie z naszej planety ! ,bo żyją w samotności i nie chcą nie odczuwają potrzeby przebywania z kimś na równi ....A odnośnie różnicy między koleżeństwem a przyjaźnia a miłościa to dystans jest jak z ziemi na Marsa ! ....
1 lat temu
Przyjaźń to znacznie więcej niż jakieś koleżeństwo,to oddanie,poświęcenie,zrozumienie,troska nawet w tych najtrudniejszych chwilach. I właśnie związki małżeńskie powinny być takim prawdziwym wzorem na czym powinna się opierać przyjaźń. To że nie są to wynika często z tego że ta cała katecheza świata wypacza prawdziwe znaczenie przyjaźni, że niszczy te podstawowe wartości na jakich się przyjaźń powinna opierać. Teraz dominuje nauka : troszcz się tylko o siebie, o swoje korzyści i wygody a inny człowiek nie jest ważny. Przez to wielu ludzi traci właściwy obraz przyjaźni. Nawet w małżeństwach ta prawdziwa przyjaźń stopniowo pada co widać po rozwodach. Dlatego tez wielu ludzi jest nieszczęśliwych,gdyż nie może znaleźć prawdziwych przyjaciół. Są tacy którym może przyjaźń nie jest potrzebna, nie ma w nich potrzeby takiej bliskości,gdyż taka osoba może być przyzwyczajona do tego że sama sobie poradzi, na wartościach nie specjalnie jej zależy więc funkcjonuje na zasadzie koleżeństwa. Ale nie każdy jest taki. Poza tym na tą przyjaźń wpływają często inne czynniki które gdy zniszczą tą przyjaźń to jednocześnie zabijają w człowieku to zaufanie do innych ludzi - raz zraniony człowiek traci zaufanie do ludzi,gdyż boi się aby cierpienie którego doświadczył ze strony jednej osoby się nie powtórzyło. Takich ludzi jest wielu. I dlatego tutaj jest bardzo pomocna wiara i wartości chrześcijańskie gdyż one człowiekowi podpowiadają że nie każdy jest zły, że są jeszcze ludzie dobrzy i Bóg jeszcze może na drodze człowieka postawić takie osoby,ale przede wszystkim daje nam poczucie pewności, że nawet gdy nas ktoś zostawi to nie jesteśmy całkowicie sami - że jest Bóg, że jest Jezus który nas nigdy nie opuści. Bez wiary, bez tych wartości nasze życie staje się puste,bez sensu,gdyż nie a tego fundamentu na którym moglibyśmy dalej to życie budować. Dlaczego ludzie popełniają samobójstwa? Ponieważ nie mają często oparcia na którym mogliby wyjść ze swoich problemów. W około widzą tylko stado sępów które czekają aby jeszcze bardziej człowieka wykorzystać. Takie myśli podsuwa szatan człowiekowi aby go odsunąć od Boga, od myśli że może jednak zwrócę się do Boga. Dlaczego najtrudniej jest wychodzić z problemów niewierzącym? Dlatego że wierzący nawet jeśli gdzieś upadną to maja wiarę, maja Boga a niewierzący nie mają nic na czym mogliby się oprzeć,zostają często sami,mimo że i wobec nich Bóg nie odstępuje,ale czeka czy taki człowiek porwie się na to by jednak odezwać się do Boga. To co mnie najbardziej szokuje to fakt że nawet w małżeństwach ta przyjaźń pada, w małżeństwach gdzie małżonkowie powinni byc dla siebie wszystkim. To przykre że przyjaźń która powinna trwać do grobowej deski tak szybko może ulec zniszczeniu.
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie,nieszczęściu i trudnych sytuacjach życiowych.Jeżeli człowiek jest przy Tobie w trudnych sytuacjach życiowych rozumie i pomaga Ci i możesz na nim polegać.Możesz powiedzieć, że masz prawdziwego przyjaciela.Niestety w dzisiejszych czasach niewielu ludzi na to stać.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, Edward DURBAJŁO, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
Niech ktoś da świadectwo,że ma prawdziwego przyjaciela i może na tym człowieku zawsze polegać?Niech ktoś da definicję przyjaźni w dzisiejszych czasach?A może ktoś napisze ile razy go przyjaciele zawiedli,wystawili do wiatru,zapomnieli o nim,że w ogóle istnieje ?
1 lat temu
w dzisiejszych czasach i świecie jest wyścig o byt ,o finanse pracę a czy jest miejsce na przyjaźń miłość ? ,moim zdaniem bez przyjaźni nie ma miłości i odwrotnie ,dzisiaj ludzie po prostu boją się zaufać ! szczególnie kobieta widząc jak jest traktowana przez mężczyzn i w społeczeństwie chociaż u nas wygląda to znacznie lepiej bo np w krajach wschodnich tam kobieta to jest po prostu traktowana jak służaca w domu ....ale ogólnie odnośnie przyjaźni jest ona możliwa chociaz o nią jest coraz trudniej
Obserwuję ludzi i naprawdę zobaczyć szczery,prawdziwy,radosny uśmiech na twarzy człowieka to jest naprawdę rzadkość. Czy człowiek już nie umie cieszyć się z życia i podziwiać piękno tego świata?
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
ja umiem obraz
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
Prawdopodobnie optymiści żyją dłużej na tym świecie i mniej chorująobraz
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
1 lat temu
Nie ma takiej przyjazni damsko meskiej, to jest bzdura, zazwyczaj jedna z osob podoba sie drugiej tylko sie do tego nie przyznaje
tak to jest
Felicity napisał/a: Obserwuję ludzi i naprawdę zobaczyć szczery,prawdziwy,radosny uśmiech na twarzy człowieka to jest naprawdę rzadkość. Czy człowiek już nie umie cieszyć się z życia i podziwiać piękno tego świata?
Ja się staram obraz
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
Ja mogę chyba wiele napisać o przyjaźni i znajomościach - taki wniosek z poprzednich postów innych użytkowników. Będąc nastolatką poznalam co to samotność a jej nie wybierałam. Nikt nawet nie chciał nawiązać kontaktu koleżeńskiego a nie mówię już o przyjaźni. Jak bym czekała, że ktoś mnie wesprze to bym wczesniej z rozpaczy próbowała popełnić samobujstwo. Tak chciałam zwrócić na siebie uwagę. Niestety osobiscie teraz nie odróżniam przyjaźni od znajomości, bo uwarzam że trza być pomocnym nie tylko dla przyjaciół. Jeśli jestem w sposób zdrowy pomóc komuś to nawet moze być nieznajomy. Dla mnie kazdy czlowiek zasługuje na uwagę nie tylko przyjaciele. Czasem nieznajomemu można pomóc i może nawiązać się jakas relacja. Tomaszu Hofermanie tak przestałam się bać samotności "choćby każdy mnie opuścił jest Bóg (w jakiej kolwiek postaci jest dla mnie)"
1 lat temu
Tak, takie przyjaźnie są możliwe, sama mam męskich przyjaciół, z którymi bardzo dobrze mi się rozmawia i spędza cza. Miałam też kiedyś takiego kolegę, który został księdzem potem, ostatni raz widziałam go na święceniach kapłańskich, potem kontakt nam się urwał niestety.
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
Ja uwazam, ze taka przyjazn moze byc bardzo cenna. Pod pewnymi względami kobiety są podobne w patrzeniu na świat, wyciągają emocjonalne wnioski z sytuacji. Porozumienie osób odmiennych płci moze pozwolic spojrzeć na sprawę pod innym kątem, często pytanie przyjaciela jak zachować się w stosunku do innego faceta moze zaowocowac lepszą radą niz dyskusje z przyjaciółkami. Cenię sobie moich przyjaciół, mogę powiedzieć im zdecydowanie więcej niz kobietom.. Mówią szczerze i bezposrednio, bez sztucznych uśmiechów! obraz )
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
11 m-ce temu
nie ma czegoś takiego jak przyjąźń damsko-męska... zapraszam do dyskusji, GG-4129160
Podoba się : niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik, niezalogowany użytkownik,
do góry ↑

Dodaj odpowiedź

załącz pliki »